שתף קטע נבחר

נזיפה ממזוז על פגישת אולמרט-גבריאלי

אהוד אולמרט נפגש לפני חודשים אחדים עם בני משפחת גבריאלי, בעקבות סכסוך בינם לבין מינהל מקרקעי ישראל. היום קבע היועץ המשפטי לממשלה: אולמרט הפר את הנחיותיי ופעל בניגוד לכללי המינהל התקין

מינהל לא-תקין: היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, נזף היום (ד') בשר אהוד אולמרט מהליכוד על כך שהפר את הנחיותיו, ופעל בניגוד לכללי המינהל התקין. בחודש נובמבר האחרון נפגש אולמרט עם בני משפחתה של ח"כ ענבל גבריאלי בנוגע לסכסוך משפטי בין המשפחה לבין מינהל מקרקעי ישראל.

 

בעקבות הפגישה הזו, פתח היועץ המשפטי לממשלה בבדיקה בחשד שאולמרט פעל בניגוד להנחיותיו של מזוז, שאסר על שרים לטפל בפניותיהם של חברי גוף בוחר. מזוז ביקש את התייחסותו של אולמרט לנושא. ממשרד התמ"ת נמסר למזוז כי "הדבר נבע עקב תקלה", משום שהנחיית מזוז הועברה ללשכת השר ממש באותם ימים. בנוסף השיב אולמרט כי בעקבות האירוע הופקו הלקחים הנדרשים והופנמו הוראותיו של מזוז.

 

כמו כן הובהר ללשכת היועץ כי בפגישה עם משפחת גבריאלי הפנה אותה השר אולמרט לגורמים המקצועיים במינהל מקרקעי ישראל. בתום הבדיקה פנה מזוז לאולמרט והבהיר לו כי פעל בניגוד להנחיה ושלא לפי כללי המנהל התקין.

 

היועץ הבהיר לשר כי היה עליו להימנע מקיום הפגישה. הוא שב והדגיש כי על אולמרט ואנשי לשכתו היו צריכים להימנע מטיפול אישי בפניות כאלו ולהעבירן אותן לטיפול הדרג המקצועי.

 

השר עזרא שלח ניידת לבית אחיו של עוזי כהן

 

בשבוע שעבר נזף מזוז בשר לבטחון פנים, גדעון עזרא, להימנע בכל דרך אפשרית מהתערבות בחקירות משטרה. זאת בעקבות כתבה שפורסמה במקומון בשרון, בה נחשף כי השר לביטחון פנים הורה למשטרה לשלוח ניידת לבית אחיו של חבר מרכז הליכוד, עוזי כהן, לאחר שגנבים פרצו אליו.

 

מזוז הזכיר לשר את המגבלות החלות על השר לביטחון פנים בנוגע לחקירות משטרה. מזוז קובע במכתב כי על השר להימנע מלהתערב בכל דרך שהיא בחקירה ספציפית המנוהלת על ידי המשטרה - ובמיוחד כאשר קדמה לכך פנייה של גוף בוחר. 

 

היועץ מזוז כתב במכתבו שהמשטרה צריכה לפעול באורח מקצועי ועצמאי בחקירותיה, כאשר היא מונחית על ידי היועץ המשפטי לממשלה ואנשי התביעה בלבד.  

 

מזוז אף הדגיש במכתבו כי כאשר הפונה אל השר הוא חבר גוף בוחר, העזרה לו חמורה שבעתיים. במקרה כזה חלות על השר המגבלות שקבע מזוז, ולפיהן השר מנוע מלקבל פניות של חברי גוף בוחר ועליו להחזיר את הפנייה לפונה תוך ציון כי הוא אינו רשאי לטפל בה וכי על הפונה לפנות לגורמים הרלוונטיים בדרך המקובלת. 

 

השר עזרא אמר כי אין לו מה להגיב בנושא. לדבריו, המשטרה הוזמנה למקום משום שפרצו לבית. לדבריו, תושבי הבית חיכו זמן ארוך, העוזר שלו התקשר למשטרה - אך עד אז הגיעה כבר ניידת למקום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
מזוז נזף
צילום: רויטרס
צילום: ששון תירם
בניגוד למינהל התקין
צילום: ששון תירם
צילום: סבסטיאן שיינר
ענבל גבריאלי. צרות עם המינהל
צילום: סבסטיאן שיינר
מומלצים