שתף קטע נבחר

יוזמה במטה ברק: לבטל את הפריימריז לרשימה

לפי הצעתו של ראש המטה הארגוני, רק היו"ר ייבחר על-ידי כלל חברי המפלגה, ואת רשימת המועמדים לכנסת תבחר הוועידה בהצבעה חשאית. מטה וילנאי בתגובה: "זו הבשורה של ברק. פעם אחת הוא ביטל את שמה של המפלגה, והפעם הוא מנסה לבטל את חבריה"

בעבודה אין רגע דל: המטה הארגוני של אהוד ברק מוביל כעת יוזמה לשינוי שיטת הבחירות הפנימיות. במסגרת היוזמה אותה מוביל ראש המטה, ד"ר איתי גלבוע, יבוטלו הפריימריס ואת המועמדים לכנסת תבחר הוועידה בהצבעה חשאית. רק היושב-ראש, מועמד המפלגה לראשות הממשלה, ייבחר לפי השיטה הנהוגה - כלומר בפריימריז.

 

גלבוע מוביל את היוזמה יחד עם קבוצת "עתידים" ואנשי מחוז תל אביב בעבודה, וכן אנשי מושבים וקיבוצים. "אנחנו מציעים שבין המקומות 1 ו-25 יהיו שמונה אנשים חדשים", הסביר גלבוע. "אנחנו גם מציעים לשמור על מעמד המחוזות הסקטוריאליים כמו הקיבוצים, המושבים, הערבים והדרוזים, והם יהיו משוריינים בעשירייה השניה".

 

אבל זה לא יעבור בקלות: יוזמתו של גלבוע צפויה להיתקל בקשיים מצד הח"כים המכהנים, שלא נהנים מפופולריות בוועידה, ולעורר סערה במפלגה - במיוחד אם יתגלה שמאחוריה עומד ברק עצמו.

 

במטה המועמד מתן וילנאי מיהרו לפסוק - העקבות אכן מובילות לשם: "זוהי הבשורה הגדולה של אהוד ברק. ביטול הפריימריז משמעו להחזיר את המפלגה 20 שנה אחורה ולכיוון הליכוד. ברק שוב מפגין את חוסר ההבנה והזלזול כלפי חברי המפלגה, מהם הוא רוצה לשלול את כוחם. פעם אחת הוא ביטל את שמה של המפלגה, והפעם הוא מנסה לבטל את חבריה".  

 

סביב האופן בו ייבחרו עשרת הראשונים ברשימה, אחרי היו"ר, שורר בעבודה ויכוח. לפי אחת ההצעות, העשירייה הפותחת תיבחר על-ידי כלל חברי המפלגה, ואת השאר תבחר הוועידה.

 

קרב העו"דים

 

בינתיים נמשך הקרב בין מטה פרץ ליועץ המשפטי של העבודה, עו"ד אלדד יניב, שהגיש תלונה למשטרה נגד אנשי המטה בחשד לזיופים, והכריז שפרץ עצמו לא יוכל להתמודד לראשות. עו"ד יוסי כץ, היועץ המשפטי של "עם אחד", מאשים כעת: "אלדד יניב ביצע הונאה, הטעה את חברי המפלגה וביצע מהלך מגמתי ומוטעה. אני דורש ממנו להשעות את עצמו מתפקידו כל זמן שיש פריימריז, ואם לא - אני שוקל להגיש תלונה לוועדת האתיקה של לשכת עורכי הדין. בכל שנות עבודתי לא ראיתי התנהלות כזאת של עורך דין".

 

אלדד בתגובה: "תפקידו של יועץ משפטי למפלגה הוא לומר את עמדתו על פי שיקול דעתו המקצועי, אף אם היא איננה נושאת חן בפני מאן דהוא. לשכת מפלגת העבודה הביעה בי אמון מלא אך לפני מספר שבועות ודחתה את עמדתו של יו"ר המפלגה, שדרש לפטרני. אמשיך לומר את עמדתי המקצועית בלא מורא ובלא משוא פנים". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רוצה פנים חדשות. ד"ר איתי גלבוע
צילום: אטילה שומפלבי
בלי פריימריז? ברק
צילום: אטילה שומפלבי
צילום: צביקה טישלר
זו הבשורה? וילנאי
צילום: צביקה טישלר
צילום: אטילה שומפלבי
מהלומות מילוליות. יניב
צילום: אטילה שומפלבי
מומלצים