שתף קטע נבחר

עזרא: "לא היה כישלון של המשטרה"

מתנגדי ההתנתקות הצליחו אתמול לשבש את שגרת החיים של מדינה שלמה - אך השר הממונה על המשטרה סבור: "לא היה שום כישלון. המשטרה מוגבלת בהתמודדות עם מפגינים לא אלימים". בידי המשטרה מספר חסר תקדים של עצורים, שאמורים לאחר חקירתם במחוזות לעבור לאגף מתנגדי ההתנתקות ב"מעשיהו"

כ-40 צמתים שותקו אתמול ב"מבצע החסימות" של המתנחלים, שעליו היה ידוע שבוע מראש - ובכל זאת, השר לביטחון פנים, גדעון עזרא, אמר אמש (ב') ל-ynet כי "בשום פנים ואופן לא היה פה כישלון. השוטרים היו בצמתים".

 

 

לדברי עזרא, "המשטרה עשתה את מלאכתה. היא לא רצתה לנקוט באלימות, למרות שהיו מקומות שבהם השוטרים ספגו אבנים וחזיזים". השר הוסיף, כי היכולת של המשטרה נגד הצעירים היא מוגבלת, אם הם לא מתכוונים להשתמש באלימות. "המשטרה ערוכה לטפל בבודדים, ולא באלפים", אמר השר.

 

 

רק לפני כמה שבועות, עוד טען השר לאחר שהמתנחלים שוב הצליחו לחסום כבישים, כי "המשטרה נכשלה ולא הצליחה למנוע את חסימת הכביש".

 

קצינים בכירים במשטרה אמרו אתמול, שבתקופת ההתנתקות הבעיה תהיה גדולה הרבה יותר, מאחר ושוטרים רבים יישלחו לפינוי המתיישבים - ובמקביל, 

המשטרה תצטרך להמשיך לטפל באירועי שגרה ופרט להם, גם בחסימות כבישים מצד מתנגדי ההתנתקות.

 

"אי אפשר יהיה למנוע את חסימות הכבישים, ניתן יהיה במהירות האפשרית לפתוח אותן", אמרו במשטרה.

 

כמעט 300 מפגינים נעצרו אתמול במפגן החסימות הענק של מתנגדי ההתנתקות - ובבית המעצר "מעשיהו" נערכו לקליטתם במהלך הלילה, באגף החדש שהוקם בכלא בשביל עצורי ההתנתקות. זאת, לאחר שייחקרו במחוזות שבהם נעצרו.

 

בכביש הגישה למעשיהו פוזרו אמש מסמרים ושמן. בתוצאה מכך, רכב אזרחי שנסע בכביש החליק וגלגליו נוקבו. נוקבו גם גלגליו של רכב מסחרי של שירות בתי הסוהר.

 

במחוז ירושלים נעצרו כ-130 מפגינים. חלקם מסרבים להזדהות ולא מחזיקים תעודה מזהה. טרם הוחלט במחוז מה לעשות איתם ואיפה לשכן אותם.

 

מפלגת האיחוד הלאומי שכרה את שירותיו של עו"ד עמיקם הדר, שיפעל לשחרור עשרות העצורים מגל המעצרים האחרון . הלילה יפעל עו"ד הדר לשחרור

עצורים מתחנת משטרת כפר סבא. במפלגה אומרים כי שכרו את שירותיו בשל "המעצרים הבלתי מרוסנים של כוחות הביטחון. לדבריהם, "הצורך

בייצוג משפטי מעלה את האבסורד שבו טובי בנינו הופכים בן לילה לפושעים בעלי רקע פלילי פורמלי המסכנים כביכול את שלום הציבור".

 

בעקבות האלימות שהיתה לטענת הפעילים בעת חסימות הכבישים, החליט ח"כ אריה אלדד להקים שני בתי חולים שדה לטפל בנפגעים אפשריים בזמן ההתנתקות.

 

לדבריו, בית חולים אחד יוקם בגוש קטיף, והשני בצפון השומרון ובימים הקרובים יחל ח"כ אלדד בגיוס תרומות ומתנדבים רפואיים לאיוש בתי החולים.

 

אתמול נחסמו כ-40 צמתים - בין השאר, מחלף גהה, מחלף מורשה, צומת סומך, צומת גלילות, והכניסות לירושלים ולבאר שבע. פעילי הימין אמרו כי מדובר ב"הצלחה מסחררת".


פורסם לראשונה 16/05/2005 23:41

 

בהכנת הידיעה השתתפו אבי כהן ואילן מרסיאנו
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
המהומות בכניסה לירושלים. צילום: גיל יוחנן
צילום: גיל יוחנן
צילום: אבי כהן
מפגינים בצומת מורשה. צילום: אבי כהן
צילום: אבי כהן
צילום: אבי כהן
מעצר מפגין בכביש 4
צילום: אבי כהן
מומלצים