שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  דייגים באשדוד לכדו כריש ענק
  הכריש באורך כחמישה מטרים ובמשקל של מאות קילוגרמים נלכד בידי צוות דייגים. "סמוך מאוד לחוף התחלנו להעלות את הכננת והרשת. רק אז הבחנו שמדובר בכריש ענק. משהו שטרם נראה באזור", סיפר ל-ynet פטריק ג'אנו, בעליה של חברת דייג בעיר. מנהל מחלקת החופים באשדוד: "הכרישים הללו ידידותיים. רק לא להיכנס ללחץ לידם"

  מלתעות באשדוד? דייגים באשדוד סיפרו ל-ynet על כרישים שלכדו בימים האחרונים סמוך לחופי העיר. לפני כשלושה ימים נלכד כריש באורך של כחמישה מטרים ובמשקל של מאות קילוגרמים. אתמול לכדו שני דייגים שני כרישים ליד החוף, הפעם הרבה יותר קטנים במשקל של כ-50 קילוגרם כל אחד. מנהל מחלקת החופים בעיר, מאיר בן-גוזי, מרגיע ואומר שאין כל סכנה, "הכרישים בחופי הים התיכון הם ידידותיים מאוד ואם לא נכנסים ללחץ, הם לא יפגעו באנשים".

   

  את הכריש הגדול לכד צוות דייגים העובד עם פטריק ג'אנו, בעליה של חברת דייג בעיר. לדברי ג'אנו, להקות שלמות נמצאות באזור, "כל כמה ימים נלכד כאן כריש, אבל בדרך כלל בגדלים קטנים יותר. לא בגודל של האחרון".

   

  הצוות הופתע כשלכד את הכריש הגדול: "הספינה גררה במשך ארבע שעות משהו ענק שנלכד ונחבט בספינה. בשלב מסויים היינו בטוחים שמדובר בחפץ כלשהו שפגע בספינה ויכול לגרום לנזק רציני. סמוך מאוד לחוף התחלנו להעלות את הכננת והרשת והתחלנו למשוך. רק אז הבחנו למעשה שמדובר בכריש ענק. משהו שטרם נראה באיזור", סיפר ג'אנו.

   

  לדבריו, "אחת משיני הכריש נלכדה ברשת וגרמה ללכידתו ברשת. זה היה כמעט בלתי אפשרי להעלות אותו כי הוא השתולל ונאלצנו להביא רכב גדול שיסייע לכננת להעלות את הרשת יחד איתו. הלוע שלו היה בגודל של מטר ובתוכו הבחנו בדגים גדולים שנלכדו שם והוא עוד לא הצליח לבלוע".

   

  הפתעה קטנה ציפתה לדייגים כאשר הצליחו להשתלט עליו ולפתוח אותו, "בבטנו היה דולפין קטן". הכריש הזה כמו כרישים אחרים נמכר למסעדות ברחבי הארץ שמגישות לסועדיהם בשר כרישים. בעבר היו מייצאים דייגי רצועת עזה כרישים, אך כיום הם מוצאים אפיקים אחרים.

   

  מנהל מחלקת החופים באשדוד, מאיר בן-גוזי, אומר: "אני לא חושב שיש מקום לדאגה. אנו יודעים על כרישים שמגיעים לאיזור חברת החשמל, אבל אני לא חושב שאנשים צריכים להיות מודאגים. הכרישים הללו לא טורפים בני אדם. אם אנשים מתנהגים אליהם בצורה רגועה, אז גם הם מגיבים בצורה רגועה ולא צריך להיכנס לפאניקה אם נתקלים בכריש כזה".


  פורסם לראשונה 29/03/2005 23:59

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גדי קבלו
  צילום ארכיון
  צילום: גדי קבלו
  צילום: גדי קבלו
  להקות כרישים באשדוד. ארכיון
  צילום: גדי קבלו
  מומלצים