שתף קטע נבחר

ביה"ד לעבודה דן בהשבתת הבנקים אך טרם החליט

היום קיים בית הדין הארצי לעבודה דיון בהשתתפות נציגי העובדים, איגוד הבנקים והאוצר, בבקשת העובדים להסיר את צו המניעה המונע מהם לשבות. ההחלטה צפויה להינתן היום או מחר ואז יחליטו העובדים על צעדיהם

בית הדין הארצי לעבודה קיים היום (א') דיון בעניין בקשת עובדי הבנקים לפתוח בשביתה. טרם התקבלה החלטה, והיא צפויה להינתן על פי ההערכות היום או מחר.

 

לדברי ציון שמע, ראש חטיבת הבנקים בהסתדרות, עם היוודע החלטת בית הדין, יתכנסו ראשי הוועדים של הבנקים, בשיתוף עם ההסתדרות, כדי להחליט על המשך צעדיהם. 

 

בדיון השתתפו ראשי הוועדים של עובדי הבנקים, המיוצגים באמצעות עו"ד בני כהן ונאוה סנדר; נציגי ההסתדרות - ציון שמע, ראש חטיבת הבנקים, וליאון מורוזובסקי, יו"ר הסתדרות המעו"ף; איגוד הבנקים, המייצג את הנהלות הבנקים, מטעמו נכחו מנכ"ל איגוד הבנקים, פרדי וידר, ועו"ד נחום פינברג; ומטעם המדינה עו"ד נורית אלשטיין.

 

במהלך הדיון דרשו העובדים לקיים מו"מ מול איגוד הבנקים לחתימה על הסכם עקרונות שיבטיח את זכויות העובדים, עם יישום הרפורמה בשוק ההון, המצויה כיום בהליכי חקיקה. איגוד הבנקים דרש שהמדינה תלווה את התהליך, והמדינה נותרה בעמדתה, לפיה על העובדים לקיים דיון מול איגוד הבנקים. 

 

לפני החג איימו עובדי המערכת הבנקאית להשבית את הבנקים, הבורסה ובנק ישראל, על רקע מאבקם לעיגון זכויותיהם עם יישום הרפורמה בשוק ההון, שעיקרה הפרדת קופות הגמל וקרנות הנאמנות מהבנקים. העובדים חוששים שהצעד יביא לידי פיטורים של רבים מהם. 


פורסם לראשונה 01/05/2005 09:38

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
העובדים יחליטו היום או מחר
צילום: שאול גולן
מומלצים