שתף קטע נבחר

ארה"ב: זבלן נידון לתשע שנות מאסר בפועל

על פי פסק הדין, ג'יינס השתמש באינטרנט כדי למכור פורנוגרפיה, מוצרים ושירותים מזויפים. אלפי אנשים נפלו קרבן להונאותיו של האיש, אשר תועד על ידי ארגון האנטי ספאם Spamhaus כספאמר השמיני בעולם על פי רמת פעילותו

שופט אמריקני גזר אתמול (ו') תשע שנות מאסר בפועל על אדם שהפר חוק נגד ספאם ושלח מיליוני הודעות בעזרת כתובות דואר מזויפות.

 

בית המשפט בליסבורג, וירג'יניה, קיבל את המלצת חבר מושבעים שהרשיע את ג'רמי ג'יינס מצפון קרוליינה בחודש נובמבר האחרון, והציע לגזור עליו תשע שנות מאסר.

 

עם זאת, השופט, תומאס הורן, עיכב את תחילת ריצוי גזר הדין עד לדיון בערעור, בנימוק כי התביעה התבססה על חוק חדש ומאסרו של ג'יינס מעורר שאלות חוקתיות.

 

התביעה נגד ג'יינס התבססה על חוק האנטי ספאם של וירג'יניה, אשר שימש כמודל לחוק הפדרלי נגד ספאם, שאושר בשנה שעברה על ידי הקונגרס. מדובר בפעם הראשונה שאדם נשלח לכלא בארה"ב בשל משלוח ספאם.

 

מדינות רבות בארה"ב כבר אישרו חוקים פליליים נגד ספאם, אך החוק של וירג'יניה מאפשר להרשיע ספאמרים בקלות רבה יותר.

 

ג'יינס, 30, הורשע עוד בנובמבר על שימוש בכתובות דואר אלקטרוני מזויפות. הוא שלח פרסומות במשלוח המוני באמצעות שרת AOL במחוז לאודאון. על פי החוק של וירג'יניה, משלוח דואר זבל אינו מוגדר פשע אלא אם כן השולח מנסה לזייף את כתובתו.

 

10 מיליון הודעות ספאם מדי יום

 

על פי פסק הדין, ג'יינס השתמש באינטרנט כדי למכור פורנוגרפיה, מוצרים ושירותים מזויפים. אלפי אנשים נפלו קרבן להונאותיו של האיש, אשר תועד על ידי ארגון האנטי ספאם Spamhaus כספאמר השמיני בעולם על פי רמת פעילותו.

 

עדויות שהציגה התביעה גילו כי ג'יינס שלח 53,000 הודעות דואר אלקטרוני בלבד, אך הרשויות מאמינות כי שלח 10 מיליון הודעות בכל יום. ג'יינס הורשע באחזקת מאגר מידע גנוב הכולל כ-84 מיליון כתובות דואר אלקטרוני של מנויי AOL בהווה ובעבר.

 

על פי התביעה, ג'יינס, שפעל תחת הכינוי "גייוון סטאברפילד", גבה בין 500 ל-750 אלף דולר בחודש כעמלות עבור מוצרים שנמכרו בעקבות משלוח הספאם.

 

"ג'יינס לא הורשע רק בגלל משלוח המוני של דואר אלקטרוני לא רצוי, הוא זייף וטשטש את נתיב ההודעות במטרה לטשטש את עקבותיו", אמרה התובעת ליסה היקס-תומאס, "הוא לא הותיר למשתמש הקצה כל אפשרות לומר אל תשלח לי הודעות כאלה".

 

היקס-תומאס מסרה כי היא מרוצה מגזר הדין וסבורה כי לא יתהפך בשלב הערעור.

 

עו"ד דיוויד אובלון, שייצג את ג'יינס, טען כי תשע שנות מאסר הן זמן רב מדי, בהתחשב בכך שמרשו אינו תושב וירג'יניה, והורשע בהפרת חוק של המדינה שנכנס לתוקף רק כמה שבועות לפני הגשת כתב האישום נגדו. הוא מתכוון להעלות בשלב הערעור הן את שאלת החוקתיות של החוק וכן להטיל ספק ברלוונטיות שלו לגבי ג'יינס.

 

חבר המושבעים הרשיע גם את אחותו של ג'יינס, ג'סיקה דהגרוט, אך המליץ לקנוס אותה ב-7,500 דולרים בלבד. הרשעתה בוטלה בשלב מאוחר יותר. נתבע שלישי, ריצ'ארד רוטקווסקי, זוכה מכל האשמות נגדו.

 

ג'יינס אמר לשופט כי ללא קשר לתוצאות הערעור, הוא ערב לבית המשפט כי לעולם לא יהיה מעורב בעסקי השיווק בדואר האלקטרוני".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: פי סי מגזין
ג'יינס הונה אלפי אנשים
צילום: פי סי מגזין
מומלצים