שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מחקר: הומואים מגיבים לגירוי מיני כמו נשים

  חוקרים משבדיה מצאו פעילות מוחית דומה אצל הומואים וסטרייטיות שנחשפו לאותם ריחות. מחקר נוסף מארה"ב גילה כי הומואים וסטרייטיות נמשכו לריחות גבריים. אותם ריחות הרתיעו נבדקים סטרייטים ולסביות

  עוד הוכחה לגנטיקה של ההומוסקסואליות: מוחם של הומואים מגיב שונה מזה של הטרוסקסואלים לריחות הורמוני ה"פרומונים" הגורמים לגירוי מיני, כך עולה ממחקר חדש שפורסם בגליון האחרון של כתב העת Proceedings of the national academy of sciences . מהמחקר עולה כי מוחם של הומוסקסואלים מגיב לפרומונים באופן דומה למוח הנשי.

   

  החוקרים ממכון קרולינסקה שבשבדיה חילקו 36 נבדקים לשלוש קבוצות: גברים הטרוסקסואלים, נשים הטרוסקסואליות, וגברים הומוסקסואלים. הם בדקו כיצד מגיב המוח להרחת כימיקלים, באמצעות שימוש בסורקי מוח הקרויים PET. סורקים אלה מסוגלים לאתר מוקדי פעילות ערה במוח.

   

  כל הנבדקים היו בריאים, ימניים (עובדה החשובה לקביעת האיזור הדומיננטי במוח) ולא נטלו טיפול תרופתי קבוע. כאשר נתבקשו להריח ניחוח עץ ארז או לבנדר, נרשמה פעילות עירה באיזור ההרחה במוחם של כולם.

   

  אולם כאשר נתבקשו להריח מרכיב כימי שמוצה מתוך ההורמון הגברי טסטוסטרון, נרשמה פעילות ערה במוחם של הנבדקים ההומוסקסואליים ובמוחן של הנשים, בעוד שהגברים הסטרייטים לא הגיבו כלל.

   

  כאשר הריחו מרכיב מתוך ההורמון הנשי אסטרוגן, נרשמה פעילות עירה באיזור ההרחה המוחי של הנשים הסטרייטיות ושל הגברים ההומואים, בעוד שאצל הגברים הסטרייטים נרשמה פעילות ערה דווקא באיזור המוחי האחראי על פוריות.

   

  במחקר אחר אותו ערכו חוקרים מפילדלפיה שבארה"ב, נבדקו תגובות גברים ונשים גייז וסטרייטים לניחוחות של אנשים אחרים. גם כאן, נמצאו הבדלים ניכרים בין בעלי הנטיות המיניות השונות. מחקר זה עתיד להתפרסם בירחון למדע פסיכולוגי, בגליון שיצא לאור בחודש ספטמבר השנה.

   

  במחקר זה נחקרו 82 גברים ונשים סטרייטים, הומואים ולסביות. הנבדקים נחשפו לריחות זיעה שנאספו מ-24 גברים ונשים בעלי נטיות מיניות שונות. החוקרים מצאו כי נבדקים הומואים נמשכו לריח זיעה של גברים. ריחות אלה היו המרתיעים ביותר עבור גברים סטרייטים ונשים לסביות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איי פי
  גייז. פעילות מוחית כמו אצל נשים
  צילום: איי פי
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים