שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  תארי כבוד לחווה אלברשטיין וחנוך ברטוב

  התארים יוענקו לזמרת ולסופר מטעם אוניברסיטת תל-אביב בטקס חגיגי שיתקיים החודש

  אוניברסיטת תל-אביב תעניק תואר ד"ר לפילוסופיה לזמרת חווה אלברשטיין ולסופר חנוך ברטוב. התארים לשם כבוד יוענקו לשניים בטקס חגיגי שיתקיים במוצ"ש ה-21 במאי באולם סמולרש הסמוך לאוניברסיטה.

   

  בהחלטה להעניק את התואר לחווה אלברשטיין נכתב: "התואר יוענק לזמרת כאות הוקרה על עמידתה מזה 40 שנה במקום מרכזי על הבמה הישראלית כסמל ומופת לזמר העברי, על קולה הצלול והחם שהיה לחלק בלתי נפרד מהווית החיים בארץ ומוקד משיכה לציבורים רחבים ומגוונים מקרב הקהל הישראלי ועל הרפרטואר הרחב והעשיר, חלקו פרי עטה, הנכלל ביותר מ-50 אלבומים מוקלטים.

   

  התואר מוענק לה על סגנון הופעתה הניחן בצניעות כובשת לב ולאות הוקרה מיוחדת על שהעלתה מתהום הנשייה את הזמר היידי, הפיחה בו רוח חיים והפכה אותו לחלק בלתי נפרד מן המורשת שלנו, על בחירתה הקפדנית בשירים שלהם אמירה, בין אם אישית ובין אם חברתית-פוליטית, על המקוריות, היוזמה והחדשנות המאפיינים את אישיותה האמנותית ועל תרומתה הייחודית לעולם המוזיקה בישראל ולתרבות הישראלית בכללותה".

   

  בתגובה ל-ynet אמרה אלברשטיין: "זה מאוד מחמיא ולמרות שאני בדרך כלל נמנעת מכיבודים וחגיגות אני מקבלת את התואר בשמחה רבה מכיוון שאני מוצאת בזה משהו יפה בעיקר מפני שהתחום שבו אני עוסקת לכאורה רחוק מהעולם האקדמי. אני רואה בזה מעין הכרה וכבוד לתחום המוזיקה, הפזמונים והשירים העבריים".

   

  בהחלטה להעניק תואר לברטוב נכתב: "התואר מוענק לברטוב על מעמדו הרם כאחד הסופרים, הוגי הדעות והפרשנים החברתיים המובילים בישראל, על בחינתו הנוקבת והמרגשת, באמצעות כתביו, את התהליכים המרכזיים שעיצבו את המציאות הישראלית בת זמננו ובעיקר אלו הקשורים למאבק לעצמאות, לעלייה ההמונית, לשואה ולמלחמת יום כיפור. התואר מוענק לו על פעילותו הספרותית המרשימה ככותב סיפורת, כמסאי וכביוגרף ולאות הוקרה מיוחדת על תרומתו רבת הערך לדיון על נושא הזהות הישראלית מתוך ראייה יהודית וציונית. על חלקו הפעיל בחיי התרבות וחיי הציבור של מדינת ישראל ועל קשרי הרעות והשיתוף הענפים והמתמשכים שהוא מקיים במשך שנים רבות עם אוניברסיטת תל-אביב ועל החלטתו הנדיבה למסור את ארכיונו העשיר לרשות האוניברסיטה לטובת דורות של חוקרים ותלמידים".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: יוני המנחם
  אלברשטיין: זו הכרה בתחום הפזמונאות העברית
  צילום: יוני המנחם
  לאתר ההטבות
  מומלצים