שתף קטע נבחר

עונש מאסר להאקר שפרץ לבנק הדואר

דוד שטרנברג, שהורשע בגניבה אלחוטית של כסף מחשבונות בבנק הדואר, נידון לעונש מאסר בפועל של 14 חודשים ו-21 ימים. עם זאת, שטרנברג ישוחרר בעקבות מעצר ממושך

דוד שטרנברג, בן 24 מחיפה, שהואשם כי פרץ למחשבי בנק הדואר בשכונת דניה והעביר כספים לחשבונות פיקטיביים, נידון היום (ד') בבית משפט השלום בחיפה לעונש מאסר בפועל של 14 חודשים ו-21 ימים, ו-16 חודשים מאסר על תנאי.

 

שטרנברג נעצר בתחילת שנת 2004 בחשד למעורבות בפריצה לסניף בנק הדואר בשכונת דניה בחיפה בסוף 2003. הפורץ לא גנב דבר אך חיבר מודם לשרת המחשב בסניף. בינתיים, החשודים פתחו חשבונות בסניפים אחרים של בנק הדואר ברחבי הארץ.

 

לאחר חקירה שהתנהלה במחלק ההונאה של המחוז הצפוני, בפיקודו של רב פקד אהרון גלאור, התברר כי שטרנברג וחבריו הצליחו להתחבר למכשירי סניף רשות הדור בשכונת דניה בחיפה באמצעות מחשב אלחוטי, והעבירו כספים לחשבונות פיקטיביים אשר פתחו מבעוד מועד. שטרנברג הצליח להעביר כ-70 אלף שקלים בטרם נעצר והוגש נגדו כתב אישום.

 

שטרנברג ישוחרר

 

בעקבות עסקת טיעון אליה הגיעו הצדדים שטרנברג הודה במיוחס לו והורשע. עונש המאסר בפועל שנגזר עליו חופף לתקופה בה שהה במעצר. לכן, שטרנברג, שהיה עד כה נתון במעצר, שוחרר עם מתן גזר הדין לאחר שסיים לרצות את עונשו בפועל. שטרנברג יוצג לכל אורך המשפט על ידי עו"ד שרון רינגר ועו"ד אלון נשר מהסניגוריה הציבורית.

 

בעקבות ההרשעה טען נציג פרקליטות מחוז חיפה, ערן בראור, כי העונש הולם במקרה זה את העבירה. לדבריו, בין השיקולים אשר הביאו את הפרקליטות להסכים לעסקת הטיעון הייתה העובדה, כי מדובר בתיק ייחודי שעצם ההרשעה בו מהווה הישג.

 

"התיק עצמו מורכב והיינו צפויים לחודשי דיונים רבים אילו לא סיכמנו את עסקת הטיעון", הוא אמר, "המדינה שמה דגש על העובדה שלמרות כוונתם הפלילית של הנאשמים והעובדה כי הצליחו להעביר בזמן קצר סכום כסף משמעותי לחשבונות בבנק הדואר, הרי שבפועל, תוכניתם זאת נקטעה בראשיתה ולמעשה הסכומים שנמשכו בפועל היו נמוכים בהרבה ממה שהופקד".

 

"הסדר טיעון מאוזן"

 

סניגוריו של שטרנברג טענו כי השיקול המכריע שהניע את הפרקליטות להגיע לעסקת טיעון היו הבעיות הקשות שהתגלו בניהול התיק על ידי התביעה מבחינת הקושי להוכיח את אשמת מרשם.

 

השופט דניאל פיש החליט בגזר הדין לקבל את הסדר הטיעון וקבע כי הוא מאוזן ומשקף את האינטרס הציבורי בהתחשב במכלול הנסיבות, ובהן סוג העבירות שהנן בעיקרן עבירות מחשב על כל המשתמע מכך ביחס להוכחתן. השופט גזר על שטרנברג את העונש שנקבע בעסקת הטיעון.

 

בדיון סוכם גם על עסקת טיעון על שותפו של שטרנברג, אדי אלוני, ונקבע כי יוטלו עליו שישה חודשי מאסר בפועל שיירוצו בעבודות שירות, מעצר על תנאי וקנס בסך 15,000 שקלים. אלוני הורשע לאחר הודאתו במיוחס לו ובתיק נוסף שהיה תלוי נגדו, וגזר דינו נדחה למועד אחר.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הגניבה בוצעה באמצעות מחשב נייד. אילוסטרציה
מומלצים