שתף קטע נבחר

האימפריה של דיוויד פדרמן

אבא של עדי פדרמן יצא לפני 8 שנים מעלית. ב-99' רכש את השליטה במפעלים הפטרוכימיים והיום הונו מוערך ב-100 מיליון דולר

שמונה שנים חלפו מאז מכרה משפחת פדרמן את אחזקותיה בחברת עלית למשפחת שטראוס. דיוויד פדרמן (61) סיים פרק של כמעט שני עשורים בקריירה העסקית שלו, ועם 67 מיליון במזומן שקיבל מעלית יצא לקריירה שנייה.

 

בשנת 99' רכש פדרמן, עם שני שותפים, את השליטה בחברת מוגדל, המחזיקה בשליטה במפעלים פטרוכימיים. ההרפתקה החדשה הסבה בשנותיה הראשונות הפסדים כבדים לפדרמן ושותפיו, בין השאר גם לנוכח השקעות ספקולטיביות שביצעו במניות. אם לא די בכך, הרי שחילוקי דעות קשים עם השותפה שלו במפעלים פטרוכימיים, חברת בתי זיקוק, הקשו על פדרמן למשוך דיבידנדים ולהחזיר את ההלוואות הגדולות שנטלו הוא ושותפיו מבנק הפועלים.

 

בשנה שעברה חלה תפנית בעסקי הפטרוכימייה עם עליית מחירי הנפט, שבאה לידי ביטוי בהתאוששות ניכרת ברווחיה של פטרוכימיים. פדרמן לא היסס לנצל את המומנטום ולפני כשבועיים הכניס למדוגל שותפים חדשים - חברת מנטפ, שבבעלות האוליגרכים ליאוניד נבזלין, ולדימיר דובוב ומיכאל ברודנו.

 

מנטפ רכשה 20% ממודגל (וצפויה להגדיל את חלקה בעתיד ל-26%), ובמקביל העמידה הלוואות לפדרמן ושותפיו כדי לאפשר להם לפרוע את חובותיהם לבנק הפועלים. הונה של משפחת פדרמן מוערך ב-100 מיליון דולר.

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דיוויד פדרמן. תפנית בעסקי הפטרוכימייה
מומלצים