שתף קטע נבחר

הערב: מתייחדים עם זכרם של 21,954 נופלים

בשנה האחרונה נוספו 169 חללים למניין הנופלים, שנכללים בו כל חללי מערכות ישראל משנת 1860. בשעה 20:00 תישמע צפירה בת דקה ברחבי הארץ ואזרחי ישראל יתייחדו עם זכר הנופלים

אזרחי מדינת ישראל יתייחדו הערב (יום ג') עם משפחותיהם השכולות של 20,368 חללי מערכות ישראל, שנפלו מאז כ"ט בנובמבר 1947 ועד ה-2 במאי 2005.

 

מספרם של הנופלים במערכות ישראל משנת 1860, שנת תר"ך, עד ל-2 במאי 2005 הוא 21,954. בשנה זו, שנקבעה כנקודת התחלה למניין מספר החללים במערכות ישראל, יצאו ראשוני המתיישבים היהודים מחוץ לחומות ירושלים והחלו בהקמת שכונות יהודיות.

 

מאז יום הזיכרון האחרון ועד ל-2 במאי נוספו למניין הנופלים 169 חללים. המספר כולל את נכי צה"ל שנפטרו עקב נכותם.

 

את ארועי יום הזיכרון תפתח צפירה בת דקה שתישמע ברחבי הארץ בשעה 20:00. לאחריה יתקיימו עצרות זיכרון, שהמרכזית שבהן היא הטקס הממלכתי ברחבת הכותל המערבי בירושלים בהשתתפות נשיא המדינה, משה קצב, והרמטכ"ל רא"ל משה יעלון. שר הביטחון, שאול מופז, ישתתף בטקס באנדרטת "גן הבנים" בראשון לציון.

 

ביום הזיכרון שייערך מחר, תישמע צפירה בת דקה בשעה 11:00, אז ייערכו טקסים ממלכתיים ב-43 בתי עלמין צבאיים, וכן ליד האנדרטה לחללים הבדואים בצומת המוביל.

 

שלושה סמלים מלווים את המשפחות השכולות ואת הנוטלים חלק בטקסים ביום הזיכרון. הדלקת נר זיכרון המבטא את החיבור ליהדות, הנחת צרור פרחים לביטוי הרגשי, והחל מיום הזיכרון התשס"ב מניחים על קברי הנופלים גם את דגלון המדינה נושא שלהבת וסרט יזכור שחור, כביטוי כבוד ממלכתי לנופלים והשתתפות המדינה בתחושת האובדן של המשפחות השכולות, האלמנות והיתומים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
טקסי זיכרון בבתי העלמין (ארכיון)
צילום: איי פי
169 נופלים נוספו בשנה האחרונה
צילום: איי פי
מומלצים