שתף קטע נבחר

פרשת בת הרב: "הבעיה הגדולה היא האינטרנט"

"האינטרנט הוא הנפילה הגדולה שלנו", קובע אחד ממנהלי "משמרת הקודש של בני ברק" לאחר שנודע כי בת הרב הכירה את המחזר באינטרנט. לדבריו, "לבני נוער אסור בתכלית האיסור להשתמש במחשב". באשר לשערוריית בת הרב הוא אומר: "פעלו מהר מדי ולא בחוכמה, בגלל הכבוד. זה לא סוף העולם שבמקרים כאלה מתירים לצעירים להתחתן"

"הבעיה הגדולה עמה אנו מתמודדים זה השימוש ההולך וגובר באינטרנט", כך אמר היום (א') ל-ynet אחד ממנהלי "משמרת הקודש של בני ברק" בעקבות פרשת חטיפת המחזר של בת הרב הראשי הספרדי, שלמה עמאר.

 

איילה, בתו בת ה-18 של הרב, הכירה את המחזר, צעיר כבן 17, בצ'ט בפורום תפוז באינטרנט. בין השניים נקשרו קשרים רומנטיים - אך לרוע מזלם, משפחתה של הבת לא ראתה בעין יפה את הקשר.

 

"האינטרנט הוא הנפילה הגדולה שלנו ועכשיו אולי יבינו החילונים את המלחמה הבלתי מתפשרת של הרבנים בטלפונים הסלולאריים", הוסיף. "האינטרנט

מותר רק לשימוש בענייני עבודה והארגון שלנו מחלק תוכנות חסימה לבעלי העסקים שחייבים להשתמש בו. בכל מקרה לבני נוער אסור בתכלית האיסור להשתמש במחשב".  

 

ארגון "משמרת הקודש" אחראי על מספר תחומים, ביניהם טיפול במקרים כמו יחסים לפני החתונה, יחסי מין בין קטינים ומקרי פדופיליה. על הפרשה עצמה אומר חבר ארגון משמרת הקודש: "הבחור המוכה נמצא במסגרת והוא בטח לא היה רוצה לחשוף עניינים מהסוג הזה, זה לא מתאים לאווירה בה הוא חיי".

 

"פעלו מהר מדי, ניתן היה למנוע את המבוכה"

 

לדבריו, "במקרה שלו פעלו מהר מדי ולא בחוכמה. ניתן היה למנוע את כל המבוכה. מדובר במשפחה מרוקאית שהכבוד משחק תפקיד חשוב ולתוך העניין נשאבו גם בני מיעוטים שגם אצלם כבוד המשפחה משמעותי וייתכן כי בגלל זה הטיפול איבד שליטה".

 

"עיקר הפעילות של ארגון משמרת הקודש נעשית מאחורי הקלעים. אנו ארגון שעוסק בחינוך לקדושה בעם היהודי. האלימות אינה מקובלת ובהתערבות רבנים אנו מפעילים פסיכולוגים ואנשי מקצוע חרדים שמטפלים בסוג כזה של בעיה.

 

"זה לא סוף העולם שבמקרים כאלה מתירים לצעירים להתחתן, זה לא אסון. יתכן שבפרשה הנוכחית הייתה קנאה יתרה. אנו ניגשים לעניין בזהירות רבה, קודם חוקרים עד לאן הגיע הקשר מניסיון של שנים הגענו למסקנה כי אלימות אינה פותרת כלום.

 

"נגמרו ימי משמרות מהפכה איראניות"

 

"כאשר אנו מטפלים במקרים המנוגדים לחוק, כמו יחסי מין בין קטינים או חלילה פדופיליה, אז אנו משתפים פעולה באופן מוחלט עם המשטרה. אסור לקחת

את החוק לידיים זו לא הדרך, גם על פי הגישה היהודית. נגמרו הימים של משמרות מהפכה איראניות. 

 

"יש שוליים בכל קבוצה והשאלה היא עד כמה השוליים רחבים. גדולי התורה עסוקים ומטפלים בנושא בכובד ראש מחשש להתרחבות התופעה בקרב הצעירים".

  

גם כתב העיתון החרדי "יתד נאמן", בצלאל קהאן, מצטרף לדברים: "הפרשה היא ההוכחה כי אין יותר משמרות צניעות בעולם החרדי. פעם זה היה מוסד בפני עצמו אך זה חלף מהעולם. רק בשוליים של החברה יש כאלה שלוקחים את החוק לידיים, מקימים 'כנופיות קטנות' של חבר מביא חבר והם אלה שמכים בעצמם את הסוררים". לדבריו, "כיום יש ועדות חינוכיות המטפלות בנושאים מהסוג הזה". 

 

הרב עובדיה: בתוך ימים הסערה תשכח

 

בתוך כך, שוחח היום הרב עובדיה יוסף עם הרב הראשי הספרדי, שלמה עמאר, ועם אשתו הרבנית מזל. מבית הרב יוסף נמסר כי הוא חיזק את בני המשפחה ועודדם, ואמר להם שתוך מספר ימים תשכך הסערה, ולכולם יתברר כי לרב ולרבנית אין שום קשר לפרשה.

 

עוד אמר הרב עובדיה יוסף כי הוא מקווה "שה' יחזיר בתשובה שלמה את בנו של הרב עמאר לדרך המוטב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי כהן
גלשה באינטרנט והתאהבה
צילום: אבי כהן
צילום: אבי כהן
אלימות זו לא הדרך. האח החשוד בחטיפה, מאיר עמאר
צילום: אבי כהן
צילום: עטא עוויסאת
בגלל הכבוד הטיפול יצא משליטה
צילום: עטא עוויסאת
צילום: סבסטיאן שיינר
הרב עובדיה יוסף. התקשר לחזק
צילום: סבסטיאן שיינר
מומלצים