שתף קטע נבחר

איפה אתם בסדר? על ארוחות חג בבתי מלון

אם אתם מתקשים להחליט אצל מי כדאי לערוך את הסדר השנה , אם נמאס לכם מהמפגש עם בני משפחה רחוקים, אם אתם לא ממש מתים לארח תוכלו להזמין את עצמכם לסעודת סדר במלון. כמה זה יעלה לכם?

 למי שרוצה לבלות את ליל הסדר במלון מומלץ להזדרז. ב-7 מבין 19 בתי מלון שאליהם התקשרנו כדי לברר עלויות ותנאים של סעודת ליל הסדר כבר אין מקום. בארבעה מתוכם (קיסר בטבריה, המלך דוד בירושלים, שרתון מוריה בתל אביב וקלאב הוטל באילת) סעודות החג מלאות עד אפס מקום. אין אפילו

רשימות המתנה ואפילו לא מוכנים לתת מידע מינימלי לגבי סעודת ליל הסדר. גם במלונות נוספים מערימים קשיים על מי שרוצה להזמין ארוחת החג בלבד.

 

קצת תמוה בהתחשב בעובדה שעלויות ארוחת הסדר גבוהות מאד. במלונות שנבדקו נדרשים המסובין לשולחן הסדר, שאינם אורחי המלון, לשלם בין 220 שקל ל-1,055 למבוגר ובין 150 שקל ל-530 שקל לילד לארוחה בלבד. הגדרת ילד ליברלית מאוד. המלונות מחייבים בתשלום החל מגיל שנתיים עד חמש, תלוי במלון. במקרים מסוימים אפשר להמקח ולקבל פטור מתשלום גם כשהילד עבר את הסף המוגדר. תשלומים מפולפלים במיוחד, שמגיעים עד ל-250 שקל לאדם, משלמים עורכי סדר פרטי.

 


כמה עולה סדר במלון (בשקלים)

כמה עולה סדר במלון (בשקלים)
המלון מחיר למבוגר מחיר לילד הערות
דניאל, הרצליה 620 465 אין תשלום על ילדים מתחת לגיל 3
השרון, הרצליה 600 440 אפשרות לשכור חדר לניהול סדר פרטי בתוספת 400 דולר
דן פנורמה, ת"א 570 427 ילד מתחת לגיל 4 - חינם. סדר פרטי בתוספת 2,000 שקל
הילטון ת"א 1,055 530 הנחה למשלמים בויזה כאל. עד גיל 4 ללא תשלום
דיוויד אינטרקונטיננטל ת"א 700 350 חינם לילדים עד גיל 5
פארק, נתניה 220 180 עד גיל שנתיים ללא תשלום
רויאל ביץ' אילת 645/750* 385/505* ילדים עד גיל 3 חינם. חדר נפרד בתוספת 250 שקל לסועד
נפטון אילת 400 150 אין אפשרות להזמין סעודה בלבד אלא אם מוזמנים ע"י אורח במלון
הרודס אילת 580 290 עד גיל שנתיים ללא תשלום
הילטון מלכת שבא אילת 440/660* 340/500* עד גיל שנתיים ללא תשלום
מרידיאן, חיפה 450 300 עד גיל שנתיים ללא תשלום
הולידיי אין חיפה 410 350 עד גיל שנתיים ללא תשלום
דן קיסריה 640 480 עד גיל שנתיים ללא תשלום
שרתון פלאזה ירושלים 663 331 עד גיל שנתיים ללא תשלום
קראון פלאזה, ירושלים 370 200 אפשרי רק בהצטרפות לאורחי המלון. תשלום לילד מגיל 3

 

 

למה הסדר יקר כל כך ולמה התוספות לסדר פרטי גבוהות כל כך? "אנחנו נותנים ארוחות עשירות מאוד, מסדרים ומקשטים את האולם, מביאים חזנים", מסביר דובר מלונות ישרוטל. עבור הארוחה באולם האירועים של מלון ישרוטל נבנית דקורציה מיוחדת כולל תאורה של גיל טייכמן.

 

"עלויות ארוחת הסדר גבוהות מאוד", טוען עודד מרקוס, סמנכ"ל השיווק של רשת מלונות אקור. זה כולל את הרב, היין והמנות הרבות של מזון. מה שעולה הרבה יותר הן שעות העבודה הממושכות של המלצרים, שהן יקרות וממושכות בהשוואה לארוחות ערב רגילות. לדבריו, ההצטרפות לסדר בנפרד פופולרית במקומות כמו ירושלים ותל אביב, אבל כמעט ולא מבוקשת במלונות באילת, בגליל ובים המלח.

 

עם זאת, למי שמעוניין בארוחת ליל הסדר מומלץ לצלצל פעמיים ולבדוק בוודאות את המחירים. כך, לדוגמה, כאשר פנו סוקרי חברת אר-אם, המתמחה בבקרת שירות וסקרי מחירים בראשות רונן קוגוט, למלון מרידיאן בחיפה, בפעם הראשונה הופנו לחברת גיל-נופש. שם נאמר להם כי לא ניתן כלל להזמין ארוחת חג בלבד. בפעם השנייה פנו למחלקת מזון ומשקאות במלון ושם קיבלו מחירים. בהולידיי-אין בירושלים קיבלו בשיחה ראשונה מול מרכז ההזמנות במלון מחיר של 370 שקל למבוגר, ובשיחה שנייה ניתן מחיר של 330 שקל.

 

הפתעה נוספת היא אכזבה מרמת השירות בחלק מבתי המלון. המסלול חזר על עצמו פעם אחר פעם, אומר רונן קוגוט. הסוקרים התקשרו אל בית המלון ופקידי ההזמנות ידעו לספק מידע ברמה זו או אחרת, אבל בחלק גדול מהמקרים כאשר השאלות היו ספציפיות מדי, פקידי ההזמנות הפנו את המתקשרים למחלקות מזון ומשקאות. אלה היו, כנראה, עסוקים מדי בעניינים השוטפים של ארגון החג מכדי לספק מידע לפונים.

 

השיא נשבר במלון הרודס באילת. הפקידה שענתה לטלפון היתה אדיבה, אבל רמת המידע שיכלה לספק היתה מוגבלת. היא לא למשל מהו התפריט של סעודת ליל הסדר (גם בבתי המלון אחרים התקשו לספק פרטים על התפריט). היא הפנתה את המטלפן למחלקת מזון ומשקאות במלון, שם לקחו את פרטיו והבטיחו לחזור אליו באותו יום עם המידע החסר, אבל לא חזרו עד היום. רק במלון אחד מבין אלו שנבדקו, מלון דן קיסריה, הסכימו לספק מידע על התפריט וגם שלחו בפקס תפריט מפורט של סעודת ליל הסדר. הרוב הסתפקו במידע כללי ולא מספק.

 

עם זאת, בכל המקומות ציינו שהמרכיבים המסורתיים - קערת הסדר, גפילטע פיש, מרק עם קניידלעך - מהווים לפחות אופציה בתפריט. אגב, ברוב המכריע של בתי המלון ייערך הסדר בשעה שמונה וחצי לאחר צאת השבת.

 

 

איך נערך הסקר?

 

הסוקרים פנו לכל אחד מהמלונות שנבדקו בבקשה לקבל פרטים על סעודת ליל הסדר למשפחה בת שני מבוגרים ושלושה ילדים. הם ביקשו פרטים על הסדר, אופיו, האם יש אפשרות לערוך סדר פרטי, מה התפריט ומהו ההכשר. המחירים שרשמנו הם אלה שנמסרו לסוקרים טלפונית.

 

דניאל, הרצליה

 

אין אפשרות לערוך סדר בנפרד אלא רק בניהול החזן. התפריט כולל צלחת פסח מסורתית והוא אחיד לכולם, אבל ניתנת אפשרות בחירה רחבה. ההגשה על ידי מלצר. ההכשר של רבנות הרצליה (לא לאוכלי קטניות).

 

השרון, הרצליה

 

בתוספת תשלום יש אפשרות לסדר פרטי בחדר נפרד. התפריט בהגשה אחיד לכולם. מקבלים קערת ליל הסדר. יש מנות מיוחדות לילדים. יש אפיקומן, והמוצא אותו מקבל מתנה. ההכשר של רבנות הרצליה.

 

דן פנורמה, תל אביב

 

המלון מלא, אבל אפשר להירשם ברשימת המתנה. הסעודה בהגשה וכוללת צלחת פסח מסורתית, סלטים, מנה ראשונה, עיקרית וקינוח ויין חופשי כל הערב. לילדים תפריט מיוחד שעל הרכבו יחליט השף עד החג. הסעודה משותפת ומודרכת על ידי חזן אם כי יש אפשרות לסדר פרטי בתוספת מחיר. למרות הישיבה המשותפת ניתן לקרוא את ההגדה עם המשפחה ולא רק עם החזן.

 

הילטון, תל אביב

 

למרות שמדובר במלון יוקרתי שגובה תמורת הסדר מחירים מפולפלים, אדיבות העובדים שהשיבו לסוקרים לוקה בחסר. פקידת הקבלה שהשיבה לסוקר ענתה שהם מלאים אך העבירה אותו להזמנות. שם ענה נציג חסר סבלנות ונתן להרגיש שהוא רוצה לסיים את השיחה וקימץ בפרטים. הסדר מורכב מארוחה בת שש מנות הכוללת את צלחת הסדר המסורתית. כולם יושבים ביחד באולם גדול והסדר מנוהל על ידי חזן עם מקהלה. התפריט לילדים כולל שניצלים וצ'יפס. אין מקום לחדר פרטי. ההכשר של רבנות תל אביב.

 

דיוויד אינטרקונטיננטל, תל אביב

 

הארוחה מונחית על ידי צמד רעים. תהיה בהגשה. כוללת יין, צלחת סדר מסורתית ותפריט מיוחד לילדים. שולחנות נפרדים לכל משפחה. החדרים הפרטיים מלאים לחלוטין. איש הקשר היה אדיב במיוחד ואפילו נתן לסוקר את מספר הסלולר האישי שלו, למקרה שיהיו לו שאלות.

 

פארק, נתניה

 

יש סדר שכולל קערת פסח ומאכלים מסורתיים של החג. הסעודה בהגשה. אין תפריט מיוחד לילדים, אך צוין שניתן יהיה למצוא להם משהו. חזן עורך את הסדר כאשר כולם יושבים יחד. לא יהיו הפעלות לילדים. נציג המלון קצר הסבלנות ציין כי ייתכן שיהיה ניתן לקיים סדר בנפרד לקבוצה של מעל 20 איש אם כי סירב לנדב פרטים.

 

רויאל ביץ', אילת

 

הסדר מנוהל על ידי חזן כאשר כל משפחה יושבת בשולחן נפרד. כאשר התעניין הסוקר בסדר נפרד, טרחה הנציגה להבהיר לו שמדובר בהרבה מאוד כסף. רק כאשר שאל שנית נאותה לפרט את התנאים. התפריט עשיר מאוד וכולל מגוון של יינות. ההגשה במזנון וקיים תפריט מיוחד לילדים. בבדיקה מאוחרת יותר, התברר כי לסוקר לא ניתן מלוא המידע. שכחו לספר לו כי לצד הסדר היקר באולם האירועים של המלון, יש הצעה צנועה יותר במסעדת ויסטה של המלון.

 

נפטון, אילת

 

לא ניתן להזמין ארוחה בלבד, אלא רק להגיע כאורח של מישהו ששוהה במלון. ליל הסדר ינוהל על ידי חזן. התפריט מסורתי, כולל צלחת סדר. הכשר רבנות אילת.

 

הרודס, אילת

 

מעט מאוד פרטים הצליחו הסוקרים לדלות במלון הזה, והם ממתינים עד היום לתשובות מפורטות. רק למדנו שהארוחה בהגשה והסדר מנוהל על ידי רב. הכשר הרבנות באילת, לאוכלי קטניות.

 

הילטון מלכת שבת, אילת

 

המלון מציע שתי אופציות. הזולה יחסית היא של סדר הנערך בחדר האוכל של המלון בלווי חזן, כאשר ההגשה במזנון. האופציה היקרה יותר היא במסעדת באפלו, גם היא בלווי חזן, אלא שההגשה על ידי מלצרים. בשני האירועים יהיו גם אטרקציות לילדים וגם אוכל מיוחד עבורם. ההכשר של רבנות אילת.

 

מרידיאן, חיפה

 

נציגה לא אדיבה ולא מעודכנת במיוחד הסבירה אחרי בירורים חוזרים ונשנים כי את הסדר עורך רב. יש אפשרות לסדר מרכזי באולם עם חזן וגם לסדר באולם עם שולחנות ללא חזן. שתי האפשרויות עולות אותו דבר. יש מנוח מיוחדות לילדים. הובהר לסוקר כי האירוח חרדי וכי על המוזמנים להתלבש ולנהוג בהתאם.

 

הולידי אין, חיפה

 

איש הקשר במלון הסביר שנכון להיום אין כבר מקום לארוחת החג, אם כי הסכים להוסיף את שמה של הסוקרת לרשימת הממתינים והסכים לנדב פרטים על הסעודה עצמה. הסדר ייערך בחדר אוכל גדול, כאשר לכל משפחה יהיה שולחן, וינוהל על ידי חזן. לכל שולחן תוגש צלחת סדר מסורתית. יש מנות לילדים.

 

דן, קיסריה

 

הסדר כללי ומועבר על ידי חזן. הישיבה תהיה בשולחנות על פי משפחות. הארוחה בהגשה כאשר על כל שולחן תהיה צלחת סדר מסורתית. זה היה גם המלון היחיד שהסכים להעביר בפקס את התפריט המפורט של סעודת הסדר. קיימות מנות מיוחדות לילדים. ההכשר של הרבנות המקומית, לא לאוכלי קטניות.

 

שרתון פלאזה, ירושלים

 

קיימות שתי אפשרויות לעריכת הסדר. אולם עם חזן ואולם ללא חזן. ההכשר ו גלאט למהדרין, מצה שרויה. התפריט עדיין לא פורסם ויהיה מורכב מכלל המאכלים המסורתיים של החג. ההגשה על ידי מלצרים.

 

הולידיי אין, ירושלים

 

כרגע אין מקום לאורחים חיצוניים. הסדר מלווה על ידי חזן. ההכשר גלאט למהדרין, לא לאוכלי קטניות, מצה לא שרויה. הסדר בשני אולמות שונים כאשר בשניהם הארוחה מוגשת במזנון. יש מנות מיוחדות לילדים.

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים