שתף קטע נבחר

אוזניה אלחוטית BT800 של Jabra

חברת Jabra השיקה בארץ את אוזניית ה-Bluetooth המתקדמת מדגם BT800. לאחר שבועיים של ניסיון הגענו למסקנה כי למרות שמדובר בסמל סטטוס, היא די מעצבנת

לאחר כשבועיים של התנסות עם אוזניית ה-Bluetooth החדשה של Jabra מדגם BT800, התברר לנו כי למרות שמדובר באוזניה המשוכללת מסוגה בשוק, היא כושלת בתחום נוחות השימוש.

 

האוזניה כוללת מסך LCD כחול ומגוון תכונות מתקדמות נוספות, בהן שיחה מזוהה, תפריט מגוון, רשימת שיחות, צלצולים וסגנונות רטט הניתנים להתאמה אישית (כן, מדובר באוזנייה).

 

האוזנייה כוללת ארבעה כפתורים. שניים מהצד החיצוני ושניים מצדה התחתון, ממש מתחת למסך ה-LCD. בצדה החיצוני ממוקם כפתור הזזה גדול ועגול, אותו ניתן להזיז מעלה ומטה, ובעזרתו ניתן לשלוט על עוצמת הקול הבוקעת מן האוזנייה או לעבור בין אפשרויות התפריט. ממש באמצע הכפתור מוצב כפתור נוסף המשמש לכניסה אל התפריט וכמנורה כחולה מהבהבת המאותת לעולם על קיומה של טכנולוגיית ה-Bluetooth.

 

חיבור מהיר מאוד

 

בכניסה אל התפריט באוזנייה, ניתן לבחור (על ידי שני הכפתורים בתחתית המסך) בין שתי אפשרויות - רשימת שיחות והגדרות. כאשר בחירה באפשרות הגדרות תפתח בפנינו אפשרויות הזויות משהו, ביחס לאוזניה, כמו בחירת רינגטון ייחודי, סוג הצלצול (בחירה בין חמישה סוגי צלצול שונים), זמן האור הדולק על המסך, רטט, שפת הממשק וכן חיבורי ה-Bluetooth הזמינים.

 

בין התכונות המוסיפות לקסם של הJabra מככב מחוון האנרגיה. מדובר במד סוללה המופיע באופן תמידי על המסך. כמו כן, ברגע שמדליקים האוזנייה, תוך שניות מעטות היא מתחברת באופן אקטיבי אל הטלפון או המכשיר אליו היא מחוברת. מאפיין ייחודי נוסף זו היכולת של האוזנייה להיטען על ידי חיבור ה-USB של המחשב.

 

המכורים לגאדג'טים יאהבו אותו, אך אוזניית ה-Bluetooth של Jabra לא מתאימה לקהל הרחב. גם כך אוזניות ה- Bluetooth הן נישה חדשה הפונה לקהל יעד מצומצם, ומן הסתם, אוזנייה משוכללת כזו תעניין רק את המשתמשים המתקדמים באמת. כלומר, גם אם "מסעודה משדרות" תגלה בעניין ברכישת אוזניית Bluetooth, ה-BT800 לא תהיה בחירתה הראשונה.

 

התפס לא תופס

 

מה הופך את ה-BT800 ללא ידידותית למשתמש? במובן מסוים ישנם יותר מדי כפתורים וקשה לדעת לבד (בלי לקרוא את העלון המצורף) איזה כפתור אחראי לאילו פעולות. נכון, בסוף לומדים, אך כאשר הטלפון אינו עונה באופן אוטומטי לשיחה, והאוזנייה תלויה על האוזן, לא נכון להטיל על המשתמש לזכור לבדו מהו הכפתור הנכון שעונה לשיחה.

 

נוסף על כך, על מנת לחבר את ה-BT800 למכשיר הטלפון, עלינו לגרום לו לאפשר גילוי של עצמו לסריקת מכשירים אחרים, ולשם כך יש ללחוץ על כפתור התחלה מיוחד בעזרת עט חרט מיוחדת. נכון, זו לא משימה קשה, אבל עצם העובדה שעלינו לסחוב את העט חרט הזו לכל מקום איתנו (במידה ונרצה להתחבר למכשיר אחר) ולהתאמץ עד כלות הנשימה שלא לאבדה, גרמה לעוגמת נפש.

 

זה לא הכל. עניין מעצבן נוסף הוא תפס האוזן של האוזנייה. התפס פשוט לא תופס. אין לנו מושג איך קוראים למעצב של חברת Jabra, אבל העבודה שלו על ה-BT800 נראית חובבנית משהו, וכאילו המחשבה שהושקעה נעשתה כלאחר יד, שלדעתנו, תחלוף כלא הייתה.

 

האוזנייה אינה יושבת טוב על האוזן, אלא אם כן נייצב אותה ולא נזוז. מצד שני, בכל צורה אפשרית ששמנו בה את האוזנייה, התפס פשוט העיק והכאיב באוזן. כבר נתקלנו באוזניות אלחוטיות אחרות (לא חכמות עד כדי כך, אמנם), והן הצליחו לשבת צמוד אל האוזן ומבלי להכאיב.

 

גימיק, לא יותר

 

הרושם הכללי שלנו הוא כי מדובר בגימיק. הרי מי יכול להסביר לי מדוע לאוזנייה, שכל מטרתה היא לשבת על האוזן ולחבר אותנו אל הטלפון הסלולרי מבלי להסתבך בכל מיני חוטים או כבלים מיותרים ומרגיזים, צריכה מסך LCD? על זה לא נשלם כ-900 שקל. הרי כל עוד אנחנו עסוקים עם שתי הידיים, מה אכפת לנו מי מתקשר, בין כה וכה לא נוכל לראות את המספר.

 

יתרונות: משוכללת, מתחברת באופן מהיר למכשיר הטלפון, בעלת מד סוללה, ניתן להטעינה דרך חיבור USB.

 

חסרנות: משוכללת מדי, תפס האוזן אינו נוח, יותר מדי כפתורים, כפתור מיוחד לגילוי האוזנייה.

 

ציון:

 

שיווק: מפיצת האוזניה בארץ היא חברת גלקסי. ה-BT800 נמכרת בסקאל דיוטי פרי, רשתות שקם ואופיס דיפו , הנדי סטור, קומפיילוט ובחנויות המובחרות.

 

מפרט טכני:

 

 •  מסך תצוגה כחול (64X21 פיקסל).
 •  חמישה סוגי צלצול שונים.
 •  רטט עדין להתרעה על שיחה נכנסת.
 •  DSP – (קיצור של Digital signal processing) – טכנולוגיה להפחתת רעשי רקע וניהול אוטומטי של עוצמת השמע.
 •  כפתורי שליטה בדיבורית (הגברת עוצמת שמע, מענה לשיחה, ניתוק שיחה, ניווט בתפריטים, השתקת שיחה).
 •  כפתור זיווג (התאמה) יעודי לביצוע זיווג (תיאום) מהיר עם טלפוני BT.
 •  טעינה באמצעות מטען מהיר, או מטען שקע מצת ברכב וכן באמצעות חיבור לשקע USB במחשב.
 •  עד שש שעות דיבור.
 •  עד 200 שעות המתנה.
 •  משקל: 25 גרם.
 •  פרופילי Bluetooth נתמכים: פרופיל אוזניה (headset), פרופיל דיבורית (handsfree), תאימות ל Bluetooth 1.2.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים