שתף קטע נבחר

תביעה נגד בן רפאל: "סיכן את חיי בשל הביציות"

המשך לפרשת הביציות: בת 32 ממרכז הארץ טוענת בתביעה שהגישה לבית המשפט המחוזי בתל אביב כי פרופ' בן רפאל הונה אותה ושאב מגופה כמות גדולה של ביציות כדי להפרות שבע מטופלות שלו, תוך סיכון חייה. היא תובעת פיצויים של 2.5 מיליון שקל. "מעשיו הם בגדר תקיפה ובבחינת גזל", היא טוענת בתביעה

תביעה חדשה בפרשת הביציות: תושבת מרכז הארץ בת 32, אם לילדה בת חמש, הגישה היום לבית המשפט המחוזי בתל אביב תביעה נגד פרופ' ציון בן רפאל והרצליה מדיקל סנטר, על סך 2.5 מיליון שקל. לפני כמה חודשים החליט היועץ המשפטי לממשלה כי בן רפאל יואשם בפרשת הביציות, בניגוד להחלטה קודמת.  

  

מהתביעה עולה כי האשה ביקשה להיכנס להריון ונפגשה עם בן רפאל במרפאתו הפרטית בתל אביב. שם היא סיפרה לו על טיפולים שכבר עברה בקופת החולים בה היא חברה. לאחר שבן רפאל החל לטפל בה הוא ביצע בה במאי 98' שאיבת ביציות שבה נשאבו מגופה 49 ביציות. כאשר היא שאלה את בן רפאל על כמות הביציות שנשאבו ממנה הוא התחמק ממנה לטענתה ואמר לה - "הרבה".

 

לטענתה, בטופס עליו חתמה כי היא מסכימה לשאיבת הביציות נכתב כי היא מסכימה לתרומה של עד 12 ביציות. אך לאחר מכן הוסיף בן רפאל בכתב ידו כי היא מסכימה לתרומה נרחבת יותר.

 

בכתב התביעה מצוטט פרק המסקנות מדו"ח ועדת המומחים שהוקמה על ידי משרד הבריאות לבדיקת פרשת הביציות בו נכתב כי "מדובר באשה בסיכון מוגבר של התפתחות תסמונת גירוי יתר שחלתי והטיפול בה לא הביא בחשבון את רגישותה לכך מבחינת המעקב ומינון התרופות שקיבלה". כמו כן נקבע בוועדה כי כמות הביציות שהושארה לה אינה סבירה (שבע בלבד).

 

לפי כתב התביעה שהוגש על ידי עורך הדין גיא כהן, נטען כי בזמן שאיבת הביציות היא חשה ברע ומספר ימים לאחר מכן, לאחר ששתי ביציות הוחזרו לרחמה, היא אושפזה בבית החולים מאיר כשהיא סובלת מקוצר נשימה, כאבי בטן עזים ובמהלך הטיפול בה נשאבו מבטנה 2,900 סמ"ק של נוזלים מחלל הבטן.

 

לאחר ששוחחה על כך עם בן רפאל הוא דאג לאשפוזה במחלקה אותה ניהל בבית החולים בלינסון בפתח תקוה, כאשר סיבת האשפוז המצוינת בדו"ח היא נפיחות בבטן, קוצר נשימה וכאבי בטן תחתונה.

 

"טיפול כושל שגזר עלי חולי ממושך"

 

כתוצאה מהטיפולים שעברה היא נכנסה להריון. אולם חודשיים לאחר שאושפזה בבית החולים, כאשר היתה בשבוע העשירי להריונה, התגלה כי מדובר בהריון מחוץ לרחם. לטענתה מדובר בטיפול כושל שסיכן את חייה וגזר עליה "חולי ממושך".

 

היא טוענת כי הביציות שתרמה שמשו להפרייתן של שבע מטופלות אחרות של בן רפאל. עוד היא טוענת כי בן רפאל נמנע מרישום כמות הביציות שנשאבו משחלותיה, ומציינת כי "התועלת הכללית לנשים אחרות אינה מצדיקה הגברה של סיכון חיי אדם".

 

 

עוד נטען בתביעה "כי מעשיו של בן רפאל הם בגדר תקיפה ובבחינת גזל. מעשיו הם בגדר עבירות פליליות לרבות עבירות של פזיזות, עושק, קבלת דבר במרמה ובתחבולה ותקיפה". לטענתה הוא הונה אותה לתת את הסכמתה לתרומת הביציות כשהוא מסתיר ממנה כי הוא גורם במכוון לגופה לייצר כמות עצומה של ביציות.

 

טרם הוגש כתב הגנה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יונתן בלום
בן רפאל. "עושק ופזיזות"
צילום: יונתן בלום
צילום: גטי אימג' בנק ישראל
(ארכיון)
צילום: גטי אימג' בנק ישראל
מומלצים