שתף קטע נבחר

אברהם גרנט: "נערות הליווי היו נורמה"

מאמן נבחרת ישראל פתח פה בראיון למגזין 'כותרת'. על בארטז וחששותיו להגיע לארץ: "צריך להבין אותו, יש לו ילד", על סיכויי הנבחרת: "ברקוביץ' אמר לי שלא נגיע למונדיאל, והוא צדק, הסיכויים שלנו נמוכים", על הקהל: "האוהדים, בחלקם הגדול, חסרי תרבות"

זמן רב שמר אברהם גרנט, מאמן נבחרת ישראל, על שתיקה. השתיקה הזו הופרה, ובאופן רועם. גרנט התראיין לדן שילון מהמגזין 'כותרת' ולא היסס להתייחס לנושאים הבוערים ביותר בתקופה האחרונה - איל ברקוביץ', פביאן בארטז, אוהדי הנבחרת וסיכויי ישראל להגיע למונדיאל.

 

"האוהדים, בחלקם הגדול, חסרי תרבות", אמר גרנט והוסיף על תרבות הכדורגל בארץ: "הכדורגל הישראל איננו נחות כמו שאוהבים לתאר אותו, אבל הוא גם לא במצב טוב. זה כדורגל שמחפש את עצמו, כדורגל בלי בסיס כלכלי ובלי הכנסות ממשיות משידורי טלוויזיה".

 

גרנט איננו אופטימי לגבי הסיכוי להגיע לגרמניה 2006: "איל ברקוביץ' אמר לי שאין לנו סיכוי להגיע למונדיאל, והוא צדק, לפחת תיאורטית. בבית שלנו יש נבחרת טובות יותר, אך ההצלחה מבחינתי היא לעמוד ביעד של חילוף משמרות בנבחרת, כלומר העברת השרביט מדור השחקנים הקודם לדור הבא".

 

על פביאן בארטז, שוער נבחרת צרפת, שלא רצה להגיע לישראל לפני כחודש, אמר גרנט: "צריך להבין אותו, יש לו ילד". בעניין הניצחון ההיסטורי של הנבחרת בעידן שלמה שרף בצרפת, אמר המאמן הלאומי: "זו לא היתה צרפת הטובה. זו היתה נבחרת צרפתית הרבה פחות טובה מזו הנוכחית. אני לא רוצה לגרוע מההישג ההוא, אבל זה היה הישג חד פעמי".


באדיר מכניע את בארטז. "צריך להבין אותו, יש לו ילד" (צילום: איי פי)

 

באותה קדנציה אירעה גם פרשת נערות הליווי, לפני המשחק הקובע מול דנמרק. לגרנט היה מה לומר גם על כך: "פעם זו היתה נורמת התנהגות, היום אני מאמין שהנורמה הזו לא תחזור. יכול להיות שאחד או שניים יעשו זאת, אבל לא כמו אז. עשינו דברים כדי שזה לא יקרה, אנחנו עם היד על הדופק".

 

על השירות הצבאי של כדורגלני ישראל, אמר גרנט: "אף שחקן כדורגל לא משרת בלבנון, אבל גם שחקני הכדורגל צריכים לתרום, ויש להם יכולת לעשות את זה. אילו הייתי יכול, הייתי לוקח אותם לשלוש שנות שירות למען החברה".

 

גרנט סופג תדירות ביקורת בעניין סגנון המשחק של הנבחרת. למבקרים ענה: "אנחנו משחקים תמיד במערך התקפי, הישראלים לא בנויים למערך הגנתי. אנחנו לא כמו האיטלקים שמסוגלים לסגור משחק. אין לנו כוחות נפשיים לשחק הגנתי מול הנבחרות הטובות בעולם, כי תמיד נעשה את השגיאה שלנו".

 

גרנט הישווה בין אימון קבוצה לאימון נבחרת ואמר: "אני לא בנוי לעבודה של פעם-פעמיים בשבוע, קשה לי עם זה. אני אוהב את המגרש, אוהב את חיי היום-היום, וקשה לי לחיות במצב שיש לי רק אימון אחד או שניים בשבוע. אילו יכולתי לאמן את ישראל בכל אחד מימות השבוע, הייתי רוצה לאמן אותה לנצח נצחים".


פורסם לראשונה 19/04/2005 23:03

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
גרנט: "צריך להבין את בארטז"
צילום: רויטרס
מומלצים