שתף קטע נבחר

העתיקו מספרי אשראי מהאינטרנט והזמינו פיצה

כמה חברים מנתניה מצאו דרך קלה להשביע את רעבונם: לפי החשד, הם פרצו לאתרים באינטרנט, שלפו מהם נתוני אשראי והזמינו באמצעותם פיצות וארוחות מהבורגר ראנץ'. להפתעת המשטרה, הם דווקא מגיעים ממשפחות מבוססות

ארבעה נערים מנתניה, בגילאי 16 עד 18, נעצרו אמש (יום א') בחשד שפרצו לאתרי אינטרנט שונים, שלפו מתוכם מספרי כרטיסי אשראי של הלקוחות, והזמינו באמצעותם ארוחות מהבורגר ראנץ' ופיצות. הארבעה הודו במעשיהם, ומהמשטרה נמסר כי נשללה האפשרות לפיה המעשים בוצעו בשל מצוקה כלכלית.

 

חקירת הפרשה החלה לאחר שבחברות האשראי השונות התקבלו דיווחים על הזמנות של מזון מהיר, שבוצעו באמצעות כרטיסי האשראי של הלקוחות ללא ידיעתם. בעקבות התלונות נפתחה חקירה ביחידה ההונאה של שלוחת שרון ובמיחלק הנוער במשטרת נתניה.

 

אתמול התקבל במחלק הנוער דיווח בזמן אמת על הזמנה של ארוחות מהבורגר ראנץ', שהוזמנו לכתובת בנתניה באמצעות אחד מכרטיסי האשראי המדוברים. הפקחים תיאמו עם שליח הבורגר ראנץ' והתלוו אליו במשימתו. כאשר הוא מסר את המשלוח לארבעת הנערים, קפצו עליהם הפקחים ועצרו אותם לחקירה.

 

בחיפוש שנערך בבגדי הנערים נמצאו ששה מספרים של כרטיסי אשראי, יחד עם פרטי בעליהם. לאחר מכן נערך חיפוש בבתי הנערים, ותפסו את המחשב באמצעותו, על-פי החשד, פרצו הנערים לאתרים המאובטחים. החוקרים אף חיפשו אחר רכוש גנוב, אך זה לא נמצא.

 

במשטרה חשבו שמדובר ברעב

 

קצין הנוער של משטרת נתניה, פקד אלי סופר, סיפר כי "כל הארבעה נעצרו לחקירה, ממנה עולה כי אחד מהם עסק בפריצות לאתרי אינטרנט של חברות המוכרות מוצרים. הארבעה הצליחו לשלוף מתוך האתרים את מספרי כרטיסי האשראי של הלקוחות, יחד עם מספרי תעודות הזהות שלהם ותוקף כרטיס האשראי, ובאמצעות פרטים אלה היו מבצעים הזמנות של מזון מהיר".

 

עוד אמר סופר כי על-פי החשד חבורת הנערים פעלה במשך כמה חודשים, וביצעה מספר רב של קניות באמצעות מספרי כרטיסי האשראי. כעת נבדק המחשב שנתפס וחברות האשראי בודקות עיסקאות דומות. בסיום הבדיקות נדע בוודאות כמה עיסקאות התבצעו".

 

חוקרי המשטרה, שכאמור, לא מצאו רכוש גנוב בבתי הנערים, תהו מדוע הזמינו הנערים אך ורק פריטי מזון, ובדקו האם הם באים ממשפחות מצוקה וסובלים מרעב, אך גילו כי כל הארבעה מגיעים ממשפחות מבוססות.

 

לטענת המשטרה, הנערים לא ידעו להסביר בחקירתם מדוע ביצעו את המעשים. הם שוחררו בתנאים מגבילים, וחקירת המשטרה בפרשה נמשכת.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלית קוסובסקי
השתמשו בפרטי אשראי (אילוסטרציה)
צילום: גלית קוסובסקי
השליח סייע. בורגר ראנץ' (אילוסטרציה)
מומלצים