שתף קטע נבחר

עו"ד יניב: פרץ לא יוכל להתמודד בעבודה

יניב, היועץ המשפטי של המפלגה, אמר כי בעיות באיחוד שבין מפלגתו של פרץ, עם אחד, למפלגת העבודה, מונעות את ההתמודדות. במקביל פתחה היחידה הארצית לחקירות הונאה בחקירת חשדות לזיופים במפקד של המפלגה בעקבות תלונה שהגיש יניב ביום ראשון. מחר צפויים למסור עדות מספר מעורבים בפרשה

הקמפיין הרדום מתעורר: המאבק לצמרת מפלגת העבודה נפתח הערב (יום ג') באופן רשמי ובולט. שעות אחדות לאחר שיו"ר ההסתדרות, עמיר פרץ, תקף את ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק והאשים אותו ב"בכיינות", השיב מקורבו והיועץ המשפטי של המפלגה, עו"ד אלדד יניב, מלחמה עיקשת.

 

יניב, שדיבר בפני חברי מרכז המפלגה שהתכנסו בגני התערוכה בתל אביב, התריע כי פרץ לא יוכל להתמודד לראשות המפלגה בשל בעיות חוקיות שהתעוררו בהסכם בין העבודה ועם אחד, מפלגתו של יו"ר ההסתדרות.

 

יניב טען כי טרם בוצע איחוד של שתי הסיעות בכנסת. מכיוון שכך עם אחד עדיין קיימת הלכה למעשה ופרץ חבר בה. על פי החוק, הסביר עו"ד יניב, אדם לא יכול להיות חבר בשתי מפלגות בו זמנית, וממילא גם לא להתמודד למוסדותיה.

 

אם טענתו של יניב נכונה הרי שאם לא יתבצע איחוד סיעות כנדרש תוך שלושה ימים, ייתכן ועמיר פרץ לא יוכל להתמודד לראשות המפלגה.

 

גורמים משפטיים במפלגת העבודה דחו את הטענות של היועץ המשפטי יניב, ואמרו כי מדובר ב"טענות פוליטיות הנובעות מניעים פוליטיים. ההסכם בין עם אחד והעבודה תקף, והוא אושר על ידי המוסדות המשפטיים של שתי המפלגות".

 

ברק עצמו מיהר להתגייס כדי להסביר לכתבים את הסוגיה. "יש כמה בעיות", אמר ראש הממשלה לשעבר. "שתי הסיעות לא התמזגו בכנסת, על פי הרישומים ברשם המפלגות, המפלגות עדיין לא התבטלו. גם עניין החובות של עם אחד עדיין לא נפתר, ולאדם אסור להיות חבר בשתי מפלגות. יש פה בעיה מבחינת עמיר פרץ".

 

מטה פרץ מיהר להגיב להאשמות ובהודעה שפרסם נמסר: "דבריו של יניב מוכיחים כי הוא למעשה ראש מטה ברק. הדברים מעידים על עומק חרדתו של ברק מעמיר פרץ. פרץ חבר במפלגת העבודה ומה-28 ביוני הוא יוביל אותה לניצחון בבחירות".

 

גם מתן וילנאי, שהציף היום את המערכת הפוליטית בסקרים שונים לפיהם הוא מוביל ויוכל לנצח בבחירות, מסר כי "הניסיון למנוע את ההתמודדות של פרץ היא פחדנות פוליטית ממדרגה ראשונה של מועמד המתיימר להיות אמיץ. במקום להתמודד בקלפי מתחבא ברק מאחורי מחסה עלוב של תקנונים".

 

ויש גם חקירה

 

במקביל פתחה אחר הצהריים היחידה הארצית לחקירות הונאה בחקירה בחשד לזיופים במפקד מפלגת העבודה. מחר בבוקר יחל מצעד המעורבים בפרשה להגיע למשרדי היחידה על מנת למסור עדות בעניין.

 

חבר הכנסת עמיר פרץ, שכנגד אנשיו הוגשה התלונה, קרא למשטרה לחקור את החשד וטען גם היום, כפי שטען במהלך הימים האחרונים, כי התלונה שהוגשה בנושא הזיופים היא תלונה שקרית.

 

ביום ראשון הגישו למשטרה תלונה בנושא היועץ המשפטי של מפלגת העבודה, עו"ד אלדד יניב, והחוקר הפרטי מאיר פלבסקי. השניים ציינו כי לדעתם יש "חשד כבד" שאנשיו של ח"כ עמיר פרץ זייפו טפסים למפקד העבודה. במטהו של עמיר פרץ טענו ש"מדובר בהכפשות חסרות שחר העוסקות בטפסים בודדים מתוך אלפים רבים". 

 

גורמים בסביבת פרץ אמרו: "ברמה העובדתית מדובר בכ-30 טפסים מתוך אלפים רבים אשר הגיעו מתחנת מוניות שבה הסדרן ביקש מהנהגים בקשר את רשותם לחתום על הטפסים. כל אחד מהאנשים האלה התפקד למפלגה מרצונו החופשי ובידיעתו".

 

יושב ראש הוועדה לטוהר המפקד של מפלגת העבודה, עו"ד נמרוד אשכול, הורה לעו"ד יניב להגיש את התלונה במשטרה. החוקר הפרטי, מאיר פלבסקי, הציג בפני הוועדה ממצאים שונים ואמר שקיים חשד כבד שטפסי מפקד שהגישו אנשיו של עמיר פרץ זויפו.

  

עותק מהתלונה שהוגשה למשטרה הועבר גם ליועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, ולפרקליט המדינה, ערן שנדר.

 

.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מיכאל קרמר
התלונה שקרית. פרץ
צילום: מיכאל קרמר
צילום: אטילה שומפלבי
יניב. התלונן
צילום: אטילה שומפלבי
מומלצים