שתף קטע נבחר

"אני מתחיל עם בחורה - וגומר בבית חולים"

ליאור עמר בסך הכל דיבר מחוץ למועדון בתל אביב עם צעירה בניסיון "להתחיל איתה", וגמר את הלילה בבית החולים אחרי שחבריה דקרו אותו בכל חלקי גופו. "אני כועסת מאוד על החינוך שאותם דוקרים קיבלו בבית, אני לא סולחת להם, דברים כאלה לא צריכים לקרות", אומרת אמו בבית החולים. המשטרה עצרה מספר חשודים במעורבות בדקירה - אבל מי יעצור את גל האלימות במועדונים?

הנדקר האחרון במלחמת המועדונים: ליאור עמר בן ה-24 שוכב במיטה בבית החולים "איכילוב" ועדיין לא מבין איך זה קרה לו. איך הפך, לפנות בוקר (יום א'), לקורבן האחרון במלחמת הסכינים המטורפת המשתוללת במועדוני ישראל בתקופה האחרונה, שבה מצא את מותו ביום ששי הנער פואד מליקוב. ושוב, הוא מספר, הכל התחיל בגלל שיחה עם צעירה.

 

עמר הגיע לבילוי סמוך למתחם המועדונים בנמל תל אביב. "יצאתי לחניה", הוא מספר, "עמדה שם בחורה צעירה שאני מכיר. ניגשתי, שאלתי אותה אם היא זוכרת אותי והיא ישבה לידי. פתאום מישהו בא ואמר לי בכעס: מה אתה מתחיל איתה? אמרתי להם, מה אתם רוצים ממני?"

 

אבל מסתבר שחבריה של הצעירה החליטו שליאור, שניסה "להתחיל" עם הצעירה, קרובת משפחה של אחד מהם, מהווה איום. "אחד מהם אמר לי -  אנחנו

נדקור אותך", מספר עמר, "ולפני שהבנתי מה קורה, שבעה מהם התחילו לדקור אותי בכל הגוף. נפלתי על הרצפה. צעקתי להם: 'אני יהודי, אני לא ערבי, מה אתם דוקרים אותי'. גם אחרי שנפלתי הם המשיכו לבעוט ולדקור אותי".

 

צוות מד"א שהוזעק למקום גילה את עמר שוכב על הארץ בתוך שלולית דם, כשחבריו מסביבו: "כאשר הגענו הבחור היה במצב קשה אך יציב, הוא איבד

 דם רב. היו בגופו מספר דקירות, אחת בחזה השמאלי, שתיים בירך שמאל ואחת בירך ימין. הוא כל הזמן אמר לנו 'אני צעיר מדי בכדי למות'", סיפר החובש הבכיר פיני אוחיון. לאחר טיפול ראשוני במקום הוא הועבר לטיפול בבית החולים איכילוב, שם הוברר כי מצבו קל עד בינוני.

 

עמר אומר ביום שאחרי שהוא כלל איננו "חיית מועדונים", ועכשיו מן הסתם ירחיק את רגליו מהם: "אם אני מתחיל עם בחורה וגומר בבית חולים - אז לא כדאי לצאת למועדונים. אני לא אגיע יותר למועדונים".

 

ליד המיטה ניצבת כל העת אנט, אמו של עמר: "צלצלתי אליו בשעה 4:15 לערך ושמעתי שהוא במועדון", היא מספרת, "ביקשתי ממנו לחזור הביתה והוא הבטיח לי שהוא כבר יוצא מהמועדון וחוזר. כעבור חצי שעה צלצלו אלי מבית החולים. האחות אמרה לי 'דקרו את הבן שלך, תבואי לבית החולים איכילוב'".

 

אנט עמר אומרת שיש בלבה זעם רב על הסיטואציה שאליה נקלע בנה, כמו צעירים ישראלים רבים בעת האחרונה. "רק בנס ליאור שרד. אני כועסת מאוד על החינוך שאותם דוקרים קיבלו בבית, אני לא סולחת להם, דברים כאלה לא צריכים לקרות. הוא אמר להם תפסיקו תפסיקו - אבל הם הרגו אותו במכות, והוא בסך הכל ילד טוב".

 

המפכ"ל הורה: לתגבר שוטרים במועדונים 

 

מפכ"ל המשטרה, רב ניצב משה קראדי, הורה היום לתגבר את פעילות השוטרים במועדונים ובמוקדי הבילויים לקראת סוף השבוע הקרוב, ולהיערך עם

פעילות התרעתית ואכיפתית מוגברת. קראדי ציין כי רק שיתוף כולל של כל הרשויות יסייע לצמצום תופעת האלימות, והוסיף כי "האלימות בחברה היא נגע רע שיש לעקור מהשורש".

 

גם תת ניצב אהרון עזרא, מפקד מרחב ירקון, אמר הבוקר ל-ynet כי מדובר בבעיה שורשית ולא בעיה נקודתית של המשטרה: "כל המערכת צריכה לטפל בבעיית האלימות, מאחר ולא מדובר רק במועדונים אלא גם בכבישים ובקניונים. הטיפול צריך להיות מערכתי: של ההורים, של מערכת החינוך ומערכת המשפט".

 

תנ"צ עזרא סיפר, כי בעקבות האירוע עוכבו ארבעה חשודים, וכי יש למשטרה "יותר מקצה חוט" באשר לזהותו של החשוד בדקירה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: טל שחר
"אני יהודי, מה אתם דוקרים"
צילום: טל שחר
המשטרה והמועדונים. לא מאבטחים?
צילום גלי תיבון
בעיה של אלימות? (ארכיון)
צילום רפרודוקציה: עופר עמרם
פואד מליקוב, נרצח בדקירה במועדון
צילום רפרודוקציה: עופר עמרם
מומלצים