שתף קטע נבחר

אירועי המנהרה: אלי דריקס ועמוס לוזון עשו סולחה

מנכ"ל מכבי ת"א, שהאשים את נשיא מכבי פ"ת בכך שהיכה אותו, יבטל את התלונה שהגיש מוקדם יותר. מכבי ת"א דורשת להוציא את אבי לוזון מהוועדה לבחירת יו"ר איגוד השופטים

הפרשה המביכה בין עמוס לוזון, נשיא מכבי פתח תקווה לאלי דריקס, מנכ"ל מכבי תל אביב, הגיעה לסיומה בסולחה הדדית בין הצדדים. לוזון ודריקס נפגשו באירוע חברתי שאירגן סוכן השחקנים עובד קראוס, לחצו ידיים ודריקס הבטיח לבטל את התלונה שהגיש מוקדם יותר נגדו במשטרה. "עמוס לוזון ניגש אליי, התנצל והביע חרטה על מנה שקרה", אמר דריקס. "קיבלתי את ההתנצלות שלו ואני מתכוון לבטל את התלונה שהגשתי נגדו במשטרה".

 

דריקס טען בתלונה שהגיש מוקדם יותר כי בהפסקת משחק חצי גמר גביע המדינה בין שתי הקבוצות (1:2 לתל אביב), בעת ששוחח עם השופט אסף קינן, הגיע עמוס לוזון, דחף אותו ונתן לו אגרוף. לוזון הכחיש וטען כי הזיז את דריקס ב"עדינות יתרה". בדו"ח השופט נכתב כי לוזון דחף את דריקס.

 

מיד לאחר המשחק אמר דריקס כי אין בכוונתו להגיש תלונה במשטרה, אולם ביום רביעי שינה את דעתו, וביום חמישי הגיש את התלונה.

 

תובע ההתאחדות לכדורגל, עו"ד שלום אבן-עזרא החליט להעמיד את לוזון ודריקס לדין משמעתי, בגין אותו סעיף של התנהגות בלתי-הולמת, על אף שהנסיבות שונות לחלוטין. השופט אסף קינן ציין בדו"ח ששלח לאיגוד השופטים לאחר המשחק כי דריקס פנה אליו ואמר לו במחצית: "אל תיתן לאחים לוזון להשפיע עלייך". אז, כתב קינן, לוזון ניגש לדריקס, אמר לו: "אל תדבר עם השופט" ודחף אותו.

 

מכבי נגד לוזון - פרק ב'

 

ללא קשר לתלונה במשטרה שהגיש דריקס, שיגרה מכבי תל אביב מכתב ליועץ המשפטי של ההתאחדות, משה אביבי, ובו ביקשה להוציא את יו"ר מכבי פתח תקווה, אבי לוזון, מהוועדה לבחירת יו"ר איגוד השופטים החדש.

 

במכתב, שהעתקים ממנו נשלחו ליו"ר ההתאחדות איצ'ה מנחם וללוזון עצמו, נכתב: "אנו סבורים כי אין לאפשר לאדם שהינו יו"ר קבוצה לשבת בוועדה, שממנה את יו"ר הנהלת איגוד השופטים וחברי הנהלת איגוד השופטים. ניגוד העניינים ברור ומובנה. יו"ר הנהלת איגוד השופטים וחברי הנהלת איגוד השופטים עומדים בראש איגוד השופטים ולהחלטותיהם ולהחלטות הכפופים להם תיתכן השפעה ישירה על המועדונים המשתתפים בפעילות ההתאחדות.

 

"לגבי איגוד השופטים יש להקפיד ואף להחמיר בכל נושא הנוגע לאי תלות או לניגוד ענינים. נבקשכם לכן שלא לאפשר למר אבי לוזון להשתתף בגוף הבוחר את הנהלת איגוד השופטים והיו"ר שלה".


פורסם לראשונה 05/05/2005 11:26

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: טל שחר
אלי דריקס
צילום: טל שחר
צילום: יוסי רוט
אבי ועמוס לוזון
צילום: יוסי רוט
מומלצים