שתף קטע נבחר

מפקד המחוז לשוטריו: תהיו רגישים בפינוי

ניצב אורי בר-לב כינס את כל שוטרי המחוז הדרומי בסינמטק בשדרות לדון בהכנות לביצוע תוכנית ההתנתקות. הדגיש את הרגישות הנדרשת ואת דמות המפקד במהלך הפעולה המורכבת

כל שוטרי המחוז הדרומי של משטרת ישראל כונסו היום (ג') לכנס ראשון מסוגו, שדן בחלקה של המשטרה בתוכנית ההתנתקות מרצועת עזה. מפקד המחוז הדרומי במשטרה, ניצב אורי בר-לב הדגיש בפני קציניו את הצורך ברגישות במהלך פעולת הפינוי של תושבים שיסרבו להתפנות מרצון מבתיהם.

 

  

הכנס נערך בסינמטק בשדרות, בהשתתפות כ-300 מקציני המחוז מהדרגה הזוטרה ביותר עד הבכירה ביותר. במהלך הכנס הובהר לקצינים חלקה של המשטרה באמצעות ניתוח החלק הרלוונטי לשוטרים "בפקודת ההתנתקות". מפקד המחוז הדרומי הדגיש את הרגישות הנדרשת ואת דמות המפקד במהלך הפעולה המורכבת.

 

"נדרשת מאיתנו נחישות אך גם רגישות כדי להשיג את המטרות העומדות בפני המשטרה בפקודת ההתנתקות. עלינו כמפקדים להיות דמות שתוביל את השוטרים לבצע את המטלה המוטלת עלינו כפי שרצוי וכפי שנדרש", אמר מפקד המחוז הדרומי.

 

בין היתר הובהר לקצינים שהמשטרה תפעל במעגל הפנימי של פינוי המתנחלים כשכוחות צה"ל יתגברו את השוטרים בהוצאת הסרבנים מבתיהם. על-פי נתונים שהגיעו ל-ynet מדובר בכ-8,000 שוטרים ו-16,000 חיילי צה"ל שיעסקו בפעולה זאת.

 

חלקה של המשטרה בעבודה מוגדר כמעגל הפנימי בפקודת ההתנתקות. במעגל החיצוני ישהו כוחות צה"ל שיעסקו בלחימה בטרור פלסטיני. כמו כן יעסקו כוחות ייעודים נגד יהודים שינקטו פעולות טרור נגד הפינוי, אם יהיו פעולות כאלו.

 

מפקד כוחות הפינוי מרצועת עזה יהיה תת-ניצב אהרון פרנקו. בכנס נשאה דברים גם היועצת הארגונית באגף המבצעים של המטה הארצי בירושלים שדיברה עם הקצינים על הצורך בהכנה הארגונית של כוחותיהם לפני ביצוע פעולת ההתנתקות.

 

בשלב זה טרם נקבע סדר הכוחות שייגרע מתחנות המשטרה ברחבי המחוז הדרומי. על-פי אחת הערכות, מדובר ב-30% מכלל הכוחות של כל תחנה. את מקומם של השוטרים שימוקמו במחנה נפרד בחבל אשכול הסמוך לקיבוץ אורים, ימלאו אנשי משמר אזרחי, מתנדבים במדים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: זום 77
כינס את שוטריו. בר-לב
צילום: זום 77
צילום: איי פי
נערכים לפינוי
צילום: איי פי
צילום: איי אף פי
המחאה שבדרך
צילום: איי אף פי
מומלצים