שתף קטע נבחר

ירושלים: סטודנטים שובתים רעב נגד ההתנתקות

הסטודנטים, החברים ב"תא הכתום" במספר אוניברסיטאות, פותחים בשביתה ללא הגבלת זמן "בלי אוכל ובלי מרק" במחאה על פינוי גוש קטיף וצפון השומרון. לירון, סטודנט מתל אביב ל-ynet: "אנחנו קוראים לזרם המתון לבוא ולהצטרף אלינו למאבק, אחרת יישמע רק קולם של הקיצונים"

ההתנתקות - עכשיו שביתת הרעב: היום (א') בצהריים יפתחו כ-20 סטודנטים, חילוניים ודתיים, בשביתה מול משרד ראש הממשלה בירושלים, במחאה על תוכנית ההתנתקות. הסטודנטים אמרו כי יקיימו שביתה בה ישתו רק מים ומיץ, "ללא אוכל וללא מרק". על ההתארגנות פורסם לראשונה ב-ynet.

 

 

מדובר בסטודנטים תושבי הקו הירוק, השייכים ל"תא הכתום" באוניברסיטאות: העברית, תל אביב, חיפה, באר שבע, בר-אילן, מכללת אריאל והטכניון והם יישבו באוהל מחאה שיוקם במקום. הסטודנטים מבקשים לעורר דיון ציבורי בנושא הפינוי ושביתתם אינה מוגבלת בזמן.

 

לירון זיידון, סטודנט לכלכלה ומדעי המדינה מאוניברסיטת תל אביב וממארגני השביתה, אמר הבוקר ל –ynet: "אנחנו אוהבים את מדינת ישראל, מדינת ישראל יקרה לנו. אנחנו לא רוצים רק למות בשבילה, אלא גם לחיות בשבילה ועל זה אנחנו יוצאים למאבק וקוראים למי שהמאבק חשוב לו להצטרף אלינו".

 

להערכת המארגנים עשרות רבות צפויים להצטרף לשביתה בימים הקרובים. לירון פירט את התוכנית: "היום בשעה 14:00 נקיים ארוחה מפסקת, כשלפני כן אנחנו ניפגש עם רופא שיסביר לנו את ההשלכות שיכולות להיות לגוף בעקבות שביתת הרעב". לדבריו, "מדובר במאבק צודק על הציונות, הערכים והדמוקרטיה. אנחנו מזמינים אלינו גם חברי-כנסת מכל הקשת הפוליטית לבוא ולהגיע לאוהל שלנו".

 

כזכור, בעבר עלתה בקרב ראשי מועצת יש"ע הסוגייה האם לקיים שביתת רעב, אך בעקבות חילוקי דעות הוחלט שלא לפתוח בה.

 

אריאל גלבוע, סטודנט למשפטים באוניברסיטה העברית, חילוני מאריאל, אמר ל-ynet: "אנחנו הולכים לשבות רעב כי אנחנו לא יכולים להמשיך ללמוד כשבמדינה קורים דברים כל כך נוראיים, אנחנו רוצים לעורר את הדיון בעם ולשכנע שהתוכנית הזאת היא טעות היסטורית ואסון למדינת ישראל".

 

"אנחנו רוצים להוציא אנשים החוצה. אנשים מהזרם המתון אומרים שזו תוכנית לא טובה, שזה אסון אך לא שומעים אותם אלא דווקא את הקולות הקיצוניים. אנחנו קוראים לזרם המתון לבוא ולהצטרף למאבק, אחרת יישמע רק קולם של הקיצונים", מוסיף לירון. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צביקי קצור, תא כתום
לירון מפגין
צילום: צביקי קצור, תא כתום
צילום: חמוטל כהן, תא כתום
ה"תא הכתום" בפעולה
צילום: חמוטל כהן, תא כתום
צילום: צביקי קצור, תא כתום
המחאה
צילום: צביקי קצור, תא כתום
מומלצים