שתף קטע נבחר

פישר ידון עם רכלבסקי על הסכסוך בבנק ישראל

סטנלי פישר, שיגיע היום לארץ לסידורים, ייכנס לתפקידו ב-1 במאי, וינסה לסיים את הסכסוך בבנק המרכזי; בינתיים מתגבש חוק חדש לבנק ישראל

נגיד בנק ישראל המיועד, פרופ' סטנלי פישר, יגיע מחר לארץ למשך יומיים. פישר יבצע סידורים אחרונים לפני עלייתו לישראל יחד עם רעייתו רודה, ב-1 במאי, יום מינויו הרשמי לנגיד.

 

פישר ייפגש עם בכירי בנק ישראל, בהם ממלא-מקומו, מאיר סוקולר, וצפוי להיפגש גם עם ראש הממשלה אריאל שרון ועם שר האוצר בנימין נתניהו.

 

בינתיים נמשכת השביתה במחלקת מטבע חוץ בבנק ישראל, שגרמה כבר עד היום לנזק מצטבר של יותר מ-60 מיליון שקל. כל המגעים בין הנהלת בנק ישראל לעובדים הוקפאו וכעת ממתינים להגעתו של פישר. כדי עם כניסתו לתפקיד ייפגש פישר עם הממונה על השכר, יובל רכלבסקי, כדי לנסות ולהגיע להסכמה בין האוצר לעובדי בנק ישראל.

 

בינתיים, כך נודע ל ידיעות אחרונות, מכינים, הרחק מאור הזרקורים, מנכ"ל משרד ראש הממשלה, אילן כהן, מנכל משרד האוצר יוסי בכר, וממ הנגיד מאיר סוקולר נוסח מוסכם לחוק חדש לבנק ישראל.

 

חקיקת החוק החדש, שיגדיר במדויק את תפקידיו של בנק ישראל, היה תנאי של פישר לקבל עליו את כהונת הנגיד.

 

על פי הנוסח החדש תעוגן בחוק עצמאותו של בנק ישראל, היעד העיקרי יוגדר שמירה על יציבות מחירים, בניגוד לדרישה שהיעדים המרכזיים יהיו גם יעד תעסוקה ויעד צמיחה והשקעות. לבנק ישראל תינתן גם עצמאות מלאה

בהפעלת כל כלי המדיניות, כדי להשיג את יעד האינפלציה שתקבע הממשלה מדי שנה.

 

כמו כן תוקם מועצה שתורכב רק מאנשי מקצוע בלתי תלויים בממסד העסקי, הממשלתי והפוליטי, שתחליט על מדיניות הריבית של בנק ישראל. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: תומריקו
סטנלי פישר: בדרך לסיום הסכסוך בבנק?
צילום: תומריקו
מומלצים