שתף קטע נבחר

הבית הירוק: לא רק לסטודנטים שובתים

כבר 120 שנה שאוניברסיטאות ומדינות קמות ונופלות מסביבו, והבית הירוק עדיין שם. כיום אפשר לבקר ולאכול במבנה היפה שמשמש כמועדון סגל ומשלב טונה אדומה ואנטריקוט עם היסטוריה שמתחילה לפני 120 שנה על אדמות שייח מוניס - היום קמפוס אוניברסיטת תל אביב

הסטודנטים באוניברסיטת תל אביב לא יודעים מה צופן העתיד ללימודי ההיסטוריה. מה שהם כן יודעים זה שההיסטוריה היא לא משהו שאפשר לסגור או לקצץ לו את משק הכנפיים ככה סתם. "הבית הירוק", הסמוך לשערי האוניברסיטה, מלכד מספר רבדים היסטוריים לכדי סיפור שלא מתבייש להתחיל במאה ה-12 לפנה"ס ולהסתיים בפילה טונה אדומה.

 

הרובד ההיסטורי הקרוב לימינו נוגע להיסטוריה המשפחתית. כשהוא לא מתפקד כמועדון האוניברסיטה או כמסעדה, הופך הבית הירוק, על הארכיטקטורה הייחודית שלו, לאחד מגני האירועים היפים בארץ. לו היתה בנמצא ספרייה של אלבומי תמונות מאירועים משפחתיים, היה לו שם בוודאי מדף מכובד. אבל עוד הרבה לפני שחתונה היתה עניין זמני שמשקיעים בו הרבה כסף (די.ג'יי, צלם, עורך דין טוב), כבר עמד הבית, שהוקם על אדמות הכפר שייח מוניס לפני קצת יותר מ-120 שנה, על תילו. הכפר עצמו נוסד במהלך המאה ה-19 על גבולות תל קסילה, יישוב פלישתי מהמאה ה-12 לפנה"ס.

 

עד לפברואר 1917, אז נכבש בידי הבריטים במתקפת פתע, היה שייח מוניס נתון לשליטה טורקית. בתקופה זו היה הבית הירוק ביתו הפרטי של איברהים אבו-כחיל, נצר למשפחת בידאס המכובדת. בימי המנדט שימשו שתי קומותיו העליונות למגורים, בעוד הקומה התחתונה רחשה מסחר. שלוש הקומות הפכו במרץ 1948 למפקדת לח"י.

 

מקום המדינה ועד קום האוניברסיטה ב-1964 היווה הבית מעין פתרון דיור לעולים חדשים וחיילים. ב-1992 הוא שופץ וקיבל קביעות כמרכז כנסים, אירועים ומסעדה, תוך שהוא ממשיך לשמש מועדון לסגל האוניברסיטאי הבכיר.

 

מסעדה לאנשים חושבים

 

לסטודנטים שאינם שובתים רעב או סתם כאלה שמעוניינים להתחכך בסגל, מציע הבית הירוק עסקית הכוללת סלט, מנה עיקרית וקינוח ב-39 שקל בלבד. האווירה האינטליגנטית משלבת אוכל טוב ועיצוב קלאסי נטול מוסיקה, המאפשר לסועדים להיות חלק מהשיחות המתנהלות סביב. רוצים לצותת? רצוי שתביאו מילון. אחרי הכל מדובר במסעדה לאנשים חושבים.

 

בין קשתות האבן המרשימות המפארות את ארבעת קירות הבית החיצוניים, דגמנו את מגוון המנות הכלולות בארוחה העסקית המיועדת לשאר העולם (89 ש"ח - ראשונה, עיקרית וקינוח). הראשונות המומלצות הן מניפת סינטה ברוטב חרדל ושום (33) ופילה טונה אדומה צרובה (33). בעיקריות נבחרו האנטריקוט (56), שהוזמן בדרגת מדיום רייר והיה מדויק, ופילה הפרגית בטריאקי (34). גם פילה הברבוניה בציפוי טמפורה (24) עמד בציפיות. צלחת העוגה, שהגיעה חצי אפויה (27 ש"ח), נטרפה בשלמותה.  

 

כבר 120 שנה שאוניברסיטאות ומדינות קמות ונופלות מסביבו, והבית הירוק עדיין שם. המתחרה היחיד שאפשר לחשוב עליו נמצא במרחק כמה אלפי קילומטרים, בשדרות פנסילבניה בוושינגטון. בקשר לאווירה האינטליגנטית אצל המתחרים, אני לא ממש יודע. מה שאני כן יודע זה איפה אני מעדיף לאכול. 

 

  • הבית הירוק, ג'ורג' וייז 24 רמת אביב. פתוח א'-ה' 15:00-12:00, כשר. טל' 6418295 - 03. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: תומריקו
הבית הירוק. עבר טורקי, הווה אקדמאי
צילום: תומריקו
דודו פריד
פעם ישבה פה מפקדה של הלח"י
דודו פריד
מומלצים