שתף קטע נבחר

אלמונים ריססו על קבר רבין: "כלב רוצח"

מפקד מחוז ירושלים הורה על הקמת צוות חקירה מיוחד. מהמשטרה נמסר שבידיהם צילום של החשוד, שנקלט במצלמות האבטחה הנמצאות במקום. שלום עכשיו: "מדינה שלא ידעה לשמור על מנהיגיה, לא מצליחה לשמור גם על קברם". לאחרונה התרבו המקרים של ריסוס כתובות נאצה נגד מנהיגי עבר ונגד ראש הממשלה שרון

כתובות נאצה. אלמונים ריססו הלילה (א') כתובות נאצה על קברו של יצחק רבין, ראש הממשלה לשעבר, ואשתו לאה, בירושלים. פס שחור רוסס על שמותיהם, ובסמוך לקבר רוססה הכתובת "כלב רוצח". מפקד מחוז ירושלים, ניצב אילן פרנקו, הורה על הקמת צוות חקירה מיוחד במרחב מוריה לחקירת האירוע. מהמשטרה נמסר שבידיהם צילום של החשוד, שנקלט במצלמות האבטחה הנמצאות במקום.

 

בתגובה לכתובות הנאצה אמר מזכ"ל "שלום עכשיו", יריב אופנהיימר: "על המשטרה לבחון האם המצלמות שהותקנו לפני מספר שנים ליד קברו של רבין פעלו אמש כשורה או שהן הוצבו שם לצורכי נוי בלבד. מדינה שלא ידעה לשמור על מנהיגיה, לא מצליחה גם לשמור על קברם".

 

יו"ר סיעת העבודה, ח"כ איתן כבל, אמר: "השנאה המטורפת לא פסקה כנראה לרגע, והמטורפים, שחיללו את קברם של יצחק ולאה רבין נותנים תזכורת שהרצח הבא עלול להיות רק עניין של זמן. אסור למשטרה ולשב"כ להרפות, ולו לרגע, בעניין הזה".

 

לאחרונה התרבו המקרים של ריסוס כתובות נאצה על קברות גדולי האומה וכן כתובות איום והסתה נגד ראש הממשלה, אריאל שרון.

 

ביום ד' שעבר רוססה כתובת הנאצה "היטלר" על קבר ראש הממשלה הראשון, דוד בן גוריון, בשדה בוקר שבנגב, סמוך למדרשת בן גוריון. כוח משטרה הוזעק למקום מדימונה, אולם לא נלכדו חשודים במעשה.

 

באותו יום חוללה גם אנדרטת חוזה המדינה, בנימין זאב הרצל, בהר הרצל בירושלים. על קברו של חוזה המדינה רוססה הכתובת "ניאו נאצים – יחי ביילין". 

 

לפני כחודש וחצי רוססה בירושלים, ברחוב חטיבת הראל, בין השכונות בר-אילן לרמת אשכול, כתובת הנאצה, "אריק, היטלר גאה בך". משטרת ירושלים פתחה בחקירה. 

 

כתובות נאצה ובהן איומים על שרון נתגלו בתל אביב. על קיר בניין מגורים ברחוב אבן גבירול 17 בתל אביב נתגלתה לפני כחודש וחצי כתובת הנאצה: "נחסל את שרון. נהרוג בעד ארצנו". משטרת מרחב ירקון פתחה בחקירת האירוע אולם לא נלכדו חשודים במעשה.

 

לפני כחודשיים וחצי הוגשו כתבי אישום נגד שלושה פעילי ימין קיצונים שהואשמו בעבירות של הסתה לאלימות, פגיעה ברגשי דת והשחתת מקרקעין. השלושה, ביניהם קטין, הואשמו שריססו ברחבי ירושלים בין היתר את כתובות הנאצה: "למרוד בממלכת הרשע – נקמה", "מוות לשרון", וכתובות שונות נגד האיסלאם והנצרות.  

 

בהכנת הידיעה השתתפו רוני סופר ואבי כהן
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
הכתובת על קבר הרצל
צילום: גיל יוחנן
צילום: גיל יוחנן
כתובת הנאצה נגד שרון
צילום: גיל יוחנן
מומלצים