שתף קטע נבחר

מופז: ייתכן שטילי נ"מ הגיעו לעזה; קלקיליה עדיין לא תועבר

בישיבת הממשלה גילה שר הביטחון, שאול מופז, כי למרות פעילות הפלסטינים למניעת הברחות יש חשש שהוברחו לרצועת עזה טילי כתף נגד מטוסים מסוג סטרלה. לדברי מופז, "הדרישות שלנו מהפלסטינים עדיין לא מתממשות, ולכן הוריתי להכין את העברת קלקיליה אך לא להעבירה"

שר הביטחון, שאול מופז, הביע היום (א') חשש בישיבת הממשלה מפני טילי כתף מדגם "סטרלה", שהוברחו לרצועת עזה. הטיל מסוגל לפגוע במטוס מטווח של יותר משלושה קילומטרים באמצעות חיישן שמתביית על החום הנפלט ממנוע המטוס. כבר בחודש דצמבר האחרון התריע ראש הממשלה, אריאל שרון, על מידע דומה שהגיע למערכת הביטחון.

 

"בשבוע האחרון היתה עליה במספר הפצמ"רים שנורו על גוש קטיף. נורה גם קסאם אחד לשטח ישראל. למרות פעילות הפלסטינים לחשיפת מנהרות, שבמסגרתה חשפו בין 17 לעשרים מנהרות, בוצעה הברחה שבה היה מעורב המודיעין הצבאי הפלסטיני. יש חשש שהוברחו טילי סטרלה.

 

"בעקבות כך, העברנו מסרים לרשות שישימו את ידיהם על הסטרלות. התופעה הזאת בעיני - זו חציית קו אדום. הזהרתי את הפלסטינים שישימו את ידיהם על הסטרלות. הדרישות שלנו מהפלסטינים עדיין לא מתממשות, ולכן הוריתי להכין את העברת קלקיליה אך לא להעבירה", אמר מופז.

 

מופז הוסיף: "בימים האחרונים יש הידברות עם מצרים על ציר פילדלפי. יש עדיין פערים, וכשייסגרו זה יביא לחתימת הסכם בדרג הצבאי מבלי לפתוח את השלום. מדובר בפיילוט שבו סוכם על התאמת אמצעי לחימה ומנגנון תיאום מבצעי שיהיה ישיר משני צידי הגבול, ולא דרך תל-אביב-קהיר, כפי שמקובל כיום".

 

אשר למערכת הפוליטית הפלסטינית, אמר מופז: "התמיכה הציבורית באבו מאזן בעליה, ויש ירידה בתמיכה הציבורית בטרור. אני מאתר בעיות במנהיגות הפלסטינית, ויש ביקורת וצעדים של מספר אישים ברשות בניגוד לעמדת אבו מאזן.

 

"עדיין יש פער בין הכוונות להצהרות ובין מה שקורה בשטח. קיימת התקדמות איטית בתהליכים של הפלסטינים. אין בניין חדש של כוחות הביטחון. הבקשה הפלסטינית להעברת 1,200 שוטרים פלסטינים לאימון ביריחו עדיין לא ייצא לפועל למרות שאישרתי את זה. במפגש של הפלגים במצרים לא סוכם על פירוק החמאס מנשקו, אלא על הטמעתו בתוך המערכת הפלסטינית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דן בלילטי
מזהיר כעת. מופז
צילום: דן בלילטי
צילום: רויטרס
הזהיר אשתקד. שרון
צילום: רויטרס
צילום: איי פי
איום טילי הכתף
צילום: איי פי
מומלצים