שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  גוגל משיקה שירות "היסטוריית חיפוש אישית"
  התכונה החדשה מאפשרת למשתמשי מנוע החיפוש המתחברים עם שם וסיסמה לצפות בכל חיפושי העבר שלהם ותוצאותיהם. המבקרים: חשש לפגיעה בפרטיות

  גוגל מתנסה בתכונת חיפוש חדשה המאפשרת למשתמשי מנוע החיפוש לצפות בכל חיפושי העבר שלהם ותוצאות החיפושים האלה. תכונה חדשה זו עשויה להתגלות כמועילה למדי אך מביכה לא פחות, למי שלא מקפיד לשמור על פרטיותו.

   

  הפעלת שירות My Search History (היסטוריית החיפוש שלי), שנחשפה אתמול (ד') באתר "מעבדות גוגל", זירת הניסויים המקוונים של החברה, מאפשרת למשתמשים לצפות בבקשות חיפוש קודמות שביצעו לאחר הזנת שם וסיסמה. משתמשי Gmail, שירות הדואר האלקטרוני המקוון של גוגל, יכולים להיכנס לשירות עם שם המשתמש והסיסמה הקיימים.

   

  השירות מאפשר לגולשים להחליט אם לאפשר לגוגל לזהות אותם כמשתמשים רשומים באופן אוטומטי עם כל ביקור באתר או להעדיף להתחבר לשירות בכל פעם מחדש.

   

  עם החיבור לשירות, גוגל מספקת למשתמשים הרשומים מבט מפורט של כל חיפושי העבר שלהם, בפורמט של תאריכון ופירוט של החיפושים שבוצעו בכל יום.

   

  המשתמשים יכולים לבחור ביום מסוים באמצעות התאריכון ולצפות בכל החיפושים שבוצעו באותו יום. לחיצה על כל בקשת החיפוש תציג את כל תוצאות החיפוש הרלוונטיות. נוסף על כך, המשתמש יכול לבצע חיפוש בתוך היסטוריית החיפושים שלו ולאתר בקשות חיפוש מן העבר.

   

  גוגל מקווה כי השירות החדש יתגלה כמועיל במיוחד לגולשים, ובזכותו הם ישתמשו יותר במנוע החיפוש, ובכך יאפשרו לחברה להגדיל הכנסותיה ממודעות הטקסט המוצגות לצד תוצאות החיפוש.

   

  "על פי השקפתנו, יש ערך מסוים בשקיפות של היסטוריית החיפוש בגוגל", אמרה מריסה מאייר, מנהל מוצרי הרשת הצרכניים של החברה.

   

  חשש מפגיעה בפרטיות

   

  אך פעילים למען הפרטיות כבר מודאגים. מומחית הפרטיות, פם דיקסון, חוששת כי השירות יקל על עבריינים, מציצנים ואולי אף הממשלה להניח ידיים על חיפושי העבר של המשתמשים ולרמוס את פרטיותם.

   

  "זה רעיון ממש רע", אמרה דיקסון, מנהלת פורום הפרטיות העולמי (World Privacy Forum). למי שנזקק לרישום של חיפושי העבר, אני ממליצה להשתמש במחברת, המספקת פרטיות רבה יותר והרבה פחות מסוכנת".

   

  גוגל מסרה בתגובה כי מדיניות הפרטיות של השירות עונה על כל החששות, אך מאייר ממליצה לאנשים שחולקים במחשב עם משתמשים אחרים לא להשתמש בשירות. "השירות לא מיועד למי שאינו זוכר להתנתק משירותים מקוונים", היא אמרה.

   

  שירות מקיף יותר

   

  מנועי החיפוש של יאהו!, Ask.com ו-A9.com כבר כוללים תכונה המספקת למשתמש מבט חטוף על חיפושי העבר שלו. גם Google Desktop, תוכנת החיפוש של גוגל לחיפוש במחשב האישי, מספקת למשתמש הצצה לחיפושי העבר שלו ברשת. אך גוגל מבטיחה כי התכונה החדשה מקיפה הרבה יותר מכל השירותים האחרים.

   

  השירות המקוון מאפשר לתעד חיפושים אישיים שבוצעו במשך שנים, על אף שהמשתמשים יכולים לבחור להסיר בקשות חיפוש מסוימות מההיסטוריה בכל עת.

   

  מאחר ותכונת החיפוש דורשת מהמשתמש רישום אישי, היא עשויה לאפשר לגוגל להבין טוב יותר את צרכיו של כל גולש ולהתאים את החיפוש על פי תחומי העניין שלו, מסבירה האנליסטית שרלין לי מחברת המחקר פורסטר. גוגל כבר מפעילה בחודשים האחרונים שירות ניסיוני של חיפוש מותאם אישית.

   

  לי אינה סבורה כי השירות החדש יקרוץ לקהל רחב. "אני לא חושבת שהיסטוריית חיפושים חשובה במיוחד למשתמש הממוצע. רוב האנשים הם די פרנואידים, ויתהו למה להם למסור את כל המידע שלהם לגוגל".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים