שתף קטע נבחר

עלו ברשת: לחרב אתרים בקליק אחד

תותי להורים, לחרב אתרים, שוטים גולשים, גול לפנדל, דתיים מבלים, מדריך לשיער, שוויון למוגבלים, מחפשים עם שכל ועוד

פייבוריטמכונת הקריאה מבבל 

 

מתוך הארכיון של הוצאת הספרים "בבל" הוקמה "מכונת הקריאה", אתר יפהפה ואיכותי על ספרים, סופרים, והנושאים הקשורים ביצירותיהם. האתר בנוי בשכבות רבות של תוכן, שאותן ניתן לחקור על פי מפתח של אנשים - כלומר, הסופרים, היוצרים וכותבי המאמרים, או על פי החומרים - הטקסטים, הספרים, הפרסומים.

 

בשונה מאתרי הוצאות לאור, מכונת הקריאה מציג אתר מעמיק מאוד, שמשתמש בספר חדש רק כקולב לדיון רחב בנושא שהוא מעלה, ומעשיר את התוכן העברי ברשת. האתר המקורי של "בבל" הוקם כבר בשנת 2000, אולם זכה באחרונה לשדרוג מבני ועיצובי משמעותי בידי עדי עליה, נגה עמי-רב ונמרוד קרת, ככל הנראה נבחרת החלומות של בוני האתרים האיכותיים בארץ.

 

ספורט: פנדל משופר

 

מגזין הספורט העצמאי "פנדל" שידרג עיצוב ומבנה, וכעת הוא מציב ברשת כתובת איכותית למידע דינמי, יומיומי על אירועי ספורט, משחקים, קבוצות ושחקנים. המבנה המגזיני מבטיח תכנים על כל ענפי הספורט, אם כי כמו בכל אתרי הספורט האחרים בארץ, הנטייה היא גם כאן להתמקד בכדורגל ובכדורסל.

המידע ניתן בצורה של סקירות, ניתוחי מהלכים,

פרשנויות ומאמרים. כמו כן מציע האתר שירות עדכונים במייל, מבצעים ושיתוף הגולשים בתכנים.

 

מוסיקה: שוטים ושרים

 

אתר חמוד ביותר להרכב מוזיקלי חמוד עוד יותר - "שוטי הנבואה". האתר מביא מידע לרקע על ששת חברי הלהקה, תמונות, קטעי וידאו, לוח הופעות, מבזקי חדשות, דיסקוגרפיה, ביקורות - ומשאיר הרבה מקום לפידבקים מהגולשים.

 

בילוי: דוסיבות

 

"דוסיבות" הוא התשובה הדתית ללילה ולאתרי הבילויים החילוניים שמנסים לחקות אותו. האתר בעל השם המבריק בנוי כקהילה משולבת בפורומים.

הוא מפרסם לוח אירועים לצעירי המגזר הדתי, מביא גלריות של תמונות ממסיבות, המלצות, כתבות וסקרים.

 

שיער: במקום מסרק

 

המיזם החדש והמפתיע הזה מתמקד בתחום היופי והשיער, ומגיש לגולשים מדריך פרקטי ומקיף לענף בכל היבט - תוכני או מסחרי. האתר מביא אינדקס ענק של נותני שירותים בתחום, מאות גלריות עם אלפי תמונות של פיסולי שיער בידי מעצבים מהארץ ומהעולם, קישורים לאתרים בעולם, כתבות מגזין ומדריכים, קטלוג ענק של מוצרים לטיפוח השיער ועוד. האתר מאפשר לכל מעצב שיער להצטרף חינם למאגר העסקים, להוסיף תמונות לגלריות, ולעשות שימוש חופשי במאגר מחפשי העבודה בתחום.

 

מוגבלות: חוק השוויון 

 

בעזרת הקוראת רויטל מצאנו באתר של משרד המשפטים מיני-אתר, שמפעילה נציבות שוויון לאנשים עם מוגבלות, בראשותה של דר דינה פלדמן. הנציבות הוקמה בשנת 2000 מתוקף חוק השיוויון לאנשים עם מוגבלויות, והיא מתמקדת בשילובם של בעלי מוגבלויות בכל תחומי החיים, עם דגש על מעגל העבודה.

לצד זה פועלת הנציבות להקמת מאגרי מידע על בעלי מוגבלויות, על מנת להביא לממשלה כלים פרקטיים, שיאפשרו לה להקצות למענם משאבים מתאימים. באתר מידע רב על פעילות הנציבות, וגם הסברים על חוקים, פסיקות וזכויות של נכים ומוגבלים.

 

חיפוש: תוסף מוח

 

"בריין-בוסט", שבתרגום לעילגית זה משהו כמו מעצים-מוח, הוא מנוע חיפוש מונחה שאלות. הרעיון הוא כזה: במקום לחפש מידע תוך שימוש במילות מפתח, אפשר להקליד שאלה פשוטה ולהמתין לדפי התוצאות, שמהם ניתן לפתוח או לסגור בתוך חלון קטן את עמוד הרשת עם התשובה הרלוונטית. אותנו הביצועים של המעצים הזה לא הרשימו במיוחד, אבל אתם מוזמנים לתת עליו חוות דעת נוספת. (שלח: ברוך).

 

ילדים: חפשו בתותי

 

עד שתום נולד, היתה זואי, אימו, ממוקדת כולה בעבודתה ובקריירה. כאשר ביקשה לגוון את שגרת הבית-תינוק-חיתולים, גילתה שאין ברשת שום אתר המרכז את כל הפעילויות הרלוונטיות להורים וילדים מגיל 0 עד חמש. זואי לא התייאשה, גייסה לעניין את חברה הטוב זיו, וביחד הם חקרו את השכנים והחברים ואת כל מוקדי הפעילות בארץ, אספו מידע - וכעבור שנה הקימו את "תותי", אינדקס מקוון לפעילויות הורים-ילדים בקטיגוריות שונות - סדנאות, חוגים, הפעלות, פארקים, אטרקציות ועוד. לצד אלה כולל האתר גם מידע על פעילויות המתאימות להורים צעירים - מסדנאות עיסוי והדרכה להנקה ועד ייעוץ זוגי.

 

אנטישמיות: ישראל מגיבה

 

חני זיו זיהתה את האינטרנט כאמצעי של העולם הטכנולוגי להפצה של תעמולה אנטישמית, וטוענת כי המידע האנטי-ישראלי שמציף את הרשת קובע במידה רבה את עמדת הציבור בעולם כלפי ישראל ומשפיע על הדימוי של יהודי העולם. לפיכך, הקימה את "על ישראל", אתר חדש ופטריוטי, שתכליתו הפצה של מידע מאוזן על ישראל.

 

האתר נועד להשלים את פעילות ההסברה הממלכתית הלקויה באנגלית, ערבית ועברית, ולספק מידע אקטואלי ומבוסס על ישראל בצורה של ניוזלטר, מאמרים ואוסף פרסומים. עד הקיץ יוצגו תכני האתר גם בחמש שפות נוספות. לעת עתה, המוצר שהציבה זיו ברשת אינו מגובש מספיק על מנת להגיע ליעדיו, אולם המרכז הבינתחומי בהרצליה מעמיד לשירות היוזמה הזו משאבים רבים וכוח אדם, ולפיכך יהיה מעניין לעקוב אחר על ישראל, ולבדוק אם יצליח לכופף במשהו את האנטישמיות המקוונת.

 

מקבץ: הצחוקיה 

 

כמדי שבוע - צרור קשקושי רשת להעלאת מוראל הגלישה, באדיבות קוראי המדור.

 

שובה של הבארמנית: זוכרים את הבארמנית הווירטואלית, החתיכה הבלונדית הלוהטת שתעשה למענך כל מה שתקליד (כמעט)? אז נוכח ההצלחה העולמית והעניין הגדול של הגולשים, שמתבטא בעיקר בבקשה החוזרת 'תורידי את החולצה' - טרישה חוזרת אליכם, והפעם עם חברתה הברונטית וטובת המידות ליסה.

 

השתיים הן הגימיק המרכזי של האתר לעידוד צריכת הבירה beer.com. ביחד הן ניצבות על הבאר, ממתינות לבקשות הכי מוזרות שלכם, ואת חלקן הן אפילו מוכנות לבצע, תוך נענוע קדמי ואחורי, עד כדי מריבת-בנות מבוימת, עם המשיכות הנמרצות והמתבקשת בשיער. (שלח: דן דקל).

 

יו, סדר: סרטון פלאש קטן בשולי חג הפסח: מה קורה כשהראפר 50 סנט מגיע אל שולחן הסדר המסורתי. (שלח: אופיר אלבז).

 

אסון רשת: האתר הזה נועד לתת בידי גולשים שאינם מרוצים מהאתרים שאליהם גלשו כלי רב עוצמה להענשתם. אם אתר מסוים הרגיז או העליב אתכם, תוכלו להיכנס לכתובת הזו ולבחור למענו אסון עצום מתוך המבחר המוצע, ולהפגיז את עמוד הבית המעצבן במכות נוראות: מטאורים מתפוצצים, שיטפון, שריפה איטית, התקפת של אנשי מאדים, ירי סתם, ירי מדמם, השפרצות פיינטבול, דינוזאורים, תולעים, ועוד כהנה צרות.

 

כדי להביא מארות אלה על ראשם של האתרים יש להקליד את כתובתם, להגדיר עונש ולבחור אם יתבצע אוטומטית או רק בהוראת העכבר שלכם. מרגע זה תוכלו להתרווח אחורה על כסא העבודה שלכם ולצפות בתכני האתר המעליב שוקעים אל תוך עיסה מדממת, או טובעים במים אדירים. ותירגעו - זה לא הופך אתכם להאקרים מסוכנים - משום שכל הפלאש הזה קורה רק על המסך הפרטי שלכם. (שלח: גדעון נח).

 

אמנות או זבל: משאל מקוון קטן ואידיוטי, המשווה אמנות עם אשפה (וחייבים להודות שבמקרים מסוימים הוא אפילו צודק). לפניכם סדרת תמונות, ואתם מתבקשים לקבוע אם מדובר ביצירות אמנות או בזבל טהור. כאמור, יש מצב שתופתעו אפילו מהג'יפה שג'ף קונס הגדול יכול לייצר. (שלח: עמית פל). 

 

נערת ה-jpeg שלי: שיר פלאשי קטן ודבילי על אהבה בעידן המקוון. (שלח: עמית פל).

 

מלתעות: והנה אחת החרדות הגדולות ביותר שלנו: מגרסות (אל תשאלו למה). עשרות סרטונים באתר הזה מציגים את יעילותה המפחידה של מגרסת פלאים, שאינה בוחלת בכלום: מתכות, עץ, רהיטים, צמיגים, מחשבים ישנים, קרטונים - הכל היא בולעת אל בין גלגלי השיניים שלה, ומפרישה אותם החוצה כגשם של פתיתים. למעשה מדובר באתר המשווק את שירותיה של מגרסה חדישה, שממחזרת פריטים מיותרים לכדי חומר גלם לתעשייה, אם כי לנו זה מזכיר יותר סצינות אימה ממטריקס. (שלח: גדעון נח).

 

האם אתה פסיכוטי? ככל שתתקדמו במבחן המקוון הזה, תגלו עד כמה הוא מתבדח על חשבונכם, אבל אם כבר התפדחתם, שווה ללכת עם זה עד הסוף: המתכונת היא ציורים בנוסח מבחני רורשך, שאותם נדרש הגולש לתאר במילים. בסוף המבחן מגלים כי רוב הגולשים ענו, שמה שהזכיר לכם את מלאך המוות הוא בעצם איילה רועה באחו, הגיליוטינה המדממת היא בעצם ילדים מצחקקים, ועוד עדויות שכוונו לתת לכם את ההרגשה שאתם גבוליים, התאבדותיים ועומדים לצאת מדעתכם. בשלב מסוים זה אפילו טיפ-טיפה, ממש טיפה, מצחיק. (שלח: עמית פל).

 

הערה: ייתכן קושי בגלישה לחלק מהאתרים בשל עומס הגולשים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שוטים ושרים
הפייבוריט: מכונת קריאה
מומלצים