שתף קטע נבחר

מחקר: אינטואיציה נשית? אין כזה דבר

מחקר חדש גילה כי "החוש השישי" מפותח יותר אצל גברים, מאשר אצל נשים. הגברים הצליחו לאתר במדוייק יותר חיוכים מזוייפים

האינטואיציה הנשית היא מיתוס, כך טוענים השבוע חוקרים מאוניברסיטת הרטפורסדשייר באנגליה שבדקו באמצעות שאלון אינטרנטי את הסוגיה. מהמחקר עולה כי דווקא האינטואיציה של הגברים בולטת יותר מזו הנשית.

 

מעל 15 אלף איש השתתפו בניסוי המקוון הזה, שהחל לפני שבועיים והסתיים אתמול. החוקרים ביקשו לדעת האם לדעת הנבדק, פניו של אדם מחייך שהוצג בפניהם אמינים או מזוייפים, ועד כמה שונים גברים ונשים באיתור שקר.

 

בפני הנבדקים הוצגו 10 זוגות תמונות המראות פרצופים מחייכים. בכל זוג, אחד מהחיוכים היה מאולץ, בעוד שהשני היה "אמיתי". לפני שחרצו את דעתם אשר לפרצופים, דירגו הנבדקים את יכולתם להבחין בכנות הניבטת אליהם.

 

77 אחוז מהנשים דירגו עצמן כאינטואיטיביות יותר מהגברים, בעוד שרק 58 אחוז מהגברים סברו שהאינטואיטיביות שלהם גבוהה. ובשעת השין, 72 אחוז מהגברים הצליחו להבחין בפנים המזוייפות, בהשוואה ל-71 אחוז מהנשים שקלעו נכונה.

 

עוד נמצא כי הגברים הצליחו לאתר הבעת פנים מזוייפת אצל המין הנשי, בדיוק רב יותר משל נשים: 76 אחוז מהגברים איתרו פנים נשיות מאולצות, בעוד שרק 67 אחוז מהנשים הנבדקות הצליחו לאתר פנים גבריות מזוייפות.

 

החוקרים ניסו לגלות איזה חלק של הפנים נותן את הרמזים העבים ביותר באשר לאמינות החיוך. החוקרים גילו כי כשכוסה החצי התחתון של הפנים, היכולת לגלות אמינות חיוך נפגמה. בצילומים בהם נראה רק החצי העליון של הראש, הצליחו הנבדקים לזהות רק 38 אחוז מהחיוכים האמיתיים. לדברי החוקרים, מראה נתון זה עד כמה חשוב החיוך בהבעת אושר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סי די בנק
אישה. על איזה אינטואיציה דיברתם?
צילום: סי די בנק
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים