שתף קטע נבחר

הרב עמאר: "לגדולי ישראל רבים יש בעיות עם הילדים"

"כואב לי על הצעיר שהוכה ועל בתי שחייה נהרסו, אך הכי כואב לי זה חילול השם שנגרם עקב פרסום הכתבה" - כך אמר הבוקר הרב עמאר, השוהה בתאילנד. עוד הוסיף הרב: "יש בעיות עם הילדים, מה אפשר לעשות? בעזרת השם נעבור את זה". היום יחליט היועץ המשפטי לממשלה האם יותר למשטרה לזמן את הרב לחקירה. במשטרה אומרים כי יש ראיות להעמיד את הרבנית מזל לדין

"כואב לי על הבן מאיר. יש לי איתו בעיות מזה חמש עשרה שנה והמשפחה מנותקת ממנו לחלוטין. כולם יודעים שהבן בעייתי ומעשיו לא מתאימים למשפחה. זה לא האופי שלנו" - כך אמר הבוקר למקורביו (א') הרב הראשי הספרדי שלמה עמאר, השוהה עם פמלייתו בתאילנד.

 

עוד הוסיף הרב: "יש בעיות עם הילדים, מה אפשר לעשות? לגדולי ישראל רבים יש בעיות עם הילדים שלהם".

 

הראשון לציון גם התייחס לפרסום הפרשה בתקשורת: "כואב לי על הצעיר שהוכה ועל בתי שחייה נהרסו - אך הכי כואב לי זה חילול השם שנגרם בעקבות

פרסום הפרשה, זה הגרוע ביותר מבחינתי", אמר הרב והוסיף כי "התקשורת עושה לי עוול, אך נעבור את זה בעזרת השם".

 

בלילה פירסם הרב הודעה רשמית, שבה טען כי "לא היתה לי כל מעורבות בפרשת חטיפת מחזרה של בתי". הרב הוסיף והביע צער על הפגיעה בצעיר, והודיע כי הוא ומשפחתו ישתפו פעולה עם המשטרה באופו מלא.

 

נגד האח מאיר ושני האחים תושבי קלנסאווה יוגשו כנראה כתבי אישום. במשטרה אומרים כי גם נגד אשתו של הרב יהיה ניתן כנראה להגיש כתב אישום, לאחר שיבוצעו השלמות חקירה נוספות.

 

לגבי הבת איילה, שפרשיית האהבים שלה החלה את כל הפרשה, עדיין לא ברור אם יהיה אפשרי להגיש כתב אישום.

 

במהלך היום יעיינו היועץ המשפטי לממשלה מני מזוז ופרקליט המדינה ערן שנדר בעדכוני החקירה שהונחו הבוקר על שולחנם, ובשעות הצהריים או הערב תתקבל ההחלטה, האם לזמן את הרב הראשי לישראל לחקירה במשטרה.

 

בשלבי החקירה הסמויה, לא חקרה המשטרה את הרב, מאחר ולא היה לה מספיק חומר הנדרש כדי לקבל אישור לחקור את הרב הראשי מהיועץ המשפטי, כפי שנדרש. עתה, עם מעבר החקירה לשלב הגלוי, תתקבל ההחלטה האם לזמנו.

 

האם יוכל הרב עמאר לשקם את מעמדו, לאחר המכה הציבורית שספג בסוף השבוע? "אני לא רואה כל אפשרות שהוא יוכל להמשיך", אומר ל-ynet אחד ממקורביו. "כיצד ינהל את הטקסים ביום הזכרון? איך הוא יתמודד עם זה?" הפרידה מן הנהג והלשכה, אומר המקורב, תהיה עבורו קשה - אך זאת כאין וכאפס לעומת הקושי שיהיה לבני-משפחתו, "שהתרגלו לתענוגות החיים". 

 

הפרשה המביכה, שהפכה בין רגע לשיחת היום במסדרונות הפוליטיים והמשפטיים, כמו גם בחוגים הרבניים ובבתי הכנסת, "התפוצצה" ביום שישי. מעט לפני כניסת השבת הותרו הפרטים לפרסום: בתו של הרב, איילה, בת 18, הכירה צעיר בצ'ט באינטרנט. משפחתה לא ראתה את הקשר בעין יפה.

 

"שערוריית בת הרב" 

 

האח מאיר, בן 31, שעזב בגיל 13 את הבית וחזר בשאלה, ניסה לדבר על לבו של הצעיר, שיפסיק את הקשר הלא ראוי עם אחותו - אך כשל. אז קרא האח,

בעל עבר פלילי עשיר, לשניים ממכריו, תושבי קלנסאווה, ויחד החליטו לחטוף את המחזר של האחות. על פי החשד, אם המשפחה, הרבנית מזל, היתה שותפה בתוכנית החטיפה.

 

לפני כעשרה ימים, ב-26 באפריל, בערב שבו התקיימה קבלת פנים חגיגית בבית הרב, הוציאו האח ושני חבריו את תוכניתם לפועל. באישון ליל הם חטפו את המחזר. נציגי המשטרה סיפרו בדיון בבית המשפט כי איילה, האחות, פיתתה את הבחור להגיע לרחוב בבני-ברק, שם הוא הוכנס לרכב בכוח ונחטף באיומי סכין של אחיה. נראה כי עשתה זאת תחת לחצו של האח.

 

בבית משפט השלום בתל-אביב, לשם הובאו בני המשפחה, הודה האח במיוחס לו, ואמר שלקח את אחותו ואת מחזרה ל"חינוך מחדש", כי לא ייתכן שחרדים ייפגשו כך לפני החתונה. מעצרו של האח הוארך, ואילו הבת והאם נשלחו למעצר בית. 

 

בהכנת הידיעה השתתף אבי כהן
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: לע"מ
הרב עמאר. "זה לא האופי שלנו"
צילום: לע"מ
צילום: אבי כהן
"כולם יודעים שמאיר בעייתי"
צילום: אבי כהן
צילום: אבי כהן
"כואב לי על בתי"
צילום: אבי כהן
מומלצים