שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  יום השואה: מדריך טלוויזיה

  שידורי הטלוויזיה יתמקדו בתעודה, סרטים עלילתיים, ראיונות ועדויות. המדריך המלא

  ערוצי הטלוויזיה נערכים ליום השואה עם משדרים מיוחדים, סרטי תעודה, עדויות, סרטי קולנוע וטקסים ממלכתיים שימלאו את המסך הערב (ד') ומחר.

   

  טקס יום השואה המרכזי יערך במוזיאון "יד ושם" וישודר בשעה 19:30 בערוצים 1, 2, 23, 10,ו-33. העצרת תעמוד השנה בסימן "60 שנה לניצחון ולשחרור מגרמניה הנאצית".

   

  הזכיינית "רשת" נערכת עם ערב שידורים מיוחד בערוץ 2. בשעה 21:15 ישודר "רוחות רפאים" סרטו הדוקמנטרי של דני סירקין. הסרט מתעד את סיפורה של מרים פוקס, האמנית והבדרנית היהודייה ממוצא בלגי (גברת צ'יבוטרו). פוקס היא אשה מלאת חיים, שחקנית וזמרת יידיש חשובה, בת לזוג ניצולי שואה שנפגשו אחרי המלחמה לאחר שאיבדו את יקיריהם. תחושת האשם המלווה את ילדי הדור השני לא פסחה עליה, וכשהתבגרה הפך העיסוק בשואה לאובססיה של חייה. בשעה 22:00 ישודר סרטו עטור הפרסים של רומן פולנסקי "הפסנתרן".

   

  "קשת" תשדר ביום השואה (ה') בשעה 19:00 את "ילדי התפוזים והשמש", תוכנית מיוחדת בהנחיית מני פאר, שישוחח עם אנשים שחיו בארץ בזמן מלחמת העולם השניה אך נסעו לבקר באירופה ולא הצליחו לחזור ארצה.

   

  הערוץ הראשון ישדר בערב יום השואה בשעה 21:45 שידור מיוחד משטח מוזיאון יד ושם. "לשבור את השתיקה" קוראים למשדר שיעסוק בשלושה נושאים: אנשי ה"זונדר קומנדו", השואה של יהודי צפון אפריקה, ושיחה עם ניקולאס ווינטון, בריטי בן 96 שהציל 669 ילדים יהודים במהלך המלחמה.

   

  ביום השואה תעביר החינוכית בערוץ הראשון שידורים ישירים מאושוויץ בהנחיית דן מרגלית. השידורים יחלו בשעה 10:00, בשעה 13:00 ישודרו ראיונות, עדויות ושיחות עם בני נוער מהמחנה בפולין, ב-14:00 ישודר הטקס של משלחת משרד החינוך ובשעה 15:30 יתחיל "מצעד החיים". בשעה 20:00 ישודר סרטו של נתן מנספלד "אהיה להם לפה", על גדעון האוזנר, ששימש כתובע במשפטו של אדולף אייכמן.

   

  ערוץ 10 ישדר בערב יום השואה בשעה 21:20  את הסרט התיעודי זוכה פרס האוסקר "בזרועות זרים" שמספר על פרשת הצלתם של עשרת אלפים ילדים יהודים מידי הנאצים בצ'כיה, אוסטריה וגרמניה, בחודשים שקדמו למלחמה. בשעה  23:30 ישודר סרט של הרשות השניה בשם "המחתרת", שמספר את סיפור המחתרת שקמה בהולנד במטרה להציל יהודים מידי הנאצים. בחצות ישודר סרטו של דב גילהר "מפגשים", העוסק בקשר מיוחד בין בני הדור השלישי לשואה, גרמנים וישראלים. 

   

  במהלך יום השואה ישדר גם ערוץ 10 את טקס "מצעד החיים" בשידור חי מפולין. בשעה 19:00 ישודר הסרט "מדינת הזאבים" של הרשות השניה, סיפורו של האלוף (מיל') יוסי פלד, שנמסר יחד עם אחיותיו למשפחה אומנת בבלגיה במהלך מלחמת העולם. בשעה 21:00 ישודר הסרט "החיים יפים" של בניני.

   

  מה ב-HOT?

   

  בערב יום השואה, החל מהשעה 19:00, וביום השואה עצמו (עד 18:30) יתאחדו שידורי ערוץ " 3HOT" וערוץ "HOT סרטים". הערוצים ישדרו את טקס הזיכרון לשואה ולגבורה מ"משואה", המכון ללימודי השואה. הטקס יועבר בשידור חי מקיבוץ תל יצחק. הנושא המרכזי של הטקס הוא "ילדים". ינחו את הטקס יונה אליאן וששון גבאי והוא יתחיל בשעה 20:00.

   

  הערב ב-21:10 ישודר הסרט "גטו שנחאי" בבכורה. הסרט הדוקומנטרי מתאר את סיפור הצלתם של כ-20 אלף יהודים שנמלטו מאירופה לשנחאי, העיר היחידה שלא דרשה ויזה כדי להיכנס בשעריה. עם כניסת ארה"ב למלחמה, השלטונות ריכזו את היהודים באזור צפוף ומגודר בשכונה ענייה בשנחאי. היהודים מצאו עצמם סגורים בגטו מחניק וסבלו מהתנכלויות ורדיפות, אולם לאחר המלחמה גילו כי לעומת יהודי אירופה, הם חיו בגן עדן. הסרט מלווה בקריינות של מרטין לנדאו, קטעי וידאו וצילומים של אתר הגטו היהודי בשנחאי, שלא השתנה מאז המלחמה. שני במאי הסרט, אמיר מאן ודנה ינקלוביץ'-מאן, נסעו באפריל 2002 לסין וצילמו את הגטו במצלמה דיגיטלית, ללא אישור השלטונות המקומיים.

   

  ביום חמישי בשעה 17:30 ישודר הסרט "מחול החיים", הפקת מקור של HOT על חייה של יהודית ארנון, שהיתה אסירה במחנה אושוויץ, עלתה לארץ והקימה את להקת המחול הקיבוצית, שפועלת בהצלחה עד היום. תלמידה, רמי באר, ממשיך כיום את פועלה ואת חלומה, ומשמש כמנהל וכוריאוגרף ראשי של הלהקה.

   

  מה ב-yes?

   

  גם בלווין מתאחדים ערוצי הבית, (ערוץ הקולנוע הישראלי, yes+, ערוץ 3 של yes) והשידורים ייפתחו בשעה 20:00 עם עצרת הזיכרון מ"משואה". בשעה 21:20 תשודר מיני סידרה דוקומנטרית בשם "שאלה של זמן" שתתמקד בסיפורם של יוצאי צפון אפריקה. בשעה 23:10 תשודר הפקה מיוחדת בשם "בחזרה לחיים", פרויקט שמביא את הרגעים הראשונים של החופש, הימים והחודשים הראשונים של השחרור ממחנות התופת.

   

  ערוץ "yes+ " ישדר ביום חמישי בשעה 20:00 את הסרט "עד דימיוני הוליווד והשואה", סרט דוקומנטרי המביא לראשונה את הסיפור של תעשיית הסרטים בהוליווד בתקופת השואה, מסע בן 60 שנה, מתקופת ההכחשה של שנות שלושים והארבעים, דרך ההתעלמות שלאחר מלחמת העולם השנייה ועד ימינו. הסרט מביא ראיונות גלויי לב עם הבמאים סטיבן שפילברג וסידני לומט.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הטקס הממלכתי ייערך ב"יד ושם"
  צילום: איי פי
  לאתר ההטבות
  מומלצים