שתף קטע נבחר

38% מהתלמידים בישראל גולשים באתרי סקס והימורים

סקר שערך משרד החינוך בקרב תלמידי התיכון וחטיבות הביניים מגלה כי הבנים משתמשים במחשב כחמש וחצי שעות בשבוע, הרבה יותר מהבנות. 34 אחוז מהתלמידים מוכנים להיפגש פנים אל פנים עם זרים שהכירו במהלך גלישה באינטרנט

הבנים מחוברים לאינטרנט יותר מאשר הבנות בישראל, כך עולה מסקר שערך באחרונה מינהל מדע וטכנולוגיה במשרד החינוך, בהשתתפות 1,245 תלמידים מחטיבות הביניים ומבתי הספר התיכוניים.

 

על פי תוצאות הסקר, 89.6 אחוז מהבנים מחוברים לאינטרנט לעומת 79.1 אחוז מהבנות. נמצא גם פער בהיקף השימוש במחשב בבית: הבנים משתמשים במחשב במשך קרוב לארבע שעות ביום ואילו הבנות במשך כשלוש וחצי שעות. פער גדול יותר בין המינים נמצא בשימוש במחשב בבית הספר: הבנים משתמשים במשך כחמש וחצי שעות בשבוע ואילו הבנות רק במשך כשלוש שעות.

 

פער גם בין יהודים לערבים

 

הסקר מצא פער משמעותי בין שיעור התלמידים היהודים שהמחשבים שלהם מחוברים לאינטרנט לבין התלמידים הערבים: במגזר היהודי מחוברים 89.5 אחוז ואילו במגזר הערבי רק 66.2 אחוז. עוד עולה מהסקר כי ממוצע זמן השימוש במחשב בבית עומד על חמש וחצי שעות ביום, וממוצע זמן השימוש במחשב בבית הספר בשבוע עומד על יותר מארבע שעות.

 

הסקר נערך במסגרת תוכנית "גלישה בטוחה ברשת" שמקיים משרד החינוך במטרה לפתח בקרב בני הנוער מודעות לסכנות האורבות למשתמשים באינטרנט.

 

ממצאים מדאיגים

 

בחלק שבחן אם כלל התלמידים נוקטים באמצעי זהירות התקבלו ממצאים המדאיגים את אנשי משרד החינוך: 34 אחוז מהתלמידים מוכנים להיפגש פנים אל פנים עם זרים שהכירו במהלך גלישה באינטרנט; 38 אחוז מהתלמידים ציינו כי הם משוטטים באתרי סקס והימורים, אף שהוריהם אוסרים זאת עליהם.

 

17 אחוז מתוך קבוצה זו ציינו כי הם גולשים באתרים אלו לעיתים רחוקות, 9 פעם בשבוע, ו-12 אחוז אמרו שהם עושים זאת כמעט כל יום; 20 אחוז מהתלמידים העידו כי פעם בשבוע הם שולחים ברשת פרטים אישיים ותמונות שלהם או של חבריהם;

 

31 אחוז אמרו שאחת לשבוע הם מתכתבים ברשת עם אנשים לא מוכרים, 42 אחוז אמרו שהם עושים זאת לעיתים רחוקות; 41 אחוז מהתלמידים ציינו כי מדי פעם הם חשים צורך להשתמש ברשת בשם בדוי; 29 אחוז אמרו שהם מקבלים בצ'ט תגובות שגורמות להם לאי נוחות, 21 אחוז ציינו כי יש מקרים שהם מרגישים צורך להתלונן בפני גורם מוסמך על הטרדה או על פגיעה ברשת;

 

40 אחוז מהתלמידים אינם מגבילים את הכניסה ל-ICQ רק לאנשים שהם מכירים. 38 אחוז ציינו כי הוריהם טוענים שהם מבלים זמן רב ליד המחשב.

 

עוד מתברר, כי 55 אחוז מהתלמידים סובלים לאחר השימוש במחשב מכאבי ראש, גב, צוואר ופרקים וכן מיובש בעיניים. 21 אחוז אמרו כי הם סובלים מתופעות אלה בין פעם בשבוע לכל יום ו-34 אחוז אמרו כי כאבים אלה תוקפים אותם לעיתים רחוקות. מנהל גף יישומי מחשב במשרד החינוך, רוני דיין אמר כי בשל הממצאים המדאיגים הוחלט להגביר את פעולת ההסברה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
34 אחוז מסכימים להיפגש עם זרים
מומלצים