שתף קטע נבחר

הערכה: עובדי הפועלים יקבלו בונוס של כ-3 משכורות

כך לדברי האנליסט יובל בן זאב מכלל פיננסים. זאת, בהתבסס על תחזית הרווח לשנת 2005, ועל רקע רווחי ההון שירשום הבנק ממכירת בנק סיגניצ'ר בניו-יורק

רווחי העתק שרשם בנק הפועלים כתוצאה ממכירת בנק סיגניצ'ר בניו-יורק, יתבטאו ככל הנראה גם בבונוסים שמנים לעובדים. להערכת האנליסט יובל בן זאב, מכלל פיננסים, עשויים העובדים לקבל בונוס ממוצע של קרוב ל-3 משכורות לעובד בעקבות רווחי הבנק בשנת 2005.

 

אשתקד קיבלו עובדי בנק הפועלים בונוס ממוצע של 1.75 משכורות לעובד, וסכום ההטבה הכולל הגיע לכ-420 מיליון שקל. השנה, בהתבסס על תחזית הרווח של בן זאב לשנת 2005, יסתכם הבונוס בכ-700-650 מיליון שקל. "קיימת שאלה חשבונאית - האם ייזקפו מלוא ההפרשות כבר ברבעון הראשון, או שהן ייפרסו על פני ארבעת הרבעונים. בכל מקרה - התוצאה הצפויה היא גידול חד בהוצאות השכר", אומר בן זאב. 

 

בעוד שבועיים יציגו הבנקים את הדו"חות הכספיים שלהם לרבעון הראשון של השנה. להערכת בן זאב, חמשת הבנקים הגדולים יציגו יחד רווח של 1.9 מיליארד שקל - מתוך זה כמיליארד שקל של בנק הפועלים. 

 

הרווח של הפועלים יכלול רווח הון של עד 550 מיליון שקל ממכירת סיגניצ'ר. בנק לאומי יציג רווח של כ-496 מיליון שקל, דיסקונט - 183 מיליון שקל, המזרחי - 102 מיליון שקל, והבינלאומי - 97 מיליון שקל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
משתלם להיות עובד בנק
צילום: שאול גולן
מומלצים