שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  החזית העממית תכננה להתנקש ברב עובדיה

  הערב הותר לפרסם שהשב"כ עצר באחרונה שלושה ערבים ממזרח ירושלים שפעלו מטעם החזית העממית ותכננו להתנקש בחייו של מנהיגה הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף. הם גם תכננו פיגועים בבירה. אחד העצורים, מוסא דרוויש, שימש כנער משלוחים, וידע היכן ממוקם בית הרב עובדיה

  שירות הביטחון הכללי עצר שלושה ערבים ישראלים תושבי צפון ירושלים בחשד שהתכוונו להתנקש בחייו של מנהיגה הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף - כך נחשף הערב (יום א'). השלושה, פעילי החזית העממית, נעצרו והועברו לחקירת כוחות הביטחון, שבה הודו שתכננו לבצע פיגועים בירושלים, וכן לרצוח את הרב עובדיה יוסף.

   

  השב"כ מסר שהצליח לעצור את השלושה במהלך החודש האחרון בשיתוף יחידת הגדעונים של משטרת מחוז ירושלים. השלושה: סלאח חמורי, בן 20 בעל תעודת זהות ירושלמית ואזרחות צרפתית מתגורר בשכונת דחיית אל-בריד שבצפון ירושלים, נכלא בעבר על פעילותו בחזית העממית. החשוד השני הוא מועתצם שייח, בן 25 תושב שכונת ענאתא שבצפון לירושלים, והשלישי הוא מוסא דרוויש, בן 22 בעל תעודת זהות ירושלמית, תושב שכונת עיסאוויה שבצפון ירושלים.

   

  מחקירת השלושה עולה כי במהלך השנה האחרונה, לאחר שחרורו של חמורי מהכלא, עסקו חמורי וחבריו בשיקום תשתית החזית העממית בירושלים, לאחר שנפגעה קשות וחבריה נעצרו. השלושה הקימו בשכונות ירושלים השונות רשת של תאים המשתייכים לחזית העממית שעסקו בפעילות רחוב מטעם הארגון, כתיבת סיסמאות והפצת כרוזים. הם פעלו על-פי הנחייה ובמימון של בכירי החזית העממית בירושלים ועמדו בקשר גם עם בכירי החזית העממית הכלואים בכלא יריחו, בעקבות רציחתו של השר רחבעם זאבי.

   

  בחודשים האחרונים יצר חמורי קשר עם פעילים צבאיים של החזית העממית וגייס בהנחייתם את שני חבריו לפעילות צבאית מטעם החזית העממית. השלושה רכשו כלי נשק ותחמושת לשם ביצוע פעילות טרור. כמו כן, החלו בתכנון פיגועים ברחבי ירושלים.

   

  נער המשלוחים הכיר את ביתו של הרב עובדיה

   

  במסגרת עבודתו בעבר כנער משלוחים עבור חנות מזון באזור התעשייה גבעת שאול שבירושלים, הכיר מוסא דרוויש את ביתו של הרב עובדיה יוסף. דרוויש פנה לחמורי והציע לו כי במסגרת פעילות החוליה, יתנקשו ברב עובדיה יוסף בשכונת הר נוף בירושלים.

   

  בחודש ינואר האחרון ביצעו השניים סיורי שטח באזור בית הרב ובחנו את צירי ההגעה והנסיגה מהמקום. כמו כן, בחנו את סידורי האבטחה במקום בעת כניסתו ויציאתו של הרב מהבית. לאחר איסוף המידע בשטח, הגיעו השניים להבנה שביכולתם להתנקש ברב עובדיה יוסף בעת יציאתו מביתו. השניים בחנו גם את האפשרות להימלט מזירת ההתנקשות, כשהם רכובים על אופנועים. ההכנות לביצוע הפיגוע נקטעו עם מעצרם של חברי החוליה.

   

  במערכת הביטחון מציינים כי מאז רצח השר רחבעם זאבי מחפשים פעילי החזית העממית כל דרך על מנת לפגוע באישים ישראלים. במערכת הביטחון אומרים שהעובדה שתשתית ארגונית של החזית העממית פעלה בירושלים, ונגישותם של חבריה לאותם אישים ברחבי העיר משדרגת את יכולותיו המבצעיות של הארגון ונוטעת בו את הרצון לממש פיגועים נוספים מסוג זה.

   

  לאחר התייעצות בביתו של הרב עובדיה יוסף, התריע יושב ראש תנועת ש"ס, אלי ישי, נגד הגורמים השונים ש"אינם מורים על אבטחה צמודה לרב מטעם המדינה".

   

  לדברי ישי, "אבטחתו של הרב יוסף, מי שכיהן כרב הראשי של ישראל, דינה כאבטחה של ראש ממשלה לשעבר. כל עוד מי שאמור להורות על אבטחה צמודה לא מורה על כך, הדבר משקף עיוות חשיבתי ותפיסתי". ישי הוסיף: "המעצר היום הוא סוג של תמרור שאין להתעלם ממנו".

   

  דובר ש"ס מסר כי תנועותיו של הרב ולוח הזמנים שלו נקבע בתיאום עם שירות הביטחון הכללי ומשטרת ישראל.

   

  גם חיזבאללה מעורב בניסיונות להתנקש בבכירים

   

  באחרונה נעצר פלסטיני משכם שהתאמן בלבנון במטרה לפגוע באישיות ישראלית בכירה. במבצע משותף לשירות הביטחון הכללי וצה"ל נעצר וסאם נאצר, תושב שכם שגויס לחיזבאללה בעת ביקור משפחתי בלבנון, ועבר אימונים צבאיים, במהלכם תודרך, בין היתר, כיצד לאסוף מידע לקראת פגיעה באישיות בכירה. כשחזר לשכם פעל במסגרת חוליה צבאית שהופעלה על-ידי חיזבאללה, שחבריה נעצרו אף הם.

    

  כוח צה"ל ושב"כ שפעל בשכם ב-25 בפברואר בעקבות מידע מודיעיני, עצר חוליה של תושבי העיר החשודים כמגויסי חיזבאללה. בין העצורים: וסאם בדוי צלאח נאצר, בן 21, תושב שכם, סטודנט באוניברסיטת א-נג'אח, מואיד ראתב חג'-מוחמד אסלים, בן 21, תושב שכם, עובד כרפד וספר. כמו כן נעצר ראאד עוני חסני בדר, סטודנט בן 21, תושב שכם.

   

  מחקירתו בשב"כ של וסאם נאצר התברר כי בעת שיצא לביקור משפחתי בלבנון גוייס בסיוע בני משפחתו החיים בלבנון לחיזבאללה. במסגרת גיוסו לארגון, עבר אימון צבאי הכולל ביצוע ירי בכלי נשק וכן אומן בהפעלת אמצעי ריגול שונים. במהלך האימון תודרך כיצד לאסוף מידע לקראת פגיעה באישיות בכירה. 

   

  בהכנת הידיעה סייע אילן מרסיאנו
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אלכס קולומויסקי
  עובדיה יוסף
  צילום: אלכס קולומויסקי
  מעצתם שייח
  מוסא דרוויש
  סלאח חמורי
  צילום: עטא עוויסאת
  היו בקשר עם כלא יריחו
  צילום: עטא עוויסאת
  מומלצים