שתף קטע נבחר

הזמרת שברשותה נתפס קוקאין - ריקי גל

סוף לחרושת השמועות: בית המשפט התיר לפרסם כי ריקי גל היא הזמרת שברשותה נתפסה כמות קוקאין לצריכה עצמית בשנת 2003. לאחרונה קבע בית המשפט כי היא תבצע מאה שעות עבודות לשירות הציבור, לאחר שהודתה בהחזקת הסם. אחרי החלטת השופט אמרה אז גל: "זו טעות מיותרת לגמרי בחיי"

אחרי כל הניחושים, נפתרה התעלומה: בית המשפט התיר הערב (ה') לפרסום כי הזמרת המפורסמת שברשותה נתפסה כמות קוקאין לצריכה עצמית היא ריקי גל. 

 

הפרשה החלה ב-2003 כאשר פשטה המשטרה על דירתה של גל בתל אביב בעקבות הלשנה. במהלך חיפוש בדירה נמצאו סמים במטבח.

 

גל טענה תחילה כי הסמים שנמצאו בדירה אינם שייכים לה, וכי כלל לא ידעה שיש סמים בדירה. היא טענה כי מישהו השתיל את הסמים בדירתה כדי להפליל אותה. היא הוסיפה שהיא חושדת שהאדם שהשתיל את הסמים הוא אדם שאיתו היתה בעימות.

 

בפרשה הוצא לאחר מכן צו איסור פרסום, והחלה מסכת ניחושים סביב זהות הזמרת, לצד כותרות בנוסח "נערת הקוק".

 

התקשורת ביקשה כמה פעמים להתיר את פרסום שמה של גל אולם היא טענה בבית המשפט כי הדבר יכול לפגוע בבתה. השבוע, לאחר שהוציאה דיסק חדש, הסכימה לפתע גל להתיר את הפרשה לפרסום, תוך מתן ראיון טלוויזיוני.

 

עורך דינה של גל, ששי גז, אמר הערב ל-ynet כי כי "בתחילה נלחמנו כדי להשיג צו איסור פרסום בפרשה, אך בסופו של דבר התברר כי הצו גרם רק לנזק, כי פורסמו פרטים לא נכונים, וגל הסכימה שצו איסור הפרסום יוסר, כדי שתתברר התמונה המדויקת".

 

מאה שעות עבודות לשירות הציבור

 

גל הואשמה בהחזקת הסם ולבסוף הודתה באשמה. ב-6 בפברואר השנה החליט בית משפט השלום בתל אביב שהיא תבצע מאה שעות עבודות לשירות הציבור, לאחר שלא הורשעה. לאחר החלטת השופט, אמרה אז גל: "זו טעות מיותרת לגמרי בחיי".

 

התובע אמר בדיון שהתביעה אינה מקבלת את המלצת שירות המבחן שקבעה כי אין להרשיע את הזמרת. התובע הוסיף: "עם כל הכבוד לנאשמת, במצב זה במקצועה, שירות המבחן לא מצביע על פגיעה עתידית בה". לכן ביקשה התביעה לגזור עליה מאסר על תנאי וקנס.

 

עו"ד גז אמר אז בדיון כי הוא תמה על עמדה זו ואמר כי מדובר באשה ללא עבר פלילי וכי ישנה מדיניות שכאשר אדם מואשם בהחזקת סם בפעם הראשונה, יש להימנע מהרשעה בעניינו. גז הוסיף: "מה תיתן הרשעה במקרה זה? מה יותר טוב מלתרום ויש לה את הכישורים לזה. היא תרמה המון למדינה בשנות חייה בהתנדבות. היא שילמה מחיר יקר ובזה סגרה את האירוע הזה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי כהן
גל בבית המשפט. "טעות מיותרת"
צילום: אבי כהן
מומלצים