שתף קטע נבחר

יוצאים לקמפינג? אל תשכחו את הציוד הנלווה

חופשת יום העצמאות, שתהיה השנה ארוכה במיוחד, מאפשרת להרחיב את הפיקניק המסורתי לקמפינג עם לינה בחיק הטבע. במה כדאי להצטייד לפני שיוצאים לדרך וכמה זה יעלה לכם

הקמפינג חוזר, ואיתו הציוד המשוכלל. גם המחירים משתכללים: רכישת כל הציוד לקמפינג יכולה להגיע לסכום של כרטיס טיסה לחו"ל. מצד שני, הציוד הזה יכול לשמש אתכם במשך שנים ארוכות. יתרון נוסף: הכניסה לקמפינג עולה מעט, אם בכלל. במחיר של 80 שקל למכונית ללילה, או בלי לשלם בכלל על חוף הים, אפשר לחסוך הרבה כסף, שאותו הייתם מוציאים לחדר בבית מלון, ועוד לא דיברנו על החוויה של לינה בשטח, שאין לה תחליף.

 

המוצר החיוני ביותר לקמפינג הוא כמובן האוהל. האוהלים החדישים פשוטים ומהירים להקמה. החידוש: אוהלי ענק. מי שרוצה חוויה קיבוצית של לינה משפחתית או בחבורה מוזמן לנסות אחד מהאוהלים הגדולים. המגוון גדול, ביניהם אוהלים שיש בהם מעין הפרדה לחדרים.

 

אפשר בהחלט לצאת לקמפינג בלי שק שינה, אבל אי אפשר בלי מזרן. הילדים יכולים להסתפק במזרן פשוט, אבל המבוגרים יעדיפו כזה שמתנפח, כך שצריך לקחת בחשבון גם את מחיר המשאבה. כך או כך, במקום שק שינה אפשר להביא מהבית את השמיכה האהובה.

 

ציוד חיוני נוסף הוא תאורה. המגוון גדול: החל מעששיות רגילות על בסיס גז, דרך גופי תאורה שמתחברים למצת של הרכב, ועד פנסי ראש שמאפשרים תאורה ממוקדת ללא הגבלת תנועות הידיים.

 

אי אפשר בלי אוכל ומים, ואיתם כלי האוכל והשתייה. בתחום זה אפשר היום למצוא ערכות מוכנות במחירים סבירים, אך אפשר גם לארוז את הכלים הלא שבירים שיש בבית ולחסוך את ההוצאה. ולאלה יש להוסיף צידנית, תרמוס וגזייה או כיריים.

 

השנה אפשר למצוא תרמוס דו-צדדי המשמש גם לשתייה קרה וגם שתייה חמה. הפטנט הזה מגיע בגדלים שונים, ומאפשר הפרדה בין שני סוגי הנוזלים. המשווקים מבטיחים, שהוא שומר על נוזל חם או קר במשך 10 שעות.

 

בעזרת אנשי למטייל, ריקושט, מסלול, קל-גב, מסעות, אמגזית, מגה ספורט, רשתות השיווק ורשתות עשה זאת בעצמך הרכבנו רשימת ציוד, הכוללת את החידושים בתחום ואת המבצעים לקראת עונת הקמפינג והקיץ הקרוב.

 

אוהלים:

 

רשת למטייל: אוהל איגלו פשוט ל-2 אנשים בעל פתח כניסה וכילה כולל מזרון ושק שינה ב-140 שקל; אוהל ל-4 אנשים כולל שני שקי שינה ושני מזרונים ב-230 שקל; אוהל מקצועי ומשפחתי ללא צורך בייצוב יתדות ב-1,385 שקל; אוהל קמפינג משפחתי ענק ל-10-6 איש בשני חדרי שינה נפרדים באוהל ובנוסף גם חדר משותף עם פינת אוכל וקפה. שטח האוהל כ-13.5 מ"ר ומחירו 990 שקל. כמו כן יש אוהל בן רגע ל-8 איש ב-799 שקל.

 

חגור: אוהל ל-10-8 נפשות. חלל פנימי של 3.30X3.30 מ' ובסיס מרובע. הגובה הפנימי מעל 2 מטר כך שניתן לעמוד בו. 3 חלונות ענק מרושתים נגד יתושים. 598 שקל.

 

ריקושט: ערכת קמפינג הכוללת אוהל זוגי, מזרן מתנפח זוגי ופנס לד, אחריות ל-5 שנים במחיר 199 שקל במקום 430 שקל (אזל בחלק מהסניפים).

 

אמגזית: אוהל משושה ל-8 אנשים שנפתח במשיכת חוט. דלת קדמית וחלון אחורי גדול, פתח אוורור בתקרה, רשתות הגנה, חסין לאש. 799 שקל.

 

שופרסל: אוהל משפחתי ל-4 איש עם 4 פתחי אוויר ופתח עליון, רשתות הגנה מפני חרקים על החלונות, כולל רצפה, ארוז בתיק. 80 שקל (במקום 199 שקל) בשופרסל, שופרסל דיל, קוסמוס, היפרנטו, מחסני מזון וברכת רחל.

 

מגה: אוהל איגלו מתקפל ל-4 אנשים ב-50 שקל ומחצלות לחוף הים ולחיק הטבע ב-13 שקל למחצלת.

 

רוזנפלד: אוהל זוגי ב-69.90 שקל ומשפחתי ב-120 שקל, שניתן לנעול אותם באמצעות מנעול קטן בעת השהייה מחוץ לאוהל. אוהלים דומים אפשר למצוא גם ברשתות אייס והום סנטר.

 

שקי שינה ומזרנים

 

ריקושט: שק שינה אצטק בעל מבנה מומיה, עם רוכסן לחיבור לשק שינה נוסף. מתאים לטמפרטורה של 6 מעלות ועשוי מסיבי מיקרו-פוליאסטר מבודדים ומהירים לייבוש. 299 שקל.

 

שופרסל: שק שינה מומיה עם בידוד פנימי, 2 שכבות, בשילוב צבעים, ארוז כתיק גב לנשיאה, 70 שקל (במקום 200 שקל).

 

רוזנפלד: שק שינה הכולל מזרון חיצוני, מומלץ לשימוש באזורים מרובי אבנים או סלעיים, 60 שקל.

 

למטייל: מזרן טיילים עבה (15 מ"מ) ועמיד לאורך השנים ב-45 שקל; מזרן בעובי 27 מ"מ ב-251 שקל וכן מבחר מזרנים מתנפחים, כולל משאבות לרכב ולבית.

 

ולנדיה: מזרן וכרית עשויים לטקס, עטופים בבד ולור רך. הסט מתגלגל ונכנס לתוך תרמיל. 930 שקל.

 

תאורה

 

מסלול: תאורת גז בלתי שבירה ללא זכוכית, מתאימה למיכלי הברגה בגדלים שונים, עם אחריות לכל החיים. 499 שקל; פנס רדיו נטען בעזרת טעינה ידנית. לאחר טעינה מלאה של הסוללה הפנס יכול לעבוד ללא הפסקה 8-6 שעות, כולל רדיו. ניתן לטעינה חשמלית. 129 שקל.

 

רוזנפלד: פנס ראש המופעל באמצעות 4 מנורות לד בעלות עוצמת הארה גבוהה, שלושה מצבי תאורה, אטום למים. 140 שקל.

 

אמגזית: פנסי שטח בלתי שבירים המורכבים על מיכל גז חד פעמי המספיק לבעירה של כ-7 שעות וניתן להחלפה. 499 שקל. מחיר מיכל גז חד פעמי: 26 שקל.

 

צידניות ותרמוסים:

 

אמגזית: צידנית אקסטרים בנפח 70 ליטר )569 שקל( או בנפח 34 ליטר (355 שקל) שמשווקיה מבטיחים שהיא מסוגלת לשמור על מזון בקירור למשך 5 ימים.

 

ריקושט: תרמוס דו-צדדי לשתייה קרה ושתייה חמה בנפח 1.8 ליטר, עם הפרדה בין שני סוגי הנוזלים. כולל סרט לנשיאה על הכתף. 199 שקל. תרמוס דו צדדי מנירוסטה נמכר גם באמגזית ב-159 שקל.

 

צידניות רכות מבית קל גב עם כיסי איחסון חיצוניים ומכסה עשוי בד כסוף להגנה מקרינת השמש. מגיע ב-3 גדלים. המחיר: 129-69 שקל ברשתות ריקושט ולמטייל.

 

שופרסל וריבוע כחול: צידניות ב-30-20 שקל.

 

ערכות פיקניק:

 

ערכה הכוללת תיק גב ובתוכו שק שינה פוליאסטר, משרוקית, אולר, בקבוק לשתייה מאלומיניום ופנס. 250 שקל במגה ספורט. ערכת פיקניק להכנת ארוחה בשטח. כולל סיר, מחבת, 2 צלחות, 2 כפות, קרש חיתוך ואריזה, במשקל כולל של 960 ג'. המחיר: 329.90 שקל בריקושט.

 

ערכת פיקניק בתרמיל עם סט צלחות, כוסות וסכום ל-4 איש, קרש חיתוך, סכין חיתוך, מתאים לבקבוק מים ולבקבוק יין ותא מבודד השומר על טמפרטורת המזון. 123 שקל (במקום 200 שקל) בתחנות דלק ובחנויות הנוחות מנטה בתחנות דלק.

 

סדרת כלי פלסטיק של טפרוור עם מכסה שקוף המאפשר לראות את תכולת הכלי, דופן הכלי מחוספס כדי למנוע החלקה וסגירה הרמטית. 110-59 שקל בנקודות המכירה של טפרוור.

 

ציוד נוסף

 

משקפת בושנל בציפוי גומי עם הגדלה פי 10 ב-119 שקל בחגור.

 

זוג מכשירי קשר לטווח קליטה ושידור של כ-3 קמ עם החלפת ערוצים, מתאים כשמרטף בקמפינג. 199 שקל (במקום 300 שקל) בתחנות דלק, בתדלוק בסך 80 שקל או קנייה בחנויות מנטה ב-25 שקל ומעלה.

 

ערסלים: ערסל ישיבה ב-129 שקל בחגור; ערסל שכיבה ברזילאי מתוצרת קל-גב, צבעוני, עשוי 100% כותנה ליחיד או זוגי, 270-190 שקל באייס.

 

כיסא קמפינג, מתקפל בקלות, עשוי מבד עמיד משולב עם רשת בשילוב שני צבעים כולל שק נשיאה. 40 שקל (במקום 80) ברשת שופרסל.

 

מקלחת שדה חשמלית, מתאימה למקלחת ולשטיפת כלים. מופעלת על ידי 4 בטריות, קלה וקומפקטית ויכולה לשמש גם כמשאבת מים. כוללת צינור גומי באורך 2.5 מטר, כולל ידית טוש וכפתור הפעלה. 259 שקל ברשת למטייל.

 

כילות נגד יתושים ושאר מעופפים וזוחלים החל מ-70 שקל ברשת רוזנפלד.

 

הכל מוכן? עכשיו צריך לבחור לאן לצאת.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אוהל. המוצר החיוני ביותר
צילום: מיכל כרמון
שק שינה. לא פחות חשוב
תרמוס יכול לעזור
מומלצים