שתף קטע נבחר

הבעל לא חזר - והכסף יוחזר

אישה שבעלה עזב אותה שילמה 2,500 שקל למיסטיקנית שמבטיחה להשיב "אהבות אבודות". לאחר שההבטחות לא התמשו תבעה את כספה חזרה - אבל רק דרך ביהמ"ש היא הצליחה לקבל את מבוקשה

הייתה לה, לא', משאלת לב: שבעלה הפרוד ממנה ישוב אליה ויחזור לאהוב אותה. אבל זה לא קרה. גם לא לאחר ששילמה 2,500 שקל לעדנה זילברמן מאזור ראשל"צ, שהציגה עצמה כמיסטיקנית וכבעלת יכולת מאגית לאחות קרעים בין בני זוג ולהשיב אהבות אבודות.

 

א' האמינה כי משאלת ליבה עומדת להתממש. זילברמן הבטיחה לה, לדבריה, לגרום לכך שבעלה יחזור לאהוב אותה וישוב אליה. אבל כאמור זה לא קרה. הקרעים לא התאחו, הבעל לא חזר, והמיסטיקנית שלא הצליחה למלא את "המשימה" שנטלה על עצמה, סירבה להחזיר ללקוחה המאוכזבת את כספה.

 

"לא החזרת לי את הבעל אז תחזירי לי את הכסף", אמרה א' למיסטיקנית שאכזבה אותה, וכאשר זו שללה בתוקף את זכותה של הלקוחה לקבל את כספה, פנתה א' לבית המשפט לתביעות קטנות בראשון לציון בבקשה שיתערב לטובתה.

 

א' טענה בבית המשפט כי זילברמן הוליכה אותה שולל וגבתה ממנה כסף מבלי לספק את התמורה. זילברמן טענה כנגד כי התובעת הכשילה אותה. היא סיפרה לה, לדבריה, שבעלה עזב את הבית והסתירה ממנה את האמת, שהוא התגרש ממנה. עוד טענה המיסטיקנית כי היא הסבירה לא' כי אין ביכולתה לטפל במקרי גירושין, וכי במקרים מעין אלו הטיפול הוא שונה.

 

השופט, שאול מנהיים, קיבל את התביעה והורה לזילברמן להשיב לא' את 2,500 השקלים שגבתה ממנה, ולשלם לה בנוסף 400 שקל כהוצאות משפט. "על הקבלה שנתנה הנתבעת לתובעת", כתב בהחלטתו, "נאמר במפורש 'לא טוב לא כסף'. בנסיבות אלה אני רואה בזה התחייבות ברורה להשיב את התשלום במקרה שהמטרה לא תושג, כפי שאכן קרה".

 

(ת"ק 191/05)

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים