שתף קטע נבחר

האקרים טורקיים השחיתו יותר מ-20 אתרים ישראלים

הפורצים, שהזדהו כ"האקרים טורקיים נגד ארה"ב וישראל", החליפו את תכני הדפים הראשיים באתרים אליהם פרצו במסר של גינוי על "הפעולה הלא אנושית"

כ-20 אתרי אינטרנט ישראלים הותקפו והושחתו (defaced) היום (ה'), רובם ככולם אתרים בסדר גודל קטן. מדובר בגידול חד לעומת קצב הפריצות הרגיל לאתרים ישראלים, שעומד על כ-3-5 אתרים לשבוע בממוצע.

 

המתקפה על רוב האתרים בוצעה על ידי קבוצה שהזדהתה כ"האקרים טורקיים נגד ארה"ב וישראל". אנשי הקבוצה החליפו את הדף הראשי באתרים שהותקפו במסר "אנחנו מגנים את הפעולה הלא אנושית". בחודש שעבר הושחתו ביום אחד כ-30 אתרים שהתארחו בשרתים של האוניברסיטה העברית בירושלים.

 

מרכז האבטחה של ממשלת ישראל (CERT ישראל), אשר זיהה עליה ברמת הפעילות ההתקפית כנגד אתרים ישראליים, אזרחיים וממשלתיים, פועל כדי להעביר מידע והנחיות לבעלי האתרים שהותקפו. CERT ישראל הוא מרכז התיאום לאיומים מקוונים הפועל בתהיל"ה, חוות השרתים הממשלתית.

 

השחתת פני אתרים (Web Defacment Attack ובקיצור - WDA) מוגדרת כפריצה לשרת ושינוי תוכני או גרפי של אחד מדפי האתר. פעולות 'האקטיביזם' (Hacktivism - חיבור בין 'האקינג' ו-'אקטיביזם', התקפות שרתים למטרת הפצת מסרים פוליטיים) כאלה אינן מוערכות במיוחד בקהילת אבטחת מידע, מאחר ומדובר באחד הסוגים הפחות מזיקים של התקפות מקוונות שערכן ראוותני בעיקרו, ולרוב התוקפים משתמשים בתוכנות מוכנות מראש (סקריפטים) לצורך פגיעה באתרים שרמת האבטחה שלהם נמוכה מלכתחילה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים