שתף קטע נבחר

יציבות בהכנסות פלאפון - הסתכמו בכמיליארד שקל

חברת הסלולר מציגה רווח נקי של 71 מיליון שקל, עליה של 7.5% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. במהלך הרבעון נוספו לפלאפון כ-48 אלף לקוחות פעילים - לעומת סלקום שגייסה 43 אלף מינויים חדשים ופרטנר שגייסה 32 אלף מנויים חדשים

הכנסותיה של חברת פלאפון ברבעון הראשון של 2005 הסתכמו ב-1.11 מיליארד שקל, עליה בשיעור של 3% בהשוואה להכנסות של 1.07 מיליארד שקל ברבעון המקביל אשתקד.

 

הרווח הנקי של חברת הסלולר ברבעון הראשון הסתכם ב-71 מיליון שקל, גידול של 7.5% לעומת הרווח ברבעון המקביל אשתקד. במהלך הרבעון, החל מ-1 במרץ 2005, חלו "תקנות הפחתת תעריפי הקישוריות", ועל מנת לפצות באופן חלקי על הפחתת תעריפי הקישוריות פלאפון העלתה את תעריפי השיחות היוצאת.

 

הרווח התפעולי של החברה הסתכם ב-121 מליון שקל, ירידה של 9% לעומת רווח תפעולי של 133 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

 

בחברה מציינים, כי הירידה ברווח התפעולי נובע בעיקרו מהוצאה חד-פעמית בגין עיסקת החשכ"ל, אשר הביאה להפחתה בהיקף של כ-30 מיליון שקל ברווח, בעוד שההכנסות הצפויות בגין עיסקה זו יתפרשו על-פני 36 החודשים הבאים.

 

ה-EBITDA ברבעון הסתכם ב-268 מיליון שקל (24% ביחס להכנסות). ירידה בשיעור של 6% בהשוואה ל-285 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד - (27% ביחס להכנסות).

 

יעקב גלברד, מנכ"ל פלאפון, אמר היום בהתייחסו לתוצאות הכספיות: "היום כבר ברור כי מפת שוק התקשורת הסלולארית שונה לחלוטין מזו של השנים האחרונות, כשפלאפון תופסת בה מקום מרכזי כחברה רווחית, חדשנית ומובילה. המשך השיפור ברווחיות של חברת פלאפון ברבעון החולף מוכיח שוב כי פלאפון מימשה בהצלחה שינויים אסטרטגיים עמוקים ומשמעותיים בכל תחומי הפעילות שלה. אנו צופים כי פעולות ההחדרה של הדור השלישי יתרמו להמשך מגמת ההצלחה של המיתוג מחדש של פלאפון."

 

הלקוחות מדברים יותר

 

מספר דקות השימוש החודשי הממוצע ללקוח (MOU) ברבעון עמד של 334 דקות, לעומת 324 דקות ברבעון המקביל אשתקד. ההכנסה החודשית הממוצעת ללקוח (ARPU) הסתכמה ב-145 שקל ברבעון, לעומת 153 שקל ברבעון המקביל אשתקד.

 

לפלאפון כ-2.18 מנויים פעילים בסוף הרבעון. במהלך הרבעון נוספו לחברה נטו כ-48 אלף לקוחות פעילים. לשם השוואה, סלקום גייסה במהלך הרבעון כ-43 אלף מינויים חדשים ופרטנר הוסיפה כ-32 אלף מנויים חדשים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יעקב גלברד, מנכ"ל פלאפון
פלאפון. הרווחים עלו
מומלצים