שתף קטע נבחר

אוהדי אירלנד זועמים: בגלל ישראל חסרים לנו כרטיסים

האוהדים האירים זועמים על ההתאחדות המקומית שביטלה את שיטת ההפצה המקובלת כדי לספק את הדרישה לכרטיסים רבים מישראל, לקראת המפגש בין שתי הנבחרות בדאבלין ב-4 ביוני

בעוד פחות מחודש, ב-4 ביוני, תארח נבחרת אירלנד את נבחרת ישראל באיצטדיון 'לאנסדאון רואד' בדאבלין, למפגש נוסף במסגרת בית 4 של מוקדמות גביע העולם. האוהדים האירים, אותם למדנו להכיר ולחבב לאחרונה מביקורם בישראל, נרגשים כהרגלם לקראת המשחק של נבחרתם, אך לא כל כך מהביקור הצפוי של האוהדים מהמזרח התיכון.

צילום: גלעד קוולרציק

 

לא, אין מדובר הפעם בעניינים הנוגעים לפוליטיקה, או לאנטישמיות. חס וחלילה. פשוט, האוהדים המקומיים חוששים כי לא יישארו להם מספיק כרטיסים. זאת בגלל פרשה המזכירה במשהו את נוהלי ההזמנות בחינם של ההתאחדות הישראלית.

 

ההתאחדות האירית הודיעה לנציגי האוהדים כי בניגוד לעבר, לא תוכל להפעיל הפעם את תוכנית הפצת הכרטיסים הרגילה שלה לחוגי האוהדים של קבוצות הליגות הבכירות במדינה. במכתבים ששלחה ההתאחדות לראשי האוהדים נאמר כי בעקבות הדרישה של ההתאחדות הישראלית לקבל לידיה את מלוא הכרטיסים המוקצים לה על פי חוק, תרד מכסת הכרטיסים הרגילה המופצת ישירות לאוהדי הקבוצות בכ-70 אחוזים. הודעה זאת גרמה לכעס רב בחוגי האוהדים השונים ברחבי המדינה.

 

"האוהדים שמשתתפים בשיטת ההפצה הזאת הם הדם שזורם בחיי הכדורגל. הם מעורבים במשחקי הליגות במגרשים השונים ברחבי המדינה והם גם יוצאים למשחקי החוץ של נבחרת אירלנד, כולל אלו הקשים והיקרים בישראל ואיי פארו. למרות זאת, כשההתאחדות מחפשת לעצמה כרטיסים נוספים, אנו אלה שצריכים לסבול. התמיכה שלנו בכדורגל האירי לכל אורך השנים, שווה היום כלום".

 

"כולם מכירים תודה לשיטת ההפצה שיזמה ההתאחדות מאז 2003", אמר נציג אוהדי קבוצת הכדורגל של אוניברסיטת דאבלין, קיארן רואן. "השיטה הזאת עודדה את האוהדים להגיע לאיצטדיונים, אפילו במשחקים חסרי חשיבות ושיפרה את האווירה ביציעים. למרות זאת, נראה שההתאחדות מוכנה להרוס את הרוח הטובה שהיא יצרה בינה לבין האוהדים הנאמנים ביותר שלה".

 

בהודעה לתקשורת קראו האוהדים לראשי ההתאחדות לפעול בדרך שיוויונית יותר ולגרוע כרטיסים גם מאוהדים שאינם נכללים בשיטת ההפצה הזאת, כמו אלו שרוכשים את הכרטיסים ישירות בקופות. "אם הם צריכים להנפיק כרטיסים נוספים עבור הישראלים, הם צריכים לפזר את הנטל בכל רחבי האיצטדיון ולא רק להתמקד בקבוצת אוהדים שהיתה פעילה כל כך ותמכה בהם לאורך השנים", נאמר בהודעה.

 

ההודעה המריצה כנראה את ההתאחדות להגיע להסכמות עם האוהדים, ובפגישה שנערכה בין הצדדים ביום שני הם הצליחו להגיע למספר הבנות עם האוהדים המקומיים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
אוהד נבחרת אירלנד
צילום: איי פי
מומלצים