שתף קטע נבחר

תמי 4: למה צריך דמי חבר עבור מסנן מים?

לקוחות מסנן המים תמי 4 הופתעו מהמכתב שנשלח להם מהחברה ובו דרישה לתשלום של 45 שקל לשנה כדמי חבר

דבר מוזר קרה ללקוחות מסנן המים תמי 4. כלקוחות נאמנים, שרכשו את המכשיר לפני כ-5 שנים, הם הופתעו לקבל החודש מכתב ממחלקת שירות הלקוחות, ולפיו יהיה עליהם לשלם 45 שקל דמי חבר אחת לשנה. סכומים אלה נועדו, לדברי החברה, להמשיך לספק להם את האחריות הדרושה לשמירת מסנן המים הביתי.

 

"איך ייתכן שבנוסף למחיר הגבוה של החלפים, שאותו אנחנו משלמים מדי שנה, לפתע עלינו לשלם סכום נוסף?", שואל מ"א מתל-אביב. האבסורד הוא, שאתה מצורף לזה אוטומטית ואם אינך מעוניין להיות במועדון אתה צריך להתקשר אליהם, ולא להיפך.

 

כרבים אחרים, מ"א לא ממש ידע להגיד לנו כמה הוא משלם לתמי 4 עבור אחזקת המסנן הביתי שלו. בדקנו: מדובר בלא פחות מ-419 שקל, שנגרעים מחשבונו אחת לשנה עבור 2 מסננים ונורת VU אחת, שתפקידה למנוע זיהום המים. סכום זה, המיועד לחברי המועדון, כולל דמי משלוח של החלפים. עתה יהיה עליו להוסיף לכך 45 שקלים נוספים.

 

ביקשנו הסבר מהחברה, וכך כתבה לנו מנהלת שירות הלקוחות: "במשך 5 שנים קיבלו לקוחותינו הוותיקים, חברי מועדון Tami 4 You, אחריות מלאה על המוצר ללא כל חיוב נוסף. עם תום תקופת החברות הראשונית והחל מהשנה השישית, חידוש החברות במועדון כרוכה בתשלום שנתי של 45 שקל בלבד. חברות זו מכסה את כל סוגי התיקונים הדרושים ללא תשלום נוסף. לקוח חדש, לעומת זאת, מתחיל לשלם דמי חברות במועדון החל מהשנה השנייה".

 

עוד נמסר מהחברה: "בעבר, כאשר לא חידשנו את החברות באופן אוטומטי אלא שלחנו מכתבים והמתנו לבקשת הלקוח לחידוש קיבלנו תלונות רבות. לקוחות טענו שלא קיבלו את המכתב או לא התייחסו אליו ובשל כך לא החליפו את החלפים בזמן. היום החיוב מבוצע רק אחרי שנשלח ללקוח מכתב עם פירוט לגבי חידוש המסלול והחיוב שעומד להתבצע".

 

את המתלונן שלנו התשובה אינה מספקת. "דווקא כמי שהקפיד במשך שנים לשלם בקביעות, בהוראת קבע, עבור חלפים אינני רואה סיבה להוסיף לי לפתע קנס נוסף. מה עוד שבעת רכישת המכשיר לא נאמר לנו כלל מראש שההשתתפות במועדון תהיה כרוכה בתשלום דמי חבר, וספק אם זה נאמר לאלה שרכשו מכשיר לפני שנתיים".

 

כך או כך, מדובר בצרכנים שבויים, שאין להם הרבה ברירה אלא לשלם את התשלום הנוסף, אחרת יקפצו דמי החלפים שלהם מעל לסכום של 420 השקל, שהם ממילא משלמים אחת לשנה.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים