שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  חידון התנ"ך: שלטים נגד ההתנתקות הונפו בנאום שרון
  במהלך דבריו של ראש הממשלה, אריאל שרון, ניצבו בקהל שתי צעירות והניפו שלט כתום שעליו נכתב "יהודי לא מגרש יהודי". הן נלקחו לחקירה במשטרה

  מחאתם של מתנגדי תוכנית ההתנתקות הגיעה השנה אפילו לחידון התנ"ך העולמי לנוער יהודי, שנערך הבוקר (יום ה') בירושלים. 

   

   

   

  במהלך דבריו של ראש הממשלה, אריאל שרון, ניצבו בקהל שתי צעירות, הניפו שלט כתום שעליו נכתב "יהודי לא מגרש יהודי" וניסו לשסע את נאומו. לאחר כמה שניות של מבוכה פינו אנשי הביטחון במקום את שתי המפגינות, שנלקחו לחקירה במשטרת ירושלים.

   

  ממועצת יש"ע נמסר כי מדובר במחאה פרטית, וכי המועצה לא עומדת מאחוריה. עם זאת, נמסר כי "מדובר במחאה לגיטימית, לא אלימה ולא פוגענית. זו מחאה שיש לה מקום, והיא מביאה לידי ביטוי את התחושות בקרב העם. אנחנו לא מגנים את מעשה הנערות". 

   

  בתואר חתן התנ"ך העולמי לשנת התשס"ה זכה שמואל דוד אלפרט, תלמיד ישיבת חורב בירושלים.

   

  צעדות בשומרון, עצרת בקטיף

   

  בתוך כך יצאו הבוקר קבוצות של מתנחלים, מתגדי תוכנית ההתנתקות, לשתי צעדות בצפון השומרון, שייעדן ההתנחלויות שא-נור וחומש המיועדות לפינוי במסגרת תוכנית ההתנתקות. מארגני הצעדות טענו כי לא מדובר במחאה, אלא במסע שמטרתו "ללמוד את הצירים לקראת 'יום פקודה'".

   

  לגוש קטיף הגיעו רבבות בני אדם, ואלפים נוספים צפויים להגיע במהלך היום, לסדרת אירועים והפעלות לכבוד יום העצמאות. במרכז אירועים אלה תעמוד עצרת ענק, שתיערך באגם קטיף. מארגני העצרת אמרו כי פוליטיקאים לא ינאמו בעצרת, בה יישאו דברים רק רבנים. כמו חבריהם בשומרון, גם בקטיף הבהירו כי מטרת האירועים היא בעיקר ההכנה לקראת יום הפינוי.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: סבסטיאן שיינר
  שלט מחאה בחידון התנ"ך
  צילום: סבסטיאן שיינר
  צילום: איי פי
  הפריעו לנאום. שרון
  צילום: איי פי
  צילום: צפריר אביוב
  נערות נגד התנתקות (ארכיון)
  צילום: צפריר אביוב
  מומלצים