שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  נמרוד לב יופיע בהפגנה נגד ההתנתקות

  "אני חושב שנוצרה כאן אווירה של עליהום מצד אנשים שמתיימרים לקרוא לעצמם 'שלום עכשיו' ובפועל מחרחרים מלחמה"

  אחרי אריאל זילבר: חיזוק תרבותי נוסף למאבק נגד ההתנתקות. הזמר נמרוד לב יופיע בהתנדבות בהפגנת הסטודנטים נגד ההתנתקות שתיערך ביום ראשון הקרוב באוניברסיטת ת"א. ההפגנה, שנועדה לתמוך בתושבי יש"ע, תצא מהפלנטריום שברחוב לבנון בשעה 18:30 כשהסטודנטים יצעדו לאורך הרחוב תוך כדי חסימתו. עם הגיעם לקמפוס האוניברסיטה יחלו נאומים ובסופם תיערך הופעה של הזמר.

   

  "אני מזדהה עם האחים שלי, שהם חלק מהמשפחה שלי ולפני שאני תומך באויב נראה לי טבעי לתמוך בבני עמי. אני חושב שנוצרה כאן אווירה של עליהום מצד אנשים שמתיימרים לקרוא לעצמם 'שלום עכשיו' ובפועל מחרחרים מלחמה", אומר לב ומסביר, "הם אומרים שהם מוכנים לקרב ולמלחמת אחים ואני חושב שמי שדבק בשלום לא יכול לעשות מלחמה עם אחיו. לעשות שלום עם שכנים זה יופי, אבל כשבבית שלך אתה מרביץ לילדים ולאשה, אתה פשוט איש אלים. נקודה. אני לא מוכן לשבת ולא לפעול כשאני רואה שעושים דה-לגיטימציה לציבור שלם".

   

  לב מוסיף ואומר: "חוזקו של עם ישראל היה תמיד ב'כל ישראל חברים', אבל השמאל משום מה מרגיש שהניו-יורקי או הלונדוני יותר אח שלו מאשר יהודי שחי פה לצדו. זו תפיסה מעוותת ולא בריאה. יכול להיות שהם פשוט לא יודעים מה זו אנטישמיות. מחקרים הוכיחו שהאנטישמיות המודרנית מצויה בשמאל העולמי לא רק באיסלאם".

   

  על השתתפותו בהפגנה אמר: "אני הולך לשיר כי אני חושב שאנשים שכחו להרגיש מהמקום האנושי ומעדיפים שלא לחשוב על הטראומה הפסיכולוגית שתגרם למפונים. זה מוזר אבל לפני שמעבירים ילד בצפון תל-אביב מבית ספר אחד לאחר, חושבים מיליון פעם על ההשלכות. תהליך ההתנתקות יעקור ילדים מהסביבה שבה הם גדלו, יוציא חיילים שנפלו מהקברים שלהם ואנשים מהבית שבו הם חיים. זו לא שאלה של ימין או שמאל אלא של אנושיות ואני מזדהה עם האנשים האלה ברמה האנושית. זה אולי לא אופנתי להיות אידיאולוג בישראל של המאה ה-21, אבל כזה אני – לא יכול לראות עיוות ולטמון את הראש בחול".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים