שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  האימפריה של משפחת עופר

  ההורים של אורי אנג'ל, ליאורה עופר ואודי אנג'ל, השתלבו בעסקי משפחת עופר. הונה של משפחת יולי עופר, הסבא, נאמד ב-350 מיליון דולר

  בשנות ה-30 נכנסו האחים יולי וסמי עופר, יחד עם אביהם, לעסקי הספנות בישראל, ומשם הרחיבו את פעילותם לעסקי הנדל"ן והמלונאות. כיום, דור שלישי לעסקים, ילדיהם של השניים חולשים על האימפריה שבנו אבותיהם ומנהלים אותה: היא כוללת את חברת הספנות הספנות רויאל-קריביאן, השנייה בגודלה

  בעולם (עליה שולט סמי עופר); שליטה משותפת עם משפחת ורטהיים בבנק המזרחי, ושליטה בחברה לישראל, אותה רכשו ב-99' והיא מהווה כיום את הפלטפורמה העסקית הגדולה ביותר של המשפחה בישראל, וחולשת על שורה ארוכה של חברות מובילות במשק, בהן בתי זיקוק, צים, כימיקלים לישראל וטאואר.

   

  לפני שנה השלימו האחים עופר את אחת העסקאות הגדולות במשק ורכשו את חלקה של המדינה בחברת צים (50%) בכחצי מיליארד שקל, ובכך הפכו לבעלים של החברה במלואה. השקעה גדולה נוספת של המשפחה היא הקמתה של תחנת כוח במישור רותם, בה שותפים האחים עופר עם סימנס הגרמנית.

   

  ליאורה עופר (52), בתו של יולי, ובעלה לשעבר, אודי אנג'ל, השתלבו - בדומה ליתר בני הדור השני - בעסקי המשפחה. עופר מכהנת כדירקטורית בשורה של חברות, מעורבת בעסקי המלונאות של הקבוצה, משמשת כסגן יו"ר האחים עופר נכסים, העוסקת בנדל"ן, ואחראית גם על הנדל"ן במזרח אירופה. אנג'ל הוא מנכ"ל האחים עופר ספנות חיפה ויו"ר יוזמה, ובעבר כיהן כיו"ר צים. הונה של משפחת יולי עופר נאמד ב-350 מיליון דולר.

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גלעד קוולרציק
  ליאורה עופר
  צילום: גלעד קוולרציק
  צילום: סיון פרג'
  אודי אנג'ל
  צילום: סיון פרג'
  צילום: דני סלומון
  יולי עופר
  צילום: דני סלומון
  מומלצים