שתף קטע נבחר

שמחון מכנס הירוקים בעקבות "תוכנית ניצנים"

כינוס הירוקים יתקיים במקביל לסיור של שרון באזור ניצנים. שמחון: "זה איננו צו עליון שהמתנחלים יגורו על שפת הים. ישנם בנגב מקומות יפים המציעים איכות חיים"

השר לאיכות הסביבה, שלום שמחון, יכנס מחר (ה') דיון חירום של הארגונים הירוקים לנוכח כוונת ראש הממשלה לבחון את תוכנית העתקת מפוני גוש קטיף לאזור ניצנים.

 

שמחון אמר כי באזור שער הנגב וחוף אשקלון מתבצעות התחלות בנייה רבות והרחבות של יישובים קיימים וכי אין שום סיבה להקים יישובים חדשים ברצועת החוף האחרונה במישור החוף הדרומי.

 

שמחון יקיים את הישיבה במקביל לסיור הכנה של ראש הממשלה בניצנים בשל החשש כי שרון "יחליט, יבצע ויקיים תוכנית שהיא בלתי הפיכה לסביבה ולדורות הבאים. שרון מנסה לפתור בעיה פוליטית ואנושית, אך אסור להקריב את עתודות הנוף של מדינת ישראל רק כדי להגיע איתם להסכמות".

 

לדבריו, "זכותם לעבור לתחומי ישראל במתכונת של יישובים שלמים, אך לא תהיה אפשרות להעתיק את כל גוש קטיף לניצנים מבלי לפגוע בערכי טבע. זה איננו צו עליון שהמתנחלים יגורו ממש על שפת הים. ישנם מקומות יפים המציעים איכות חיים גם בנגב. אף אחד לא נולד על שפת הים ולא מוכרח לקבל ממדינת ישראל בית על הים על חשבון שמורת טבע נדירה וייחודית, השייכת לכלל הציבור בישראל".

 

ההצעה שנבחנת ליישוב מפוני גוש קטיף באזור ניצנים עוררה מחאה גדולה מצד הארגונים הירוקים. בחברה להגנת הטבע טוענים כי הקרקע בה אמורים להתיישב תושבי גוש קטיף, אינה מיועדת לחקלאות. לדברי מנהל בית ספר שדה של החברה להגנת הטבע בניצנים, יאיר פרג'ון, המאבק יתרכז תחת הכותרת - "חורבן אחד בגוש קטיף, אסור שיוביל לעוד חורבן סביבתי". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ 2
שמחון. "לא מוכרחים ים"
צילום: ערוץ 2
מומלצים