שתף קטע נבחר

חתונה מלכותית: צ'רלס וקמילה נישאו

אחרי 35 שנות רומן התכנסו בצהריים יורש העצר הבריטי ובחירת לבו בבית העיריה בווינדזור ויצאו כעבור שעה קלה אחרי שנשאו נדרים. הקהל הרב שהמתין בחוץ הריע בתשואות. רק כ-30 איש נכחו בטקס האזרחי הצנוע. ומהטקס הזה המשיך הזוג הטרי לטקס דתי בטירה בנוכחות 800 אורחים רמי מעלה. ויש גם מי שמתנגד לשבירת המסורת - נישואי זוג גרוש

זוג נשוי: אחרי 35 שנות רומן נישאו בצהריים (שבת) יורש העצר הבריטי צ'רלס (56) ואהובתו הוותיקה קמילה פרקר-בואלס (57) בבית העיריה בווינדזור. בטקס הרשמי השתתפו רק כ-30 אורחים - שני ילדיו של צ'רלס, הנסיכים וויליאם והארי, בתה של קמילה ועוד מספר מצומצם של חברים קרובים. המלכה אליזבת ופיליפ לא נכחו.

 

מדובר בפעם הראשונה בה חתונה מלכותית נערכת בטקס אזרחי. השניים הגיעו יחד לטקס הנישואים, בניגוד למקובל. קהל רב שנאסף מול בית העירייה בווינדזור הריע לשניים וחיילי המשמר המלכותי צעדו לכבודם.

 

צילום: איי פי

כעבור שעה קלה יצאו השניים מבית העייריה שלובי ידיים, ואוחזים במסמכי הנישואים. הקהל הרב הריע לזוג, שנכנס אל מכונית הרולס רויס, והמשיך אל הטקס הדתי בטירת וינדזור. רבים התאכזבו כאשר בני הזוג לא  צעדו לאורך הכביש ולא לחצו ידיים, אלא נכנסו מיד למכונית ונסעו משם. ייתכן שהגורם לכך היה שיקולי אבטחה.

 

המשפחה המלכותית הגיעה, בהרכב חסר, באוטובוס שעליו הכיתוב "ווינדזוריאן". הנסיכים וויליאם והארי הגיעו לבושים בחליפות, וזכו לתשואות רבות מהקהל. צעירים ומבוגרים, ילדים וקשישים, רבים עמדו סביב לבית העירייה וצפו בבני המלוכה ובזוג המתרגש.

 

יורש העצר הבריטי, שידע בעבר נישואים שבורים וסקנדלים מתוקשרים עבר דרך ארוכה ומלאת מהמורות עד לחתונה. בווינדזור אויישה כל עמדת תצפית לעבר בניין העירייה - ממרפסת ועד גג רעוע. כל אחת מהן הפכה לעמדת שידור עבור צוותי הטלוויזיה הרבים שכיסו את האירוע.

 

השלב הבא היה טקס דתי בכנסיה בטירת ווינדזור, בנוכחות כ-800 אורחים. בטקס זה היו צפויים לצ'רלס ולקמילה כמה רגעים לא נוחים כשנאלצו, על פי המסורת, להודות בפומבי בחטאיהם.

 

לטקס הגיעו גם המלכה ובעלה. גם בני משפחות מלוכה מאירופה ומהמזרח התיכון, בכירי הפוליטיקה הבריטית וכמה סלבריטאים הגיעו: סטינג, קנת' בראנה ורואן אטקינסון ("מיסטר בין").

 

מעתה תישא קמילה את התואר "הנסיכה מוויילס", כפי שכונתה דיאנה, אך כדי לא לגרום לאי נעימות היא לא תשתמש בו באופן רשמי. תחת זאת, בכוונתה לשאת את התואר הדוכסית מקורנוול.

 

קמילה החליפה את מחלצותיה מספר פעמים במהלך הטכסים. צ'רלס נטש את חליפתו הצבאית שבה התחתן לראשונה, לטובת חליפה פשוטה בהרבה. השניים יצאו מהטירה במכונית שעליה נכתב "נסיך ודוכסית. על החלון האחורי הוצב שלט: "רק נישאו", ועל החלון הקדמי נרשמו ראשי התיבות של שמותיהם, C&C.

 

אבל בלי עוד סקנדל אחד הרי אי אפשר, וגם הפעם התקשורת אשמה. השבוע, כשההכנות לחתונה היו בעיצומן, הצליחו עיתונאי וצלם של הצהובון "הסאן" לחדור לתור ארמון ווינדזור מחופשים לשליחים. העיתונאי סיפר מאוחר יותר כמה קל היה לו לשכנע את השומר בכניסה לפתוח לצמד את השער ולהכניס למתחם קופסה חומה שעליה נכתב "פצצה".

 

היה זה כמה ימים אחרי שצמד תיירים פולנים הצליחו לטפס באין מפריע על החומה של הארמון ולהתקרב מאוד למגורי המלכה.

 

שורת התקלות הזו והחגיגה התקשורתית סביבן רק עודדה את התקשורת הבריטית לסובב את הסכין עוד טיפה. לקראת סוף השבוע יצאו העיתונים עם כותרות ששאלו איזה עוד מכה צפויה לנחות על החתונה האומללה הזו ומה עוד ישתבש בדרך לירח הדבש, וגם לא נרתעו מלפרסם איור בו מופיע צ'רלס רוכב על סוסה שתווי פניה מזכירים מאוד את בחירת ליבו. אבל דבר לא השתבש.

 

והיה גם מי שיצא נגד החתונה. רבים סברו כי לא יאה שהנסיך הגרוש, שיעמוד בעתיד בראש הכנסיה האנגלית כמלך, ייצא כנגד המסורת ויתחתן מחדש, בניגוד לאמונה. הארכיבישוף מקאנטרברי, רואן וויליאמס, אמר עם זאת כי הוא מרוצה מההסדר שהושג - טקס אזרחי רשמי, וטקס דתי מייד אחר כך. הוא גם זה שמעניק את הברכה לזוג בטקס הדתי בטירה.

 

הרומן הארוך

 

הרומן של הזוג הטרי החל במשחק פולו ב-1970. בן המלכה נשבה מיד בקסמיה של האצילה חובבת הציד והרכיבה, שבבדיחות הדעת אמרה לו: "הסבתא רבה שלי הייתה המאהבת של הסבא רבה שלך. אז מה אתה אומר"?

 

דרכיהם אמנם נפרדו - צ'רלס התגייס לצי וקמילה נישאה לבחיר ליבה אנדרו פרקר-בואלס – אבל הם שמרו על קשר חם, גם אחרי שצ'רלס נישא לליידי דיאנה ספנסר ב-1981.

 

דיאנה קינאה בחברות בין צ'רלס וקמילה. בהמשך הדרך, כשיחסיה עם צ'רלס עלו על שרטון היא גילתה שחשדה בקמילה מההתחלה. "היו שלושה אנשים בנישואים האלה, אז היה קצת צפוף", אמרה בראיון בשנת 1995.

 

מעולם לא התקבל לכך אישור רשמי, אולם רבים מעריכים שקמילה הייתה האישה האחרת המדוברת. כשנה לפני כן הודה צ'רלס בפני יוצריו של סרט תעודה שאכן בגד באשתו, אבל הדגיש שזה קרה רק אחרי שנישואיהם היו "הרוסים ללא תקנה". כוונתו הייתה לכך שגם דיאנה לא שמרה לו אמונים.

 

צ'רלס ודיאנה התגרשו רשמית ב-1996. שנה לאחר מכן נהרגה דיאנה בתאונת דרכים בפאריס יחד עם מאהבה, דודי אל פאייד.

 

בתקופה שאחרי מותה של דיאנה נמנע צ'רלס מלהבליט את יחסיו עם קמילה, אולם בשנים האחרונות החלו השניים להופיע בפומבי באירועים רשמיים, גם אם היו עדיין באים ועוזבים לבדם. בשנת 2001 נרשמה נקודת המפנה – צ'רלס נשק לקמילה לעיני המצלמות ומאז הופיע עימה גם לאירועים ממלכתיים. לכולם היה ברור לאן זה הולך.

פורסם לראשונה 09/04/2005 14:28

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: sky news
רגע לפני...
צילום: sky news
צילום: sky news
ממתינים לזוג המלכותי
צילום: sky news
צילום: איי פי
כשהחתונה עוד היתה על הנייר
צילום: איי פי
צילום: איי פי
טבעת האירוסין של הנסיך
צילום: איי פי
מומלצים