שתף קטע נבחר

מנכ"ל חדש לחברת הביו-טק קומפיוג'ן: אלכס קוצר

אלכס קוצר מצטרף לקומפיוג'ן כמנכ"ל ונשיא. יכנס לתפקידו בתחילת ספטמבר. מכהן כעת כסגן נשיא בחברת סרונו בשוויץ

חברת קומפיוג'ן הודיעה היום (ג') על מינוי אלכס קוצר לנשיא ומנכ"ל החברה. קוצר משמש עתה כסגן נשיא בחברת סרונו (Serono) בג'נבה. הוא ייכנס לתפקידו בתחילת ספטמבר השנה, לאחר שבו לישראל.

 

המנכ"ל המיועד יחליף את הנשיא והמנכ"ל הנוכחי, ד"ר מור אמיתי, שהודיע כבר באוקטובר האחרון על רצונו לפרוש מתפקידו לפני סוף שנת 2005.

 

קוצר עבד בעבר בסרנו ובחברת הבת הישראלית שלה, אינטרפארם, במשך 12 שנים, בתחילה כמנכ"ל ונשיא אינטרפארם, כאשר היתה עדיין חברה ציבורית.

 

בשנת 1999 קודם לתפקיד סגן נשיא בחברת האם, והועבר לשוויץ כאשר באחריותו פיתוח מוצרים נוירולוגים ואימיונולוגיים. לאחרונה, היה אחראי לייצור גלובלי של המרכיב הפעיל בתרופות הביולוגיות של סרונו. לקוצר תואר בהנדסה כימית מהטכניון בחיפה, כמו כן למד ניהול תעשייתי במחלקה לתעשייה וניהול באוניברסיטת באר שבע.  

 

בתגובה על המינוי אומר קוצר: "אני מרגיש בעל זכות מיוחדות להצטרף לקומפיוג'ן כמנכ"ל ונשיא בשלב חשוב זה של התפתחות החברה. הגישה הייחודית של קומפיוג'ן לגילוי תרופות נעוצה בשילוב של כלים מתמטיים, טכנולוגיות חישוביות וביולוגיה והיא מקנה לחברה מעמד ייחודי ושונה בהשוואה לחברות אחרות העוסקות בגילוי ופיתוח תרופות".

 

"אלכס מביא עמו שנים רבות של ניסיון רלבנטי ביחד עם הצלחות מוכחות בניהול מחקר ביוטכנולוגי ופיתוח מוצרים וייצורם בתפקידיו הקודמים בסרונו ובאינטרפארם", אמר מרטין גרסטל, יו"ר מועצת המנהלים של קומפיוג'ן.

 

על אמיתי אמר גרסטל: "אנו מלאי הערכה לפעילותו והישגיו בעשור האחרון. קומפיוג'ן היום היא מובילה עולמית בקידום מדעי החיים באמצעות השילוב של מתמטיקה וטכנולוגיות חישוביות עם ביולוגיה, והגיעה למעמד ייחודי בחיזוי וגילוי חלבונים תרפויטיים וסמנים דיאגנוסטיים פוטנציאליים. הישגים אלו, אשר מספקים לנו פוטנציאל הולך וגובר לתרומות רפואיות משמעותיות, כמו גם הבטחה להצלחה מסחרית, הושגו תחת הדרכתו והנהגתו של מור אמיתי".

 

קומפיוג'ן עוסקת בגילוי תרופות וסמנים דיאגנוסטיים. לחברה שיתופי פעולה עם חברות תרופות ודיאגנוסטיקה מובילות, כדוגמת: Novartis ,Abbott Laboratories ו-Diagnostics Product Corporation. החברה מעסיקה כ-130 בתל-אביב ובעמק הסיליקון, קליפורניה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אלכס קוצר, מיועד לתפקיד מנכ"ל קומפיוג'ן
מומלצים