שתף קטע נבחר

חדשות לתושבי ירושלים: מים כשרים לפסח

חברת הגיחון המספקת מים לתושבי ירושלים נענתה ללחצים של ראש העיר, אורי לופוליאנסקי ותספק רק מי קידוחים, שבהם אין חשש לחמץ. מקורות תיאלץ להגביר את השאיבה מהכנרת כדי לאזן את הבארות לאחר הפסח

המים בירושלים יהיו כשרים לפסח במהלך החג - כך הבטיח יו"ר דירקטוריון חברת הגיחון המספקת מים בירושלים, משה קלצ'ין, לראש העיר אורי לופוליאנסקי.

 

הדבר יתאפשר בתיאום עם חברת "מקורות" שיספקו לירושלים, החל מיום חמישי בבוקר, ועד למוצאי שבת הבאה מי קידוחים בלבד. מהגיחון נמסר שבמי קידוחים לא קיים חשש של חמץ.

 

במהלך השבועות האחרונים פנה ראש עיריית ירושלים בבקשה שהשנה תהיה השנה הראשונה בה תפעל ירושלים לפי חוק החמץ, ואף תחמיר בכל הנוגע למי השתייה. לאחר התייעצות ותיאום של משה קלצ'ין עם גורמים שונים, הוא נענה לבקשתו של ראש העיר והודיע שזו תהיה השנה הראשונה שבה התושבים ישתו מים כשרים בלבד, בסיוע חברת "מקורות".

 

על ראש העיר הופעלו לחצים רבים שהפעילו חברי הקואליציה החרדית בעיריית ירושלים. משה קלצ'ין אמר ל-ynet: "לאור בקשתו של ראש העיר, וכחלק ממדיניות השירות ללקוח, פעלה הגיחון יחד עם חברת מקורות להוביל מים כשרים לפסח לירושלים. ראש העיר התקשר להודות על שיתוף הפעולה וההיענות המהירה לבקשה".

  

כ-200 אלף תושבי מזרח העיר הערבים ייהנו גם הם ממים כשרים לפסח, ללא פירורי לחם. עלות הזרמת המים לא תשתנה עקב השינוי. לאחר חג הפסח תגביר חברת מקורות את השאיבה מאזור הכנרת, על מנת לאזן את השאיבה מהבארות מאזור ראש העין במהלך חג הפסח.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סי די בנק
לגוף ולנשמה היהודית
צילום: סי די בנק
מומלצים