שתף קטע נבחר

מדפסת Canon i455 Photo

אינה חסכונית למדפיסים כבדים, אבל עושה הכל - מטקסט ומסמכים ועד פוטו ותמונות - יפה ובמהירות

היא כבר לא חדשה. Canon i455 Photo נמצאת בשוק למעלה מחצי שנה, ומשווקת בארץ כבר שלושה חודשים. בעבר כבר הזכרנו דגמים נוספים במשפחה, כמו i865 או i560, שמציגים שילוב תכונות דומה: הדפסת טקסט מהירה, ביצועים מכובדים בהדפסת תמונות, ושימוש בטכנולוגיית פוטו שמבוססת על ארבעה צבעים בלבד (בניגוד לשישה ברוב הדגמים), אבל משיגה תוצאות לא רעות בכלל, בזכות גודל הטיפה המזערי (2 פיקוליטר).

 

הגדלת הרזולוציה (במקרה זה 4800x1200dpi) והקטנת גודל הטיפה בדור הזה של מדפסות הפוטו, מאפשרת להשיג מספר גדול של גוונים בלי להגדיל את מספר צבעי היסוד. האיכויות לא בהכרח זהות לאלו של מדפסות פוטו בעלות שישה צבעים, אבל קרובות מספיק עבור 99% מהאנשים. מצד שני, המספר הקטן יותר של צבעים, מפשט את מנגנון ההדפסה ומאיץ את ביצועי המדפסת.

 

בניגוד לרוב הדגמים האחרים במשפחה, i455 משתמשת בשתי מחסניות (שחור וצבע), מה שהופך אותה לפחות חסכונית מ-i560, למשל. היא גם חסרה חלק מהתכונות המתקדמות של הדגם הזה (ושל דגמים אחרים), אבל עולה כ-400 שקלים פחות.

 

Canon אמנם מנסה לשווק אותה כמדפסת שעשויה להתאים גם לשימוש בסביבה משרדית, אבל השילוב הזה, והאפשרות להדפסה ישירה ממצלמה דיגיטלית בתקן PictBridge, ממצב אותה באופן ברור כדגם עבור משתמשים ביתיים, שרוצים להדפיס קצת מכל דבר (עם דגש על "קצת").

 

לא למדפיסים סדרתיים

 

נתוני הביצועים ש-Canon מציגה קצת אופטימיים, והפער בינם לבין הביצועים בפועל לא קטנים. מצד שני, שמונה עמודים לדקה בהדפסת טקסט באיכות רגילה זה יותר מסביר, במיוחד למדפסת ברמת המחיר הזו שגם מדפיסה תמונות. במסמכי צבע מורכבים, הביצועים היו נמוכים רק ב-20% מבהדפסה מונוכרומטית, וזה ראוי לשבח. הנטייה שלה לעצור לניקוי ראש פוגעת לפעמים בביצועים, אבל היא נשארת אחת המדפסות הביתיות המהירות שיש.

 

איכויות הפוטו של הדגם יפות מאד. ראינו טובות מהן במדפסות אחרות, אבל הן היו יקרות יותר. הדיוק בפרטים מספק, מעברי הגוונים חלקים, והסטיות בצבע - כשיש כאלה - קלות ובלתי מורגשות. אבל הביצועים שלה בהדפסת תמונות לא מרשימים באותה מידה (כ-2.5 דקות להדפסת תמונת 10x15 וכ-6.5 דקות להדפסת עמוד A4 באיכות מקסימלית).

 

בהדפסה באיכות רגילה היא מהירה ב-40 אחוז ויותר, וברוב המקרים זה לא יבוא על חשבון האיכות (בתמונות סטודיו תוכלו להבדיל, בקושי, אבל בהדפסת התצלומים המשפחתיים, שנעשו במצלמה ביתית, אין הבדל).

 

i455 היא גם מדפסת בעלת עיצוב מצוין, נפח צנוע יחסית ודרייבר שקל מאד לשלוט בו. לו היינו קונים מדפסת דיו לעצמנו, היינו הולכים על דגם יקר יותר, בעל מחסניות דיו נפרדות ועוד כמה פונקציות, אבל למי שמחפש דגם זול להדפסות מעטות יחסית ומכל הסוגים, זהו בהחלט פתרון סביר.

 

יתרונות: מהירה בהדפסת טקסט, איכותית בהדפסת תצלומים, עיצוב מצוין.

 

חסרונות: איטית בהדפסת תצלומים, מחסניות הדיו לא נפרדות.

 

השורה התחתונה: מדפסת זולה וקומפקטית למי שרוצה להדפיס מעט מהכל.

 

ציון:
ארבע כוכבים

 

מידות/משקל: 372x240x187 מ"מ, 3.6 ק"ג.

 

מהירויות הדפסה (יצרן): עד 12/18 עמודים לדקה בשחור/צבע.

 

איכויות: 600dpi בשחור, 4800x1200dpi בצבע.

 

נייר: כל סוגי הנייר עד A4/Letter, מגש הזנה ל-100 דפים.

 

ממשק: USB.

 

תאימות: PC/Mac.

 

מחיר: השוואת מחירים ב"זאפ", השוואת מחירים ב"דפי זהב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מדפסת Canon i455 Photo. לא חסכונית
נט מגזין
מומלצים