שתף קטע נבחר

יתום ופרץ בסיעת העבודה: "לא שם עליך", "אתה פישר"

במהלך ישיבת סיעת העבודה רמז דני יתום על החשדות לזיופי טפסים של עמיר פרץ. לאחר מכן הוא אף הטיח בעמיתו: "אתה פּישֶר, אתה אפס מאופס". וכאילו אין די בזאת, ב"זירה" נוספת התנהל ויכוח בין חיים רמון לאהוד ברק, במהלכו הודיע ברק כי "רמון צריך כיתה טיפולית". שמח בגן הילדים

"אתה לא מפחיד אותי", "אתה פּישֶר, אתה אפס מאופס", "אתה צריך כיתה טיפולית" - לא, לא מדובר בוויכוח בגן הילדים, אלא בחילופי דברים שהוטחו היום (ב') בין חבר הכנסת דני יתום לבין יושב ראש ההסתדרות, חבר הכנסת עמיר פרץ, במהלך ישיבה חגיגית של סיעת העבודה בכנסת.

 

פחות מיממה עברה מאז סיום המפקד במפלגת העבודה, ונראה כי החגיגה הגדולה סביב כמות המתפקדים לא מצליחה להחזיק מעמד. אומנם חברי הסיעה כולם בירכו על הצלחת המפקד, והבהירו כי הם מקווים להעיר את המפלגה לחיים ולכבוש מחדש את השלטון, אך החיכוכים הפנימיים במפלגה, ובראשם החשדות לזיוף טפסי המפקד בקרב מטהו של פרץ, הצליחו להרים את ראשם המכוער.

 

ה"קרקס" שלעיל החל כאשר יו"ר המפקד, יתום, נתן סקירה במהלכה אמר כי "לא כל טפסי המפקד יועברו למשטרה". בתגובה ענה לו פרץ: "אתה לא מפחיד אותי, אני לא שם על המפקד שלך". יתום לא נשאר חייב, התפרץ על פרץ ואמר: "אתה פּישֶר, אתה אפס מאופס. מקומך לא פה, מי אתה בכלל? הכדור היחיד ששרק לך על-יד האוזן היה כדור פינג-פונג. לא שכבת במארבים".

 

עם הידרדרות רמת הדיון, נאלץ יושב ראש הסיעה, חבר הכנסת איתן כבל, לנעול את הישיבה, אבל לא לפני שכמה ממשתתפיה האשימו את אהוד ברק בהצתת האווירה.

 

ברק בירך גם הוא על הצלחת המפקד, אבל לא שכח לעקוץ ורמז כי חלק מהמפקד מזוייף. השר חיים רמון, שלא מפספס הזדמנות "להתקיל" את יריבו, מיהר להתערב בדברים ותהה מהי כוונת עמיתו. בתגובה ענה לו ברק: "אתה צריך כיתה טיפולית כי אתה לא מבין".

 

מוקדם יותר בצהריים עוד נשבו רוחות אופטימיות במפלגה. יתום ויו"ר העבודה, שמעון פרס, ערכו מסיבת עיתונאים בה הציגו את תוצאות המפקד. במהלך מסיבה זו אמר פרס כי "העבודה היא האלטרנטיבה השלטונית לליכוד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אתר הכנסת
תקף. יתום
צילום: אתר הכנסת
צילום: צפריר אביוב
לא מפחד. פרץ
צילום: צפריר אביוב
צילום: מיכאל קרמר
כיתה טיפולית? רמון
צילום: מיכאל קרמר
מומלצים